Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2

Książka
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 54,90 PLN
Nasza cena: 35,07 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Darmowa dostawa
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2 - Ryan Anthony

Lord Wieży to drugi tom bestsellerowej trylogii Kruczy Cień. Pierwszy tom tej serii Pieśń krwi okazał się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów epickiej fantasy w ostatnich latach. Prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a czytelnicy uznają tę powieść za najlepszy debiut gatunku od czasów Patricka Rothfussa i Marka Lawrence'a.

Lord Wieży to znakomita kontynuacja losów Vaelina Al Sorny. Przygodowa fantasy na najwyższym poziomie, pełna złowieszczych intryg, szczęku mieczy, pradawnej magii i dynamicznej akcji, która wciąga od pierwszej strony i nie puszcza aż do trzymającego w napięciu końca.

Pieśń krwi rozbrzmiała niespodziewaną nutą - ciepłym pomrukiem, w którym łączyło się rozpoznanie i poczucie bezpieczeństwa. Wyczuł, że zbliża się do domu.

Vaelin Al Sorna, wojownik Szóstego Zakonu, nazywany Mrocznym Ostrzem, Zabójcą Nadziei. Największy wojownik swoich czasów, a zarazem świadek największej porażki swego narodu, kiedy to wizja króla Janusa utonęła w morzu krwi ludzi, którzy walczyli niezłomnie za sprawę, która zrodziła się z kłamstwa. Vaelin jako jedyny o tym wiedział. Z niewiarygodnie ciężkim sercem wrócił więc do domu, postanowiwszy, ze już nigdy nie będzie zabijał.

Obdarowany tytułem Lorda Wieży przez wdzięcznego dziedzica króla Janusa, chciał odnaleźć spokój w chłodzie odległej północy. Ale przeznaczeniem obdarzonych pieśnią nie jest spokojne życie. Wielu poległo w wojnach króla Janusa, ale wielu przetrwało. Vaelin jest teraz celem, nie tylko tych, którzy szukają zemsty, ale także tych, którzy wiedzą, do czego jest zdolny.

Wiara została rozbita i wielu nie ma watpliwości, kto powinien być ich przywódcą. Nowy król jest słaby, ale jego siostra ma wielką moc. Pieśń krwi jest silna, rozbrzmiewają w niej nuty ostrzeżenia, ale i wskazówek w trudnych czasach, a to zaledwie ułamek mocy dostępnej tym, którzy rozumieją jej tajemnicę. Coś jednak zagraża cesarstwu, coś, co ma na swych usługach potężne siły, o czym Vaelin przekona się na własnej skórze. W obliczu śmierci nawet najbardziej niechętny z wojowników musi chwycić za miecz.

Anthony Ryan to mistrz słowa.
Mark Lawrence, autor bestsellerowej trylogii Rozbite Imperium


Szczegóły: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2 - Ryan Anthony

Tytuł: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2
Autor: Ryan Anthony
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Seria: TRYLOGIA KRUCZY CIEŃ
ISBN: 9788365568274
Tytuł oryginału: Tower Lord
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Repeczko Dominika
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 904
Format: 15.0x23.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.82 kg


Recenzje: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2 - Ryan Anthony

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Czasy, kiedy żyli sławni rycerze broniący honoru własnego państwa i króla, czasy ostrych wojen, rozlanej krwi i stali.Kiedy miecz wędrował z rąk do rąk, aby w końcu okryć się chwałą…Lecz pewnego razu uczciwe walki powoli zostały wyparte przez magię i magiczne zdolności, które ludzie posiadali. Wkrótce poczciwi królowie leżą na łożu śmierci, a kraj popada we władania człowieka, który słabo radzi sobie z walką.„Lord Wieży” nie jest tylko o jednym bohaterze, o którym wspomina opis na okładce. Warto też powiedzieć kilka zdań o innych, równie ważnych głównych bohaterach występujących w tej książce.Owszem, może na początku jest opisana historia Vaelina Al Sorny, który po ciężkiej bitwie powraca do kraju, jednak pod osłoną kaptura i nierozpoznania, albowiem musi wykonać bardzo ważną misję. Ludzie opowiadają, że zginął podczas walki, dlatego jest mu to na rękę i spokojnie może iść na audiencję u króla.Druga w kolejności jest kobieta o imieniu Reva, która żyjąc pod okiem kapłana jest szkolona, wychowywana i również bita, aby przygotować się do zabicia Ostrza Ciemności (bardzo irytująca osoba).Trzecim bohaterem jest były żołnierz i przyjaciel samego Al Sorny, który złapany i więziony przez przeszło trzy lata walczy o przerwanie u nadzorcy bitew. Ostatnią i najbardziej lubianą przeze mnie bohaterką jest księżniczka Lyrna. Po tragicznej śmierci ojca postanawia usunąć się w cień, dać szansę swojemu bratu jako królowi. Niedługo po tym wyrusza na zawarcie pokoju z ludźmi lasu.Wszyscy bohaterowie i ich przygody są bardzo ciekawe. Nie ukrywam, że najbardziej spodobała mi się księżniczka, od samego początku zdążyłam ja polubić i z niecierpliwością czekałam, kiedy autor postanowi dać wykazać się jej.Natomiast irytującą bohaterką była dla mnie Reva, może chciała za wszelką cenę sprawiedliwości, ale jednak słabo jej to wychodziło, była irytująca i naiwna. Do reszty niestety nie mam jako takich uwag i stwierdzam, że przyjemnie było czytać opasłe tomisko, które ma około 900 stron.Seria „Kruczy Cień” jest dopiero w gotowości, to był tylko drugi tom, a gdzie następne? Czekamy!Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2017-01-24 18:51:34

