Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha

Książka

Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788380495562
  • Ilość stron: 272
  • Format: 13,3x21,5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,32 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,32 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha - Dariusz Rosiak

Sat-Okh Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób. Nic więc dziwnego, że wciąż fascynuje, chociaż od jego śmierci minęło kilkanaście lat. Gdy Dariusz Rosiak, wytrawny reporter, postanowił przypomnieć tę legendarną postać, która dla młodych czytelników w czasach PRL-u była symbolem fascynującej przygody i bohaterstwa, sentymentalna podróż w przeszłość przerodziła się jednak w drobiazgowe śledztwo.

Autor ruszył w podróż tropem polskiego Indianina, zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość. Odpowiedzi uzyskał tyle, ile osób, do których udało się dotrzeć w Polsce, w Rosji i w Kanadzie. Badając dokumenty, odkrywał kolejne tajemnice, które złożyły się w historyczny thriller.

Sat-Okh to jedno potrafił na pewno wodzić swoich tropicieli za nos. I robi to do dziś, wiele lat po odejściu do krainy wiecznych łowów.


Szczegóły: Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha - Dariusz Rosiak

Tytuł: Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha
Autor: Dariusz Rosiak
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380495562
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 272
Format: 13,3x21,5 cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha - Dariusz Rosiak

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×