Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna

Książka

Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna

 • Wydawnictwo: Czarne
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788380493179
 • Ilość stron: 256
 • Format: 12.5x20.5
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 21,23 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 21,23 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Wszyscy troje byli samotni, smutni i bez szans na to, że choć trochę nawzajem się pocieszą, mogli jednak z wielkim staraniem stworzyć świat, w którym znalazłoby się miejsce na ich samotność w kolejnym tomie opowiadań Yiyun Li w niedościgniony sposób odkrywa zakamarki ludzkiej duszy. Bohaterowie mierzą się z przeznaczeniem, niedopasowaniem, niechęcią do ulegania opresyjnemu chińskiemu społeczeństwu. To ciche, niemal niedostrzegalne tragedie ludzi, którzy wydają się tylko statystami w rozgrywce losu.
Proza Yiyun Li przywodzi na myśl dzieła Czechowa i Nabokowa. Zostaje w niej miejsce na ciszę, która buzuje od niewypowiedzianych emocji. A szczerość i melancholia bohaterów jest przesiąknięta bliskim fatalizmowi stoicyzmem.
Tom Złoty chłopiec, szmaragdowa dziewczyna przeszedł do finału Międzynarodowej Nagrody im. Franka OConnora dla najlepszego tomu opowiadań. Prestiżowy magazyn The New Yorker umieścił autorkę na liście 20 under 40, czyli dwudziestu młodych pisarzy, którzy w opinii redaktorów są lub będą głosami swojego pokolenia.

Zbiór opowiadań Yiyun Li to przejmująco przejrzysta wizja ludzkiego losu.
Publishers Weekly
Być może medyczne wykształcenie autorki pozwala jej tak trafnie diagnozować dolegliwości duszy. W Złotym chłopaku, szmaragdowej dziewczynie Yiyun Li jeszcze dogłębniej analizuje emocjonalną delikatność swoich bohaterów.
Donna Seaman, Booklist
Styl Yiyun Li przywodzi na myśl Nabokova i Czechowa. [] Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna to przykład niezwykłego kunsztu literackiego.
Francine Prose, The New York Times Book Review


Szczegóły

Tytuł: Złoty chłopak, szmaragdowa dziewczyna

Autor: Li Yiyun

Wydawnictwo: Czarne

ISBN: 9788380493179

Tłumacz: Kłobukowski Michał

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 256

Format: 12.5x20.5

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Waga: 0.224 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×