Górny Śląsk 99 miejsc

,

Książka

Górny Śląsk 99 miejsc

,

  • Wydawnictwo: Księży Młyn
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788377293034
  • Ilość stron: 132
  • Format: 22.5x22.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 30,08 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 30,08 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Górny Śląsk 99 miejsc - Pimykalska Beata, Pomykalski Paweł

Górny Śląsk intryguje różnorodnością. To region, który łączy poprzemysłowe dziedzictwo i nowoczesne technologie. Dawne zakłady, szyby kopalniane, hale fabryczne zostają współcześnie adaptowane do nowych funkcji. W zabytkowych przestrzeniach powstają biura, mieszkania, kawiarnie, galerie sztuki. Niezwykłe zdjęcia Pawła Pomykalskiego odkrywają piękno górnośląskiej tradycji w nowoczesnej odsłonie.
Górny Śląsk to obszar o bardzo skomplikowanej historii, która przyczyniła się do jego odrębności kulturowej. W XIX wieku dzięki wielkim imperiom przemysłowym powstawały zakłady, kolonie robotnicze z charakterystycznymi domami typu familok, szkoły, szpitale, sklepy i kościoły. Rozwijało się górnictwo, które w czasach PRL stało się podstawą gospodarki opartej na przemyśle ciężkim.
Po procesie transformacji ustrojowej zmieniło się oblicze Górnego Śląska. Współcześnie przemysł ciężki ustąpił miejsca nowoczesnym technologiom i branży kreatywnej. Powstały nowe imponujące obiekty będące symbolem nauki, kultury i sztuki gmachy Muzeum Śląskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Przy każdym obiekcie umieszczonym w albumie podano podstawowe informacje o jego historii: pierwotną i obecną nazwę, autora projektu i lata budowy. Opisy zostały przygotowane w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i hiszpańskim.


Szczegóły: Górny Śląsk 99 miejsc - Pimykalska Beata, Pomykalski Paweł

Tytuł: Górny Śląsk 99 miejsc
Autor: Pimykalska Beata, Pomykalski Paweł
Wydawnictwo: Księży Młyn
ISBN: 9788377293034
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 132
Format: 22.5x22.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.682 kg


Recenzje: Górny Śląsk 99 miejsc - Pimykalska Beata, Pomykalski Paweł

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Pimykalska Beata, Pomykalski Paweł (1)