Książka

Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2

Lord Wieży to drugi tom bestsellerowej trylogii Kruczy Cień. Pierwszy tom tej serii Pieśń krwi okazał się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów epickiej fantasy w ostatnich latach. Prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a czytelnicy uznają tę powieść za najlepszy debiut gatunku od czasów Patricka Rothfussa i Marka Lawrence'a. Lord Wieży to znakomita kontynuacja losów Vaelina Al Sorny. Przygodowa fantasy na najwyższym poziomie, pełna złowieszczych intryg, szczęku mieczy, pradawnej magii i dynamicznej akcji, która wciąga od pierwszej strony i nie puszcza aż do trzymającego w napięciu końca. Pieśń krwi rozbrzmiała niespodziewaną nutą - ciepłym pomrukiem, w którym łączyło się rozpoznanie i poczucie bezpieczeństwa. Wyczuł, że zbliża się do domu. Vaelin Al Sorna, wojownik Szóstego Zakonu, nazywany Mrocznym Ostrzem, Zabójcą Nadziei. Największy wojownik swoich czasów, a zarazem świadek największej porażki swego narodu, kiedy to wizja króla Janusa utonęła w morzu krwi ludzi, którzy walczyli niezłomnie za sprawę, która zrodziła się z kłamstwa. Vaelin jako jedyny o tym wiedział. Z niewiarygodnie ciężkim sercem wrócił więc do domu, postanowiwszy, ze już nigdy nie będzie zabijał. Obdarowany tytułem Lorda Wieży przez wdzięcznego dziedzica króla Janusa, chciał odnaleźć spokój w chłodzie odległej północy. Ale przeznaczeniem obdarzonych pieśnią nie jest spokojne życie. Wielu poległo w wojnach króla Janusa, ale wielu przetrwało. Vaelin jest teraz celem, nie tylko tych, którzy szukają zemsty, ale także tych, którzy wiedzą, do czego jest zdolny. Wiara została rozbita i wielu nie ma watpliwości, kto powinien być ich przywódcą. Nowy król jest słaby, ale jego siostra ma wielką moc. Pieśń krwi jest silna, rozbrzmiewają w niej nuty ostrzeżenia, ale i wskazówek w trudnych czasach, a to zaledwie ułamek mocy dostępnej tym, którzy rozumieją jej tajemnicę. Coś jednak zagraża cesarstwu, coś, co ma na swych usługach potężne siły, o czym Vaelin przekona się na własnej skórze. W obliczu śmierci nawet najbardziej niechętny z wojowników musi chwycić za miecz. Anthony Ryan to mistrz słowa. Mark Lawrence, autor bestsellerowej trylogii Rozbite Imperium

Cena 54,90 PLN
Nasza cena 35,07 PLN
Oszczędzasz 36%
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Darmowa dostawa

Szczegóły: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2 - Ryan Anthony

Tytuł: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2
Autor: Ryan Anthony
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Seria: TRYLOGIA KRUCZY CIEŃ
ISBN: 9788365568274
Tytuł oryginału: Tower Lord
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Repeczko Dominika
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 904
Format: 15.0x23.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.82 kg


Recenzje: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2 - Ryan Anthony

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Czasy, kiedy żyli sławni rycerze broniący honoru własnego państwa i króla, czasy ostrych wojen, rozlanej krwi i stali.Kiedy miecz wędrował z rąk do rąk, aby w końcu okryć się chwałą…Lecz pewnego razu uczciwe walki powoli zostały wyparte przez magię i magiczne zdolności, które ludzie posiadali. Wkrótce poczciwi królowie leżą na łożu śmierci, a kraj popada we władania człowieka, który słabo radzi sobie z walką.„Lord Wieży” nie jest tylko o jednym bohaterze, o którym wspomina opis na okładce. Warto też powiedzieć kilka zdań o innych, równie ważnych głównych bohaterach występujących w tej książce.Owszem, może na początku jest opisana historia Vaelina Al Sorny, który po ciężkiej bitwie powraca do kraju, jednak pod osłoną kaptura i nierozpoznania, albowiem musi wykonać bardzo ważną misję. Ludzie opowiadają, że zginął podczas walki, dlatego jest mu to na rękę i spokojnie może iść na audiencję u króla.Druga w kolejności jest kobieta o imieniu Reva, która żyjąc pod okiem kapłana jest szkolona, wychowywana i również bita, aby przygotować się do zabicia Ostrza Ciemności (bardzo irytująca osoba).Trzecim bohaterem jest były żołnierz i przyjaciel samego Al Sorny, który złapany i więziony przez przeszło trzy lata walczy o przerwanie u nadzorcy bitew. Ostatnią i najbardziej lubianą przeze mnie bohaterką jest księżniczka Lyrna. Po tragicznej śmierci ojca postanawia usunąć się w cień, dać szansę swojemu bratu jako królowi. Niedługo po tym wyrusza na zawarcie pokoju z ludźmi lasu.Wszyscy bohaterowie i ich przygody są bardzo ciekawe. Nie ukrywam, że najbardziej spodobała mi się księżniczka, od samego początku zdążyłam ja polubić i z niecierpliwością czekałam, kiedy autor postanowi dać wykazać się jej.Natomiast irytującą bohaterką była dla mnie Reva, może chciała za wszelką cenę sprawiedliwości, ale jednak słabo jej to wychodziło, była irytująca i naiwna. Do reszty niestety nie mam jako takich uwag i stwierdzam, że przyjemnie było czytać opasłe tomisko, które ma około 900 stron.Seria „Kruczy Cień” jest dopiero w gotowości, to był tylko drugi tom, a gdzie następne? Czekamy!Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2017-01-24 18:51:34Podobne do: Lord Wieży Trylogia Kruczy Cień Tom 2 - Ryan Anthony


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×