Goci Rzeczywistość i legenda

Książka

Goci
Rzeczywistość i legenda

  • Wydawnictwo: Poznańskie
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788379762774
  • Ilość stron: 584
  • Format: 15.6x23.1
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 38,85 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 38,85 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Goci - Strzelczyk Jerzy

Goci nawet na tle innych germańskich plemion byli ludem niezwykłym. Na przełomie starożytności i średniowiecza przemierzyli całą Europę: od swych pierwotnych siedzib w Skandynawii poprzez ziemie polskie i stepy Ukrainy, Bałkany, zahaczając o Azję Mniejszą dotarli do Galii i ostatecznie osiedli w Italii i Hiszpanii. Po latach wędrówek i ciągłych wojen stworzyli silne państwa, które razem z Frankami Chlodwiga decydowały o hegemonii w Europie. Upadli i wyginęli pod naciskiem Bizancjum oraz nowopowstałej siły islamu. Jeszcze w XVI wieku ich obecność odnotowywano na Krymie.
Jerzy Strzelczyk, wybitny mediewista, stworzył niepowtarzalną wizję historii Gotów, przedstawiając w sposób barwny i plastyczny jak z plemienia barbarzyńców stali się wspólnotą ratującą pozostałości cywilizacji rzymskiej. W legendzie termin gocki kojarzy się z mroczną i chaotyczną wizją świata w rzeczywistości to dzięki Gotom, ich wysokiej kulturze artystycznej i intelektualnej oraz wybitnym postaciom z ich kręgu, takim jak Boecjusz, Kasjodor czy Izydor z Sewilli, ówczesny świat nie pogrążył się w stanie całkowitej zapaści.


Szczegóły: Goci - Strzelczyk Jerzy

Tytuł: Goci
Podtytuł: Rzeczywistość i legenda
Autor: Strzelczyk Jerzy
Wydawnictwo: Poznańskie
ISBN: 9788379762774
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 584
Format: 15.6x23.1
Oprawa: Twarda
Waga: 0.942 kg


Recenzje: Goci - Strzelczyk Jerzy

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Goci - Strzelczyk Jerzy