Marek Belka Selfie

Książka

Marek Belka Selfie

  • Wydawnictwo: Studio Emka
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788365068095
  • Ilość stron: 280
  • Format: 21.0x13.5
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 38,99 PLN
Nasza cena 24,12 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 38,99 PLN
Nasza cena 24,12 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Marek Belka Selfie - Belka Marek

Kto zdecyduje się wziąć do ręki tę książkę, nie popełni błędu. Przeciwnie będzie wielce z tej decyzji rad, skończywszy jej czytanie.
Motywem przewodnim Selfie jest biografia Marka Belki; bogata, niekonwencjonalna, a równocześnie konsekwentna, osnuta wokół dwóch pasji profesora nauki i polityki. W kolejnych rozdziałach książki mamy relację jej bohatera niesłychanie osobistą i nadzwyczaj skromną. Autor nie portretuje tylko siebie, ale też wiele osób, które spotkał na swojej rodzinnej, naukowej i politycznej drodze. Jak sam wyznaje, jego pasją jest kolekcjonowanie ludzi znanych i nieznanych, zawsze jednak nietuzinkowych. Jednym i drugim poświęca wiele uwagi oraz ciepłego zainteresowania.
Jako narrator własnego losu zachowuje konsekwentnie postawę autoironiczną, zdystansowanego wobec siebie obserwatora, z szacunkiem, a często i z humorem, choć zawsze dyskretnie, kreślącego sylwetki swoich przyjaciół i współpracowników. A byli wśród nich zarówno najwyższej rangi światowi politycy i finansiści, jak i oficerowie ochrony w Iraku. Wiele w tej książce trafnych spostrzeżeń, dotyczących tak nauk ekonomicznych, polityki, jak i najbardziej osobistych relacji rodzinnych. A spaja je mądra, pogodna akceptacja życia, w tym przypadku co nie bez znaczenia dla satysfakcji lekturowych życia niezwykle ciekawego, toczącego się na wielu kontynentach i w okolicznościach nie każdemu dostępnych.
Marek Belka, o czym wiedzą wszyscy, którzy słyszeli jego wystąpienia, jest utalentowanym, pełnym temperamentu mówcą. Jest także, o czym przekonuje lektura jego Selfie, autorem uzdolnionym, obdarzonym językowym wyczuciem i stylistyczną inwencją.


Szczegóły: Marek Belka Selfie - Belka Marek

Tytuł: Marek Belka Selfie
Autor: Belka Marek
Wydawnictwo: Studio Emka
ISBN: 9788365068095
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 280
Format: 21.0x13.5
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.37 kg


Recenzje: Marek Belka Selfie - Belka Marek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×