Z getta do mainstreamu. Polskie pole literackie fantasy (1982-2012)

Książka

Z getta do mainstreamu.
Polskie pole literackie fantasy (1982-2012)

 • Wydawnictwo: Universitas
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788324230693
 • Ilość stron: 388
 • Format: 16.0x23.2
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
do 3 dni + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 24,81 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 24,81 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Znakomita praca! [] Synteza Katarzyny Kaczor przedstawia dzieje fantasy w trzech etapach: 19821990 wyłanianie się pola i rozluźnianie kontroli ideologicznej państwa; 19912001 strukturyzacja pola i osiągnięcie względnej równowagi sił; od 2001 do 2012 uznanie przez uczestników życia literackiego hierarchii właściwych dla pola fantasy i uznanie fantasy za zjawisko dystynktywne polskiej literatury popularnej XXI wieku. Dla każdego z tych etapów autorka znajduje potwierdzenie na płaszczyźnie poetyki, ekonomii i dyskursu definicyjnego. W rezultacie otrzymujemy studium pionierskie od strony historycznoliterackiej i metodologicznej. [] Mieć taką książkę na półce to mieć całe kompendium niezbędne dla zsyntetyzowania dziejów samego zjawiska, ważne dla zrozumienia metody, przydatne dla odświeżenia pamięci.
prof. Przemysław Czapliński
[fragment recenzji]


[Katarzyna Kaczor] dokonuje szczegółowej analizy pola literackiego polskiej fantasy []. Czytelnik otrzymuje bardzo dokładne dane, posegregowane na wiele sposobów; w całości mają się one złożyć i składają się, w specyficzny sposób na wizję pola literackiego polskiej fantasy. Pod tym względem praca niewątpliwie jest wartościowa, stanowi bowiem w dużej mierze kompletne lub prawie kompletne kompendium polskiej fantasy []. Nie poważył się na podobne przedsięwzięcie żaden z badaczy naszej fantasy być może dlatego, że wymaga ono ogromnej pracy. [] Nie ulega też wątpliwości, że książka taka jest na naszym rynku potrzebna: nie ma u nas, jak do tej pory, pozycji, która zbierałaby w jednym miejscu tak detaliczne informacje i dodatkowo porządkowałaby je w postaci spisów, tabel, wykresów i zestawień, mogących stać się podstawą dalszej pracy badawczej i naukowego namysłu.
prof. Anna Gemra
[fragment recenzji]


Szczegóły

Tytuł: Z getta do mainstreamu.

Podtytuł: Polskie pole literackie fantasy (1982-2012)

Autor: Kaczor Katarzyna

Wydawnictwo: Universitas

ISBN: 9788324230693

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 388

Format: 16.0x23.2

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Waga: 0.63 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×