Mistrz i Małgorzata

Książka

Mistrz i Małgorzata

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788324043347
  • Ilość stron: 540
  • Format: 14.5x21.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2019-08-26)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 36,52 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 36,52 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mistrz i Małgorzata - Bułhakow Michał

Nowy klucz do największego literackiego fenomenu.

Przede wszystkim, obcy na żadną nogę nie utykał. Nie był ani niskiego, ani nazbyt wysokiego wzrostu, był zwyczajnie wysoki. Jeśli chodzi o zęby, to z lewej strony miał platynowe koronki, a z prawej złote. Nosił drogi szary garnitur i zagraniczne półbuty pod kolor. Szary beret założył zawadiacko na bakier, a pod pachą trzymał laskę z czarną gałką w kształcie głowy pudla. Na oko czterdziestka z okładem. Usta jakieś krzywe. Gładko wygolony. Brunet. Prawe oko czarne, lewe niespodziewanie zielone. Brwi czarne jedna wyżej, druga niżej. Krótko mówiąc cudzoziemiec.

Oto opis najsłynniejszego diabła w historii. Wolanda i jego szajki przedstawiać nie trzeba, a książka Mistrz i Małgorzata od blisko 100 lat pozostaje bestsellerem i trafia na listy najważniejszych dzieł do przeczytania przed śmiercią. Mogłoby się wydawać, że powiedziano o niej już wszystko. Grzegorz Przebinda w nowym tłumaczeniu udowadnia, że to nieprawda. Odkrywa kolejne warstwy dobrze znanej, a wciąż zaskakującej historii, podkreśla niuanse, rozwiewa wątpliwości i polemizuje z poprzednimi przekładami. Oferuje nowy klucz do odczytania arcydzieła Bułhakowa i przybliża go współczesnym czytelnikom.

Michaił Bułhakow lekarz, żołnierz, aktor, dziennikarz, morfinista. Człowiek o wielu twarzach i talentach. Chociaż napisał zaledwie trzy powieści, pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy na świecie.


Szczegóły: Mistrz i Małgorzata - Bułhakow Michał

Tytuł: Mistrz i Małgorzata
Autor: Bułhakow Michał
Wydawnictwo: Znak
Seria: 50 NA 50
ISBN: 9788324043347
Tytuł oryginału: Mastier i Margarita
Język oryginału: rosyjski
Tłumacz: Przebinda Leokadia Anna, Przebinda Grzegorz, Przebinda Igor
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 540
Format: 14.5x21.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.66 kg


Recenzje: Mistrz i Małgorzata - Bułhakow Michał

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×