Motyl i burza

Książka

Motyl i burza

 • Wydawnictwo: Amber
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788324163250
 • Ilość stron: 416
 • Format: 13x20,5 cm
 • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2017-12-18)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 42,80 PLN
Nasza cena 23,54 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 42,80 PLN
Nasza cena 23,54 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Na ciele ma blizny. Potrafi zabić jednym ciosem. Lecz wciąż pamięta smak niewinności. Niewinności, która umarła dawno temu, jak prawie wszystkie jej wspomnienia. Pozostały blizny, jedyne namacalne przypomnienie o tym, co straciła...

Dziennikarka i mistrzyni sztuk walki Farah Hafez odgrodziła się pancerzem od przeszłości. Ale wszystko zmienia jedno słowo, które słyszy w amsterdamskim szpitalu. Powtarza je ranny chłopiec. Tylko Farah je rozumie. I domyśla się, że małego Afgańczyka spotkało coś o wiele bardziej przerażającego niż potrącenie przez samochód. Rozpoczyna śledztwo. Pomaga jej Paul Chapelle, korespondent w Johannesburgu. Kiedyś bawili się jako dzieci w ogrodzie motyli w Kabulu. Teraz dochodzenie wciągnie ich w szaleństwo zbrodni: od Amsterdamu po Afganistan, RPA, Indonezję i Rosję. Wszędzie czyha na nich śmierć i piętno ich własnej przeszłości. Po tej niebezpiecznej podróży ich życie już nigdy nie będzie takie samo.


Szczegóły

Tytuł: Motyl i burza

Autor: Walter Lucius

Wydawnictwo: Amber

ISBN: 9788324163250

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 416

Format: 13x20,5 cm

Oprawa: broszurowa

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Czekałam na tę książkę bardzo niecierpliwie, tym bardziej, że mój blog jest jej patronem medialnym i w końcu miałam okazję ją przeczytać. Jest świetna i mówię to zupełnie szczerze, jednak określanie jej następcą Millenium ją krzywdzi. Ta książka obroni się sama, bo jest doskonale skonstruowanym thrillerem, który czyta się z zapartym tchem i zapada w pamięć czytelnika.Motyl i burza to książka otwierająca Trylogię Hartlandzką. Główną bohaterką powieści jest kobieta o nie do końca znanej przeszłości, pełna tajemnic i pełna ukrytych talentów, Farah Hafez. Jest dziennikarką, ale również jest mistrzynią sztuki walki. To piękna, wysportowana kobieta, w której wnętrzu odbija się jej przeszłość. Farah po raz kolejny staje do walki na ringu i wygrywa, nokautuje przeciwniczkę aż ta trafia do szpitala. A co robi nasza bohaterka? Jedzie do szpitala, aby sprawdzić jak przeciwniczka się czuje. Tam trafia na chłopca w przebraniu dziewczynki, który został potrącony na drodze i przywieziony do szpitala. Farah jest Afganką, więc służy za tłumacza i od pierwszej chwili wyczuwa nić porozumienia łączącą ją z chłopcem. Tym samym zostaje wciągnięta w ciąg zdarzeń mających na celu wyjaśnienie nocnych zdarzeń w Lasku Amsterdamskim przez policję. Farah, z dziennikarską pasją podchodzi do sprawy i zaczyna prowadzić swoje własne śledztwo, wyprzedzając policję o krok, ale równocześnie współpracując z detektywami. Sprawę prowadzi bardzo specyficzna para detektywów, Włoch i Marokańczyk, a każdemu z nich przyświeca inny cel w dążeniu do rozwiązania sprawy.Jaki będzie jej finał? Musicie przekonać się sami! Nie zabraknie tutaj mocnych scen, pościgów, czy kwestii związanych z handlem ludźmi. Motyl i burza to powieść, która sprawia, że ciarki chodzą po plecach podczas jej lektury. To wielowątkowa opowieść, gdzie z jednej strony poznajemy kwestie związane z handlem nieletnimi chłopcami i wykorzystywanie ich w damskiej roli w zabawach seksualnych, a z drugiej strony zagłębiamy się w przeszłość Farah, która bezpośrednio kładzie się cieniem na jej obecnym życiu. Życie osób, które posiadają mieszane narodowości nie należy do łatwych. Zawsze w społeczeństwach, w których żyją uważani są za coś "innego", gorszego. Nigdzie nie czują się do końca u siebie. Autor w swej powieści stworzył całą plejadę bardzo oryginalnych i mocno zarysowanych postaci, które stanowią mocne atuty powieści. Poznajemy tutaj obi detektywów, ale również młodą lekarkę po przejściach, Danielle, czy szefa wydawnictwa, w którym pracuje Farah, Edwarda, ale również jej mentora, Parwaiza, który umiera na jej oczach z przesłaniem na ustach. Z przesłaniem, która ona zgłębia i odkrywa kolejne ogniwa sprawy chłopca z wypadku. Ten ciąg niezależnych zdarzeń łączy się w rewelacyjnie skonstruowaną całość, która zaskakuje czytelnika, ale i intryguje.Książkę czyta się jednym tchem - jest znakomicie napisana!Jeśli lubicie dobre thrillery, pełne emocji i akcji - to Motyl i burza spełnią wasze oczekiwania. Polecam! 2017-06-25 12:58:45


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl