Wielka ucieczka Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności

Książka

Wielka ucieczka
Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788301187934
  • Ilość stron: 374
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 89,00 PLN
Nasza cena 79,25 PLN
Oszczędzasz 10%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 89,00 PLN
Nasza cena 79,25 PLN
Oszczędzasz 10%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wielka ucieczka - Deaton Angus

To historia ludzkości uciekającej przed nędzą i śmiercią. Opowieść o tym, jak ludzie zdołali uczynić swoje życie lepszym i o tym, jak pociągnęli za sobą innych.
Tematem tej książki jest niekończący się taniec postępu i nierówności. Chcę pokazać, w jaki sposób postęp tworzy nowe nierówności, a także to, że nierówności mogą czasami być pomocne, bo wskazują drogę i motywują do działania a czasami przeciwnie, przeszkadzać, kiedy ci, którzy zdołali uciec, chronią swoje pozycje uniemożliwiając ucieczkę innym. To historia, która była już opowiadana wielokrotnie, ale ja chcę ją opowiedzieć w nowy sposób.
Łatwo jest założyć, że w ucieczce przed biedą chodzi tylko o pieniądze, o to, żeby mieć więcej i móc żyć bez tego dręczącego lęku o jutro (...). Pieniądze są bardzo ważnym elementem tej układanki, ale równie a może nawet bardziej ważne jest lepsze zdrowie i większe prawdopodobieństwo życia na tyle długo, aby osiągnąć powodzenie. Rodzice żyjący w ciągłym lęku o życie swoich dzieci, a często w realiach, w których to życie jest nieustannie zagrożone, matki rodzące po dziesięcioro dzieci po to, aby choć połowa z nich dożyła wieku dorosłego tacy ludzie doświadczają niedostatku głębszego niż sam brak pieniędzy.
Napisano wiele książek o bogactwie i o nierównościach, o tym, jak zdrowie i zamożność idą w parze... Ja staram się opowiedzieć te historie łącznie, mając nadzieję, że demografowie i historycy pozwolą ekonomiście zapuścić się na swój teren, ponieważ historia osiągania dobrobytu i dążenia do tego, co sprawia, że warto żyć, byłaby niekompletna, gdybyśmy skupili się tylko na części tego, co w tej sprawie istotne.
Z Przedmowy Autora


Szczegóły: Wielka ucieczka - Deaton Angus

Tytuł: Wielka ucieczka
Podtytuł: Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności
Autor: Deaton Angus
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301187934
Tytuł oryginału: The Great Escape. Health, Wealth and the Origins of Inequality
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Halbersztat Jan
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 374
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.57 kg


Recenzje: Wielka ucieczka - Deaton Angus

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Deaton Angus (1)