Artysta betonu i stali Mosty Rudolfa Modrzejewskiego

Książka

Artysta betonu i stali
Mosty Rudolfa Modrzejewskiego

 • Wydawnictwo: Inforteditions
 • Rok wydania: 2016
 • ISBN: 9788361458821
 • Ilość stron: 464
 • Format: 16.0x24.0cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 70,00 PLN
Nasza cena 52,92 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 70,00 PLN
Nasza cena 52,92 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Rudolf Modrzejewski, światowej sławy budowniczy wielkich amerykańskich mostów, syn aktorki Heleny Modrzejewskiej, był również wirtuozem gry na fortepianie. Koncertował z Ignacym Janem Paderewskim w Chicago, grał z pamięci nokturny, mazurki, etiudy i polonezy Chopina, którego muzykę umiłował. Należał do Towarzystwa Filozoficznego i Chicago Art Society. Był nie tylko genialnym inżynierem, ale również biznesmenem i wyjątkowym organizatorem budowy mostów. Kilkadziesiąt ciągle funkcjonujących mostów jego konstrukcji to klasyczne przykłady sztuki inżynieryjnej. Amerykańska prasa pisała, że był artystą betonu i stali, Napoleonem budowy mostów. Modrzejewski z pewnością zasłużył sobie na naszą pamięć i wdzięczność.

Szczegóły

Tytuł: Artysta betonu i stali

Podtytuł: Mosty Rudolfa Modrzejewskiego

Autor: Płachta Jan S.

Wydawnictwo: Inforteditions

ISBN: 9788361458821

Języki: polski

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 464

Format: 16.0x24.0cm

Oprawa: Twarda

Waga: 1.022 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Inne pozycje tego autora: Płachta Jan S. (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×