Megasystem bezpieczeństwa narodowego w Polsce Ujęcie procesowe i funkcjonalno-decyzyjne

Książka

Megasystem bezpieczeństwa narodowego w Polsce
Ujęcie procesowe i funkcjonalno-decyzyjne

  • Wydawnictwo: Adam Marszałek
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788380197756
  • Ilość stron: 386
  • Format: 16.0x22.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 47,60 PLN
Nasza cena 38,98 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 47,60 PLN
Nasza cena 38,98 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Megasystem bezpieczeństwa narodowego w Polsce - Rydlewski Grzegorz

Prof. dr hab. Grzegorz Rydlewski specjalizuje się w zakresie nauk o polityce i bezpieczeństwie. Jest absolwentem i pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Nauk Politycznych, twórcą i kierownikiem Zakładu Nauki o Państwie i Administracji Publicznej. Jest badaczem systemów politycznych i administracyjnych, relacji między polityką i administracją, problemów jakości i prakseologii decydowania publicznego w Polsce i innych państwach europejskich, w tym w zakresie bezpieczeństwa. Autor ponad stu publikacji, w tym kilkunastu książek. Przez ponad dziesięć lat aktywny w administracji rządowej, m.in. jako sekretarz Rady Ministrów i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Praca stanowi studium analityczne bezpieczeństwa narodowego w ujęciu procesowym, całościowym pod względem podmiotowym i przedmiotowym. Ambicją Autora jest przedstawienie propozycji polegającej na merytorycznym zintegrowaniu ujęć: systemowego, sieciowego i procesowego, czyli odejściu od traktowania problematyki bezpieczeństwa w sposób zawężony (?). Książka może stanowić inspirację dla badaczy, stać się ważnym elementem debaty w środowisku akademickim, szczególnie wśród adeptów nauk o bezpieczeństwie. Dzieło można/należy polecić osobom profesjonalnie zajmującym się sprawami bezpieczeństwa, szczególnie uczestnikom procesów decyzyjnych w sprawach bezpieczeństwa. Ze względu na swoje wartości poznawcze powinno znaleźć się w kanonie literatury obowiązkowej dla studentów (i wykładowców) kierunku bezpieczeństwo.
Z recenzji wydawniczej prof. zw. dra hab. Bolesława Balcerowicza

Monografia ma charakter wielodyscyplinarny (?). Ciekawe i inspirujące jest dążenie do merytorycznego zintegrowania następujących podejść: systemowego, sieciowego, procesowego i decyzyjnego. Jest to całościowe spojrzenie w którym zagadnienia bezpieczeństwa narodowego w Polsce są przedstawione jako problemy aktywności decyzyjnej w powiązanych ze sobą różnych sferach: strategiczno-ustrojowej, zarządzania, ochrony prawnej i wymiaru sprawiedliwości, administrowania siłami, środkami i zasobami, informacji i wiedzy. (?) Książka jest napisana bardzo precyzyjnym językiem. (?). Odbiorcami monografii powinna być kadra naukowo-dydaktyczna oraz studenci różnych kierunków, m.in.: prawa, administracji, politologii, nauki o obronności, ekonomii. Monografia może być również lekturą podstawową dla kadry zarządzającej organizacjami i projektami działającymi w obszarze szeroko rozumianej problematyki bezpieczeństwa.
Z recenzji wydawniczej prof. zw. dra hab. Jerzego Kisielnickiego

Książkę należy traktować jako całościowe wprowadzenie do interdyscyplinarnych badań nad zarządzaniem bezpieczeństwem narodowym. (?) Nowatorskie znaczenie dla praktyki zarządzania bezpieczeństwem mają wskazania działań w celu optymalizacji procesu decyzyjnego. (?) Intelektualną propozycją autora opracowania jest ujęcie bezpieczeństwa narodowego jako megasystemu, który tworzą misja i cele stanowiące wyraz wartości i interesów narodowych, następnie funkcje poszczególnych elementów systemu, a w końcu zadania operacyjne tego megasystemu.
Z recenzji wydawniczej prof. zw. dra hab. Andrzeja Misiuka


Szczegóły: Megasystem bezpieczeństwa narodowego w Polsce - Rydlewski Grzegorz

Tytuł: Megasystem bezpieczeństwa narodowego w Polsce
Podtytuł: Ujęcie procesowe i funkcjonalno-decyzyjne
Autor: Rydlewski Grzegorz
Wydawnictwo: Adam Marszałek
ISBN: 9788380197756
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 386
Format: 16.0x22.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.668 kg


Recenzje: Megasystem bezpieczeństwa narodowego w Polsce - Rydlewski Grzegorz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: