Pomyśl, zanim pomyślisz

Książka

Pomyśl, zanim pomyślisz

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788301187729
  • Ilość stron: 268
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,00 PLN
Nasza cena 38,84 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,00 PLN
Nasza cena 38,84 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Pomyśl, zanim pomyślisz - DiYanni Robert

Krytyczne i kreatywne podejście do życia - trudno wyobrazić sobie większe przeciwieństwa
Według powszechnie znanych definicji tych postaw, z jednej strony mamy do czynienia z intelektualną i rzeczową selekcją faktów, z drugiej z otwieraniem się na nowe, nietypowe pomysły. Ale czy na pewno Zdaniem Roberta DiYanniego krytyczne i kreatywne myślenie to w rzeczywistości dwie strony tego samego medalu, które umiejętnie wykorzystane mogą znacząco ułatwić nam życie.
Autor rozprawia się ze stereotypami na temat myślenia i uczy zupełnie nowych metod twórczego rozwiązywania problemów i analizowania otaczającego nas świata. Pokazuje na przykład, jak krytyczna ocena argumentów i uważna lektura prasy czy tekstów reklamowych mogą uratować nas przed polityczną, medialną czy marketingową manipulacją. Towarzyszy mu Leonardo da Vinci jeden z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości, który w niespotykany sposób łączył krytyczne i twórcze podejście do rzeczywistości.
Twoja inteligencja jest sumą nawyków twojego umysłu tego, jak te nawyki wykorzystujesz, żeby myśleć i rozwiązywać problemy. Celem tej książki jest wzmocnienie twoich istniejących dobrych nawyków umysłu i pomoc w zmodyfikowaniu lub wyeliminowaniu tych złych.
Z książki
O autorze
Robert DiYanni profesor nauk humanistycznych na New York University, konsultant NYU Center for the Advancement of Teaching. Autor i redaktor wielu książek, m.in. Literature: An Introduction, The Scribner Handbook for Writers, Occasions for Writing, Arts and Culture: An Introduction to the Humanities oraz Modern American Poets: Their Voices and Visions.


Szczegóły: Pomyśl, zanim pomyślisz - DiYanni Robert

Tytuł: Pomyśl, zanim pomyślisz
Autor: DiYanni Robert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301187729
Tytuł oryginału: Critical and creative thinking
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Guzowska Małgorzata
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 268
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.37 kg


Recenzje: Pomyśl, zanim pomyślisz - DiYanni Robert

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×