Mistrz i Małgorzata

Książka

Mistrz i Małgorzata

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788324043347
  • Ilość stron: 540
  • Format: 14.5x21.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 36,52 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 36,52 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mistrz i Małgorzata - Bułhakow Michał

Nowy klucz do największego literackiego fenomenu.

Przede wszystkim, obcy na żadną nogę nie utykał. Nie był ani niskiego, ani nazbyt wysokiego wzrostu, był zwyczajnie wysoki. Jeśli chodzi o zęby, to z lewej strony miał platynowe koronki, a z prawej złote. Nosił drogi szary garnitur i zagraniczne półbuty pod kolor. Szary beret założył zawadiacko na bakier, a pod pachą trzymał laskę z czarną gałką w kształcie głowy pudla. Na oko czterdziestka z okładem. Usta jakieś krzywe. Gładko wygolony. Brunet. Prawe oko czarne, lewe niespodziewanie zielone. Brwi czarne jedna wyżej, druga niżej. Krótko mówiąc cudzoziemiec.

Oto opis najsłynniejszego diabła w historii. Wolanda i jego szajki przedstawiać nie trzeba, a książka Mistrz i Małgorzata od blisko 100 lat pozostaje bestsellerem i trafia na listy najważniejszych dzieł do przeczytania przed śmiercią. Mogłoby się wydawać, że powiedziano o niej już wszystko. Grzegorz Przebinda w nowym tłumaczeniu udowadnia, że to nieprawda. Odkrywa kolejne warstwy dobrze znanej, a wciąż zaskakującej historii, podkreśla niuanse, rozwiewa wątpliwości i polemizuje z poprzednimi przekładami. Oferuje nowy klucz do odczytania arcydzieła Bułhakowa i przybliża go współczesnym czytelnikom.

Michaił Bułhakow lekarz, żołnierz, aktor, dziennikarz, morfinista. Człowiek o wielu twarzach i talentach. Chociaż napisał zaledwie trzy powieści, pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy na świecie.


Szczegóły: Mistrz i Małgorzata - Bułhakow Michał

Tytuł: Mistrz i Małgorzata
Autor: Bułhakow Michał
Wydawnictwo: Znak
Seria: 50 NA 50
ISBN: 9788324043347
Tytuł oryginału: Mastier i Margarita
Język oryginału: rosyjski
Tłumacz: Przebinda Leokadia Anna, Przebinda Grzegorz, Przebinda Igor
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 540
Format: 14.5x21.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.66 kg


Recenzje: Mistrz i Małgorzata - Bułhakow Michał

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×