Kim jest Bob Dylan?

Książka

Kim jest Bob Dylan?

 • Wydawnictwo: Prószyński Media
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788380970571
 • Ilość stron: 112
 • Format: 13.5x19.5cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 11,22 PLN
Oszczędzasz 43%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 11,22 PLN
Oszczędzasz 43%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kim jest Bob Dylan Amerykańskim piosenkarzem Kompozytorem Autorem tekstów piosenek Poetą Jak chłopiec z małego amerykańskiego miasteczka zyskał uznanie, podziw i szacunek Jak zdobył wielką sławę i otrzymał literacką Nagrodę Nobla Czym jest literacka Nagroda Nobla Kto i za co może ją otrzymać Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także wiele innych, znajdziecie w książce Kim jest Bob Dylan.
Seria książek WIELCY I SŁAWNI przedstawia pasjonujące historie wybitnych artystów, uczonych, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.
Ilustracje: John OBrien


Szczegóły

Tytuł: Kim jest Bob Dylan?

Autor: OConnor Jim

Wydawnictwo: Prószyński Media

Seria: WIELCY I SŁAWNI

ISBN: 9788380970571

Tytuł oryginału: Who Is Bob Dylan?

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 112

Format: 13.5x19.5cm

Oprawa: Twarda

Waga: 0.22 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Znajdzie się wśród Was ktoś, kto nie słyszał o Bobie Dylanie? Śmiem wątpić. Może nie kojarzycie utworów, może nie macie świadomości tego, które teksty wyszły spod jego pióra, ale nazwisko kojarzycie na pewno. Co Wy na to, żeby wraz z pociechą odkryć co nieco, poznać coś więcej i przyjrzeć się bliżej wielkiemu artyście?Autor prowadzi nas przez kolejne etapy życia Boba Dylana. Zaczynamy od popisów pięciolatka, przechodzimy z Bobem szkołę podstawową, średnią i studia. Odkryjemy pierwsze muzyczne inspiracje, zasmakujemy pierwszej miłości, podążymy tropem znanych i lubianych w latach pięćdziesiątych artystów, na których wzorował się Bob, by w końcu przyjrzeć się bliżej jego karierze. Jim O'Connor pokaże nam człowieka - wielkiego indywidualistę, który zaszedł niejednemu za skórę, kochającego ojca, wspaniałego twórcę tekstów, kompozytora, poetę i zdobywcę literackiej Nagrody Nobla. Przy okazji autor podzieli się z nami "smaczkami" zza kulis, wiecie, że Bob grał tyłem do publiczności? Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Przyjemnie, ponieważ strony są szyte, a oprawa twarda - posłuży długo, co cieszy, ponieważ z pewnością jeszcze do tej historii wrócimy. Już wracamy - córa jest zafascynowana gitarami... Czcionka nie sprawi trudności dzieciom, które czytają już samodzielnie. Mimo tych 100 stron, historię pochłania się lekko i bez żadnych problemów. Słownictwo jest dopasowane do zdolności poznawczych dzieci szkolnych, a wszystko to uzupełnione zostało o ilustracje, które dopełniają wizerunku Dylana.Poza historią artysty umieszczono w książce dodatkowe informacje, które pomogą nam lepiej zrozumieć to, o czym czytamy. Znajdziemy definicję (nie suchą) muzyki folkowej, nieco bliżej przyjrzymy się artystom, na których w początkowym okresie wzorował się Dylan, a nawet poznamy różnice między gitarą elektryczną i akustyczną. Te krótkie, bo zaledwie jedno- czy dwustronicowe wzmianki są punktem wyjścia do dalszego zgłębiania tematu. Oj, jest co zgłębiać, gwarantuję!Książeczkę mogę śmiało polecić czytelnikom w wieku 8-12 lat, którzy już jako tako orientują się nie tyle w muzyce, co w sytuacji na świecie. W historii znajdą się liczne odniesienia do walki o równość czy do ruchu praw obywatelskich. Nawet skomplikowane relacje, zdarzenia, problemy można przedstawić w prosty sposób - Jim O'Connor na szczęście nie zagłębia się w działania, a wspomina jedynie o samej idei. Wydarzenia stanowią tło dla życia artysty i za to wielki plus. Zachęcam Was do sięgania po takie historie, które poza rozrywką dostarczają konkretnej wiedzy, ale bez udziwniania czy zaśmiecania młodego umysłu duperelami - jest lekko, prosto, przyjemnie i konkretnie. Dla mnie bomba. 2016-12-13 11:39:59

Inne pozycje tego autora: OConnor Jim (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×