Mówiąc inaczej Jak pisać i mówić żeby się nie pogubić

Książka

Mówiąc inaczej
Jak pisać i mówić żeby się nie pogubić

 • Wydawnictwo: Flow Books
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788324036226
 • Ilość stron: 287
 • Format: 14.0x20.5cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 27,29 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 27,29 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Nie idź po najmniejszej linii oporu i weź tą książkę na tapetę - bynajmniej, nie pożałujesz!

Jeśli w powyższym zdaniu nie znalazłeś co najmniej trzech błędów, ta książka jest dla Ciebie!

Paulina rozwiewa wątpliwości językowe i pokazuje, że nauka poprawnej polszczyzny może być doskonałą rozrywką! W książce opartej na formacie internetowego vloga znajdziesz jeszcze więcej nowych, zabawnych i prostych sposobów na zapamiętanie zasad poprawnej polszczyzny.


Szczegóły

Tytuł: Mówiąc inaczej

Podtytuł: Jak pisać i mówić żeby się nie pogubić

Autor: Mikuła Paulina

Wydawnictwo: Flow Books

ISBN: 9788324036226

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 287

Format: 14.0x20.5cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.364 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka Pauliny Mikuły zasługuje według mnie na najwyższe noty. Jest ona przede wszystkim skierowana dla ludzi w każdym wieku. Uczniowie mogą utrwalać wiedzę zdobywaną w szkole na lekcjach przedmiotów humanistycznych a dorośli znajdą w niej kolejne ciekawe spojrzenie na gramatykę języka polskiego. Znienawidzone przez wielu zasady pisowni, bądź poprawnej polszczyzny, są przedstawione w bardzo przystępny sposób. Autorka ma dar przekazywania trudnych treści w bardzo prosty sposób. Książka jest napisana na bazie filmików zamieszczonym na portalu www.youtube.com. Publikacja jest podzielona na rozdziały, które można czytać niezależnie. Paulina Mikuła jest bardzo emocjonalną kobietą. Czytając tę książkę, wielokrotnie można spotkać się z prywatnym zdaniem na temat zasad i reguł oraz ich stosowania. Uważam, że tę książkę warto przeczytać bez względu na wiek i przekonanie o powinności poprawnego wykorzystywania języka polskiego. Książka nie jest nudnym dziełem popełnionym przez fanatycznego polonistę, lecz bardzo praktycznym przewodnikiem po „świecie” języka polskiego. 2016-04-17 14:59:05

Paulina Mikuła wygrała internet w momencie, kiedy pojawiła się na YouTube. Po pierwsze, ta kobieta nie dość, że tworzy treści edukacyjne dla takich debili językowych jak ja, to jeszcze można jej słuchać w nieskończoność. Oczywiście są tacy, którzy uważają inaczej, ale oni się po prostu nie znają. Paulina przede wszystkich chce uczyć jak mówi się poprawnie po polsku i nie wychodzić na skończonego durnia – bardziej niż ja. Co jest cudowne w książce vlogerki? To, że przenosi swój kanał na papier i w sposób prosty, łatwy i przyjemny przekazuje wiedzę o języku polskim. Również tym potocznym. To prawdziwa kopalnia wiedzy. Tylko nie spodziewajcie się nudnego i przesadzonego podręcznika do języka polskiego. Paulina przede wszystkim wskazuje czytelnikom błędy, które popełniają najczęściej, strefy gdzie sobie nie radzimy, albo robimy to nieudolnie. W bardzo przyjemny sposób wyjaśnia zasady pisowni i wymowy, ale przede wszystkim…uświadamia, że język to coś czego nie trzeba się bać i tak naprawdę zapożyczenia z innych języków to nie zaraza. Nic co by niszczyło polszczyznę. Jak dla mnie to jeden z najlepszych rozdziałów w książce.Jak zauważyliście aż za dużo ich używam i wiele ludzi pisało mi w komentarzach, że kalam język polski. Jak się okazało wcale go nie kalam. Zresztą…nawet jeśli by tak było, nie przejmowałabym się tym. Czysty anarchizm. Ale tak poważnie, to nawet o wulgaryzmach przeczytacie całkiem pokaźny rozdział i przekonacie się, że nie każdy wulgaryzm to przekleństwo, za które powinna was matka prać gazetą po głowę.😉 Dużo nie powinnam pisać, bo opiszę wam wszystko co jest w tej książce, a to byłaby duża strata. Bo nie potrafię tego robić w należyty sposób. Uwierzcie mi. Po tę książkę po prostu trzeba sięgnąć. 2016-07-28 15:22:44

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×