Narzeczona Schulza Apokryf

Książka

Narzeczona Schulza
Apokryf

  • Wydawnictwo: Literackie
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788308054338
  • Ilość stron: 324
  • Format: 14.5x20.7cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 38,00 PLN
Nasza cena 28,28 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 38,00 PLN
Nasza cena 28,28 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Narzeczona Schulza - Tuszyńska Agata

19 listopada 1942 roku. Na rynku w Drohobyczu zostaje zastrzelony Bruno Schulz. Kilka lat później Sklepy cynamonowe i Sanatorium pod Klepsydrą zdobywają status arcydzieł i rozpoczynają wędrówkę do kanonu światowej literatury. Legenda genialnego artysty zaczyna żyć własnym życiem. Pośmiertnym sukcesom Schulza z pewnego oddalenia przygląda się tajemnicza kobieta To Juna, znana czytelnikom z dedykacji do Sanatorium pod Klepsydrą.

Agata Tuszyńska w swojej najnowszej książce proponuje niezwykłą literacką opowieść, w której mieszają się dramatyczne wątki miłości i wojny. Pisarkę zainspirowała tym razem postać Juny, Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.

Józefina Szelińska, Juna, w latach 1933-1937 była narzeczoną Brunona Schulza - genialnego pisarza, malarza, autora "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą". Ukrywała to przez niemal pół wieku. W powojennych ankietach podawała stan cywilny: samotna. Wszystko inne jest grą pamięci i wyobraźni.
(fragment książki)

Miłość, sztuka, wojna i śmierć. Drohobycz, Warszawa, Gdańsk. Zasłyszane opowieści i nieliczne ślady, na podstawie których Agata Tuszyńska opisuje możliwe dzieje związku dwóch wybitnych osobowości.

Dlaczego Schulz nigdy się nie ożenił Dlaczego to on podpisał się pod polskim tłumaczeniem Procesu Kafki, choć przekładu dokonała Szelińska Z jakich powodów Juna nie ułożyła sobie życia z innym mężczyzną Jaki los spotkał Mesjasza, zaginiony rękopis ostatniej powieści Schulza

Piękna opowieść o miłości, stracie i sztuce, która po raz kolejny okazała się potężniejsza niż śmierć.


Szczegóły: Narzeczona Schulza - Tuszyńska Agata

Tytuł: Narzeczona Schulza
Podtytuł: Apokryf
Autor: Tuszyńska Agata
Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308054338
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 324
Format: 14.5x20.7cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Narzeczona Schulza - Tuszyńska Agata

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×