Trzy dni i jedno życie

Książka

Trzy dni i jedno życie

 • Wydawnictwo: Muza
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788328707474
 • Ilość stron: 288
 • Format: 13x20,5 cm
 • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
do 3 dni + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 16,47 PLN
Oszczędzasz 52%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 16,47 PLN
Oszczędzasz 52%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Tajemnicza śmierć sześciolatka wstrząsa społecznością małego francuskiego miasteczka. Jednak ofiarą tej tragedii jest także sam morderca, kilkunastoletni chłopak, który już nigdy nie zazna spokoju. Odtąd każdy jego dzień naznaczony będzie piętnem tej niezamierzonej zbrodni. Zrobi wszystko, by jego czyn się nie wydał. Czy władze i mieszkańcy będą na tyle dociekliwi, że uda im się odkryć, jak naprawdę zginął mały Rmi Desmedt?


Szczegóły

Tytuł: Trzy dni i jedno życie

Autor: Pierre Lemaitre

Wydawnictwo: Muza

ISBN: 9788328707474

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 288

Format: 13x20,5 cm

Oprawa: broszurowa

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Pierre Lemaitre to pisarz, po którego książki chętnie sięgam. Świetnie buduje napięcie, a jego książki zawsze zaskakują. Są świetnie skonstruowane i zupełnie nieoczywiste. Najnowsza "Trzy dni i jedno życie" jest, moim zdaniem, najspokojniejsza z jego książek, ale równie intrygująca.

Mała francuska miejscowość, dwunastolatek, który stoi z boku swoich rówieśników. Wychowuje go samotnie matka, bo ojciec po rozwodzie wyjechał i w zasadzie zniknął z jego życia. Jego jedynym śladem są prezenty okolicznościowe, które przesyła. Chłopiec z nudów buduje domek na drzewie, a jego towarzyszem staje się mały sąsiad, sześcioletni Remy, dla którego Antoine jest guru.
Pewnego dnia kielich goryczy przelewa się, kiedy widzi jak ojciec Remy'ego zabija jego ukochanego psa, i chłopak rozwala swój domek, a kiedy pojawia się Remy, wyładowuje swoją złość na nim i ... zabija go. Jest zszokowany tym, co robił i próbuje ocucić malucha, ale niestety ten nie oddycha. Szok przechodzi w przerażenie i wizję więzienia, Antoine ukrywa zwłoki malucha. Udaje się do domu i planuje ucieczkę w świat. Los i pogoda sprzyjają mu, poszukiwania Remy'ego przerywa huragan, który obraca mała mieścinę w perzynę. Zrywa dachy, wyrywa drzewa, a ulewa robi resztę. Ludność skupia się na usuwaniu niszczeń i odbudowie domów, a sprawa Remy'ego spada na dalszy plan. Jednak pozostaje w głowie Antoine'a, który cały czas żyje w przekonaniu, co będzie, kiedy odnajdą ciało chłopczyka.
Po latach faktycznie ciało chłopca zostaje odnalezione, a sprawa znowu wypływa na światło dziennie i wówczas okazuje się, ze zbrodnia miała świadka, który jednak woli pozostać niemy, ale pozostawia po sobie ślad.....

Lemaitre w swojej nowej książce nie ty skupia się na samym wątku kryminalnym, ile wchodzi w psychikę mordercy i bardzo skrupulatnie się w niej zagłębia, pokazując nam jego uczucia, emocje, sposób zachowania i reagowania. Psychika Antoine'a jest w rozsypce, zabójstwo pozostawiło w jego duszy nieodwracalny ślad, nie może sobie poradzić z wyrzutami sumienia i własnym strachem. Żałuje swego czynu i utraty jedynego przyjaciela, jakiego miał.
"Trzy dni i jedno życie" to nie tylko thriller, ale znakomite studium psychiki zabójcy. Nie spodziewajcie się tutaj szalonej, mknącej akcji, ale znajdziecie za to świetną powieść psychologiczną,. Bardzo ciekawą i bardzo oryginalną - polecam !


2017-10-29 09:59:20


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl