Faith No More Królowie życia i inne nadużycia

Książka

Faith No More
Królowie życia i inne nadużycia

 • Wydawnictwo: In Rock
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788364373367
 • Ilość stron: 288
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 23,94 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 23,94 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klawiszowiec Faith No More, Roddy Bottum, powiedział kiedyś, że przyszło mu grać w bardzo dziwnym zespole. Wcale się nie krygował. Nie kpił. Nie robił sobie jaj. Autentycznie nie mógł nadziwić się, jak dziwnemu przedsięwzięciu poświęcił ponad dwie dekady swojego życia.
Dziwny jest zespół, który nigdy nie miał zamiaru dopasować się do oczekiwań świata. A może dziwny jest świat, który czasem nie nadążał za zwrotami akcji dyktowanymi przez Faith No More
Dziwny jest zespół, którego członkowie przez długie lata za sobą nie przepadali. A mimo to nagrywali w takiej konfiguracji muzykę, która bawi i straszy. A także dziwi.
Dziwny jest zespół, którego wokalista nie chce pić piwa, bo woli je nosić. Nie dźwigać skrzynki, tylko nosić jak, na przykład, koszulę.
Dziwny jest zespół, który postanawia promować pierwszy od osiemnastu lat album piosenką, której tytuł radiowcom z trudem przechodzi przez usta. A polskie tłumaczenie tego tytułu może przyprawić Ryszarda Nowaka o zawał.
Dziwny jest zespół, który nie ma oporów, by piosenkę o ekskrementach śpiewać w scenerii złożonej ze świeżych kwiatów.
Dziwny jest zespół, który lubi irytować słuchaczy, którzy przyszli na jego koncert.
Ale jak ujął to Joker w filmie Mroczny rycerz Co cię nie zabija, czyni cię dziwniejszym. Królowie życia (i inne nadużycia) to książka o tym, jak Faith No More nie dali się zabić.


Szczegóły

Tytuł: Faith No More

Podtytuł: Królowie życia i inne nadużycia

Autor: Krzywiński Maciej

Wydawnictwo: In Rock

ISBN: 9788364373367

Język oryginału: polski

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 288

Format: 14.5x20.5cm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Przyznaję się bez bicia, że Faith no more do moich ulubionych zespołów nie należy i nigdy nie należało – i raczej się tego nie doczeka. Zresztą trzeba być zwolennikiem dziwnej muzyki, żeby jednak lubić ten zespół. Jednak to nie o zespole miałam się rozwodzić. Chodzi o książkę Macieja Krzywińskiego. Faktem jest, że nie mnie jest oceniać pracę kogoś kto spędził potężną ilość godzin nad tworzeniem czegoś, co dla fanów zespołu może być biblią. Jeśli chodzi o przyjemność jaką czerpało się z czytania biografii tak osobliwego zespołu, to przyznaję, że było lekko i przyjemnie. Dodatkowo można było znaleźć sporą dawkę humoru i dużego dystansu do siebie, jaki posiada zespół. Sama książka jest dobrą odskocznią od wszystkich poważnych biografii zespołów, które tak naprawdę nie wnoszą niczego nowego, bo przecież w dobie internetu wszystko już jest w sieci – co naprawdę krzywdzi pisarzy i nie tylko. Faith no more został ukazany w świetle dość obojętnym. Z jednej strony banda dziwaków, wariatów piszących piosenki o wydzielinach ludzkiego ciała, a z drugiej strony zespół, który nigdy nie chciał stać się jednym z setek innych w tym gatunku. Przydzielanie gwiazdek nie leży w moim zwyczaju, ale za sam humor i to jak bardzo książka napisana przez pana Krzywińskiego potrafi przemówić do osoby, która nawet nie przepadała za zespołem.Gorąco polecam książkę, bo jest to tego typu lektura, która pokazuje, że bycie dziwnym – szczególnie w świecie muzyki – nie oznacza bycia złym. No i jest to nie mała perełka dla fanów zespołu. 2016-06-13 13:40:27

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl