Ministerstwo niezrównanego szczęścia

Książka

Ministerstwo niezrównanego szczęścia

 • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788381161404
 • Ilość stron: 478
 • Format: 14.0x20.5cm
 • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2018-07-23)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,47 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,47 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Misternie spleciona opowieść, cechująca się zdumiewającą siłą i oryginalnością, jednocześnie historia miłosna i prowokacja.

Ministerstwo niezrównanego szczęścia zabiera nas w wieloletnią podróż po indyjskim subkontynencie, ale przede wszystkim wnika głęboko w życie wyśmienicie odmalowanych postaci, z których każda szuka bezpiecznego miejsca, sensu, miłości. Ta niezwykła, pięknie opowiedziana książka, głęboko ludzka i ogromnie czuła, na każdej stronie demonstruje, jak cudownym darem narratorskim obdarzona jest Arundhati Roy. Na cmentarzu pod murami Starego Delhi na wytartym perskim dywanie przesiaduje Andźum. Na betonowym chodniku znienacka, tuż po północy, pojawia się malutkie dziecko. W zaśnieżonej dolinie zrozpaczony ojciec pisze do swej pięcioletniej córki list, w którym opowiada, kto zjawił się na jej pogrzebie. W mieszkaniu na drugim piętrze samotna kobieta, odpalając papierosa od papierosa, czyta swoje dawne notatki. W Zajeździe Jannat dwoje ludzi, którzy znali się przez całe życie, śpi tak mocno się obejmując, jakby dopiero się spotkali. Narracja toczy się szeptem i krzykiem, z radosnymi łzami, ale i gorzkim śmiechem. Bohaterowie "Ministerstwa niezrównanego szczęścia", i bliscy i dalecy, zostali złamani przez świat, w którym żyjemy, ale zlepieni no nowo przez miłość. Dlatego też nigdy się nie poddadzą.


Szczegóły

Tytuł: Ministerstwo niezrównanego szczęścia

Autor: Roy Arundhati

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

ISBN: 9788381161404

Tytuł oryginału: Ministry of Utmost Happines

Tłumacz: Łoziński Jerzy

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 478

Format: 14.0x20.5cm

Oprawa: Twarda z obwolutą

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Dla kogoś szukającego lepiej dopasowanej do swojego gustu literatury, szczerze polecam obie książki Arundhati Roy. Zarówno "Bóg rzeczy małych", jak i "Ministerstwo niezrównanego szczęścia" podchodzą nieco pod książki, które mają uleczać czytelnika. Pomóc mu w odkryciu pewnych części siebie lub pochodzić się z utratą albo otworzyć na nowe możliwości życiowe. Bo złamane życie to nie utracone życie. Jeśli to dla kogoś ważne, pierwsza książka została nagrodzona Bookerem w 1997. Książki Roy są bardzo osobliwe, choć nie ukrywam, że "Ministerstwo niezrownanego szczęścia" mam zamiar przeczytać po angielsku, biorąc pod uwagę fakt, że często w tłumaczeniach (nie to nie jest wycieczka osobista to pana tłumacza…) trudno jest oddać konkretny klimat książki, choć nie ukrywam, że w przypadku obu tych pozycji naprawdę można dorobić się kaca książkowego, a tego serwują tylko najlepsze książki. I nie. To nie są poradniki ani żadne inne książki pokroju Reginy Brett. To powieści, które głęboko poruszają, a nawet zmieniają coś w każdym kto je przeczyta. Bardzo gorąco polecam – jeśli nie macie pomysłu na prezent dla mamy lub cioci, a te osoby gustują porządnej literaturze z genialną narracją. 2018-01-03 14:00:05

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl