Status moralny zwierząt

Książka

Status moralny zwierząt

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788301185442
  • Ilość stron: 276
  • Format: 14.3x20.5
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 30,14 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 30,14 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Status moralny zwierząt - Zarosa Urszula

Czy powinniśmy zakazać cyrków ze zwierzętami i zamknąć ogrody zoologiczne Czy XXI wiek powinien być erą zakończenia testów na zwierzętach i jedzenia mięsa Ta książka nie narzuca odpowiedzi, ale przystępnym językiem opowiada o filozofii, w której liczy się cierpienie każdej jednostki, niezależnie od tego, do jakiego gatunku należy.
Status moralny zwierząt to głos w niezwykle ważnej debacie publicznej dotyczącej wykorzystywania zwierząt przez człowieka. Jest to pierwsze w Polsce opracowanie, w którym możemy dokładnie przyjrzeć się etyce Petera Singera - jednego z najbardziej wpływowych współczesnych filozofów - oraz prześledzić jej praktyczne zastosowanie w kontekście zabijania i cierpienia zwierząt. Dowiemy się również, jak zwierzęta się komunikują, przeżywają emocje, czy rozumieją siebie na wzajem. Jak wygląda przemysłowa hodowla, czy wszystkie eksperymenty służą dobru ludzkości, kiedy łamanie prawa w obronie zwierząt jest usprawiedliwione. Autorka porusza również niezwykle ciekawy wątek potencjalności, który jest ważny w kontekście statusu płodów, zarówno zwierząt jak i ludzi.
Po tę książkę powinien sięgnąć każdy, kto poszukuje kompendium wiedzy na temat filozofii praw zwierząt, a także praktycznego przewodnika po dylematach moralnych, przed którymi stajemy dokonując konsumenckich wyborów.
O Autorce:
Urszula Zarosa - dr filozofii, specjalistka z zakresu etyki stosowanej i praw zwierząt, publicystka. Członkini II Lokalnej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach w Warszawie. Znana z artykułów odważnie krytykujących dyskryminację zwierząt. Blogerka w natemat.pl. Na co dzień Project Manager w innowacyjnym startupie OpenBooks.com. Miłośniczka współczesnego kina amerykańskiego, od kilkunastu lat weganka.


Szczegóły: Status moralny zwierząt - Zarosa Urszula

Tytuł: Status moralny zwierząt
Autor: Zarosa Urszula
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301185442
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 276
Format: 14.3x20.5
Oprawa: Miękka
Waga: 0.34 kg


Recenzje: Status moralny zwierząt - Zarosa Urszula

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Zarosa Urszula (1)