Serafina i czarny płaszcz

Książka

Serafina i czarny płaszcz

 • Wydawnictwo: Mamania
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788365087966
 • Ilość stron: 288
 • Format: 14.0x20.5cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,91 PLN
Nasza cena 25,14 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,91 PLN
Nasza cena 25,14 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

W piwnicach pełnej przepychu rezydencji Biltmore mieszka potajemnie niezwykła dziewczyna. Czy to z powodu jej żółtych oczu i czterech palców u rąk i nóg ojciec ukrywa ją przed ludzkim wzrokiem? Serafina żyje przyczajona w mroku, poruszając się bezszelestnie po zakamarkach posiadłości. Noc jest jej królestwem. Ale kiedy z Biltmore co noc zaczynają znikać dzieci, dziewczyna musi wyjść z ukrycia. Złowieszczy mężczyzna w czarnym płaszczu przemierza korytarze i zaułki domu, a tylko ona jest na tyle zwinna i odważna, by ruszyć jego tropem. Czy znajdzie sojusznika w Braedenie Vanderbilcie, młodym mieszkańcu Biltmore?

Nigdy nie wchodź do lasu. Działają tam ciemne moce, których nikt nie rozumie, nienaturalne siły, które mogą wyrządzić ci straszliwą krzywdę - przestrzegał ojciec Serafiny. Ale to właśnie w lesie Serafina będzie musiała nie tylko zmierzyć się z mężczyzną w czarnym płaszczu, ale i stawić czoła tajemnicy własnej tożsamości. Serafina w niezwykle angażujący sposób wciąga czytelnika w swój świat. Jest niesamowity Biltmore ocieka przepychem, a okoliczne lasy zdają się być pełne sekretów. Historia opowiedziana jest z taką dawką tajemnicy i fantazji (z lekką nutą grozy), że z pewnością usatysfakcjonuje młodych czytelników Historical Novel Society Serafina dąży do zrozumienia samej siebie i poznania historii swojego pochodzenia. Do tego kilka dramatycznych momentów, mnóstwo wyobraźni wszystko to razem tworzy tajemniczą opowieść Publishers Weekly Dreszcz grozy i przygody zapewniony!


Szczegóły

Tytuł: Serafina i czarny płaszcz

Autor: Beatty Robert

Wydawnictwo: Mamania

Seria: Serafina

ISBN: 9788365087966

Tytuł oryginału: Serafina and the Black Cloak

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Maksymowicz-Hamann Jowita

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 288

Format: 14.0x20.5cm

Oprawa: Twarda

Redakcja: Wrzesińska Kamila

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

W pierwszej kolejności chcę podziękować pani Jowicie Maksymowicz-Hamann, która przełożyła książkę w taki sposób by zachować całą jej magię i unikalność języka. Uwierzcie…złe tłumaczenie może zabić książkę, niezależnie jak dobre miałaby noty w swoim oryginalnym wydaniu. Stąd moje podziękowania.Ponieważ jako ostatnia buła życia, nie umiałam się powstrzymać i zanim dotarła do mnie Serafina w polskim wydaniu, rzuciłam się żarłocznie na angielską wersję elektroniczną. I tak jak bałam się tłumaczenia, przeinaczeń i całego zła tego świata, które można wyrządzić książce, tak w przypadku tej książki po prostu przepadłam. Seriafina, jako główna bohaterka spełniła swoje zadanie idealnie. Nie była ani wyidealizowana, ani przesadnie sponiewierana przez życie, ale jednocześnie nie była zwykłą dziewczynka, której los czy pula genowa dorzuciła niesamowitą inteligencję i zwinność. Jednak nie mogę napisać co powodowało, że dziewczynka była taka niesamowita. Mogę za to napisać, że z niecierpliwością czekam na jej kolejne przygody tej niesamowitej nastolatki. Ponieważ w toku wydarzeń, Serafina nie tylko dowiaduje się kim jest naprawdę, ale jednocześnie musi zmierzyć się z tajemniczym mężczyzną, który odpowiedzialny jest za uprowadzenie masy dzieci.Wprawdzie trochę działał mi na nerwy ojciec dziewczynki, ale potem się zrehabilitował. Bo chociaż nie był idealnym ojcem, nadal pokazał, że jednak nie jest takim potworem, za jakiego miałam go na początku całej historii.Jestem stara ( jak na taką książkę ), ale jednocześnie bawiłam się wyśmienicie podczas czytania o Serafinie i jej towarzyszach. Nawet nie wiem jak dziękować wydawnictwu Mamania za taką genialną rozrywkę! 2017-04-27 13:19:34


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl