Zbójnickie

Muzyka CD

Zbójnickie

 • Wydawnictwo: Agora
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 24
 • Format: 14.0x12.6cm
 • Oprawa: Pudełko CD
Wysyłka:
Jutro (środa 2017-11-22)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 42,99 PLN
Nasza cena 26,76 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 42,99 PLN
Nasza cena 26,76 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Fascynujące spotkanie dwóch wybitnych osobowości: Krzysztofa Trebuni-Tutki i Tymona Tymańskiego! Charakterystyczne dla Podhala melodie i brzmienia, inspirowane XIX-wiecznymi zbiorami Oskara Kolberga, Ludwika Zejsznera i Jana Kleczyńskiego, wzbogacono współczesnym jazz-rockowym instrumentarium. Dzięki temu dostajemy pieśni zbójnickie w niespotykanej dotąd odsłonie, pełne nowej energii i siły gór.

Krzysztof Trebunia-Tutka - muzyk, kompozytor i architekt tworzący w duchu kontynuacji góralskiego dziedzictwa przodków. Jego specjalnością są adaptacje tradycyjnych utworów ludowych oraz Nowa Muzyka Góralska własne kompozycje i teksty inspirowane góralszczyzną. Uczestniczył w wielu udanych eksperymentach muzycznych, m.in. z Twinkle Brothers z Jamajki, A. Sherwood i A. Cronshaw z Wielkiej Brytanii, zespołem Ordo Sakhna z Kirgizji, W. Kiniorskim, K. Ścierańskim, K. Herdzinem, M. Kulentym, Wojciechem Waglewskim i Voo Voo, Quintetem Urmuli z Gruzji), w projektach z chórami i orkiestrami symfonicznymi zawsze z poszanowaniem i hołdowaniem tradycji góralskiej.

Ryszard Tymon Tymański- kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, producent, scenarzysta, wydawca i autor tekstów. Założyciel Miłości (1988) najważniejszego zespołu polskiego jazzu lat 90-tych, założyciel i lider aternatywno-rockowego zespołu Kury. Oprócz prowadzenia swych dwóch sztandarowych formacji Tymański udzielał się również jako lider lub członek grup Tymon i Trupy, Czan, NRD, The Users i Masło, grupa Tymon and The Transistors oraz improwizującego Tymański Yass Ensemble i Polish Brass Ensemble.

Lista utworów:

1. Stojom na zdradzie 4:36
2. Ka wysokie góry 4:49
3. Dzisiok tak tu smutno 4:12
4. Słonecko 2:51
5. Moja miło frejerecka 3:09
6. Wysoko w turnicach 3:37
7. Dlo Hanicki serce 4:18
8. Ej, mój miły Janicku 4:36
9. Dezertery 2:51
10. Ocy 2:54
11. Muzykanci zagrojcie 3:44
12. Ona w górze 3:26
13. Mikułas, Mikułas 2:44
14. Ponad Janosika 3:06

Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 15 września 2017


Szczegóły

Tytuł: Zbójnickie

Wydawnictwo: Agora

Kod paskowy: 9788326825910

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 24

Format: 14.0x12.6cm

Oprawa: Pudełko CD

Wykonawca: Krzysztof Trebunia-Tutka, Tymon Tymański

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl