Gryfony Znak gryfa

Książka
  • Wydawnictwo: Adamada
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 34,90 PLN
Nasza cena: 22,01 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Gryfony Znak gryfa - Peinkofer Michael

Książka pod patronatem czytam.pl!

Do tej pory największym zmartwieniem Melody Campbell była niejaka Ashley McLusky. Szkolna gwiazda uznałaby dzień za stracony, gdyby nie wyrządziła biednej dziewczynie jakiejś krzywdy. Jednak tym razem to było coś znacznie poważniejszego. Promieniujące niebieskawym światłem jajo, które Melody wykopała spośród ruin celtyckiej świątyni, przypominało gęsie, ale to, co się z niego wykluło, nie miało w sobie nic a nic z tego ptaka. Pół lew, pół orzeł stawiał pierwsze niezdarne kroki i kwilił żałośnie. Do obserwującej straszydło dziewczyny powoli zaczęło docierać, że chyba wpadła w niezłe tarapaty.


Szczegóły: Gryfony Znak gryfa - Peinkofer Michael

Tytuł: Gryfony Znak gryfa
Autor: Peinkofer Michael
Wydawnictwo: Adamada
ISBN: 9788374208628
Liczba tomów: 1
Tytuł oryginału: Gryphony. Im Bann des Greifen
Język oryginału: niemiecki
Tłumacz: Turczyn Ryszard
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 216
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Redakcja: Szkudlarek Dorota


Recenzje: Gryfony Znak gryfa - Peinkofer Michael

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Kto z nas nie marzył o jakimś nagłym zdarzeniu, które przerwałoby codzienną monotonię i odmieniło nasze życie? List z Hogwartu, odkryte w szafie przejście do Narnii, wizyta starego czarodzieja, a może… odkryty w miejscowym antykwariacie tajemniczy artefakt? Wszystko to już znamy, ale czy odkrywanie tych motywów na nowo jest choćby odrobinę mniej ekscytujące niż na początku? Dla młodszych i starszych, tych, którzy zachowują gdzieś głęboko w sobie nadzieję, że kolejna napotkana specyficzna formacja skalna będzie wrotami do innego świata, w którym napotkać można magiczne istoty, elfy, czarodziejów, a nade wszystko – przygody, wciąż pisane są nowe książki, mające choć na chwilę oderwać czytelnika od szarej rzeczywistości. Z tego powodu też z chęcią sięgnęłam po „Gryfony. Znak Gryfa” Michaela Peinkofera, które przyciągnęły mnie już samą bajecznie kolorową okładką – zobaczmy więc, czy treść była tak samo dobra, jak jej oprawa.

Melody Campbell jest uczennicą, którą trapi większość problemów mogących wystąpić w tym wieku. Odróżnia się od rówieśnic wyglądem, sposobem ubierania się, a także stanem majątkowym, który jest nie za ciekawy. Jedyną jej rodziną jest babcia Fay, właścicielka małego, pamiętającego dawne czasy pensjonatu Stone Inn. Niestety, tak jak hotelik jest solą w oku miejscowego potentata, który ma własne plany co do ziemi, na której leży, tak sama Melody wydaje się wyjątkowo przeszkadzać córce wspomnianego pana, Ashley, która prześladuje ją w szkolnych murach. Czy jest jakaś szansa na poprawę tak trudnej sytuacji? W dzień urodzin dziewczyny, w trakcie ucieczki przed kolejnymi przejawami agresji ze strony Ashley, Melody trafia do antykwariatu pana Clue. Ten staruszek, zresztą dobrze jej już znany, pamiętając o ważnej dacie, oferuje jej dowolny przedmiot ze swojego sklepu. Dziewczyna wybiera znaleziony przypadkiem pierścionek z dziwnymi znakami. Nie wie jeszcze, jak wiele zmieni w jej życiu specyficzna moc w nim ukryta...

Książka rozpoczyna się jednak dramatyczną sceną spotkania dwóch wojowników – jednego, dosiadającego gryfa i drugiego, którego wierzchowcem jest smok. Rozmowa, która miała zakończyć waśń pomiędzy oboma Rycerzami przestworzy okazała się jednak podstępem – gryf i jego pan zginęli w pożodze smoczego oddechu. Jak to ma się do naszej młodej bohaterki? Nietrudno się domyślić, iż pierścień ma wskazać jej drogę do przeznaczenia, które nie do końca jest z tego świata. A może jednak z tego, tylko w historii nie wszystko udało się zapisać?... Opowieść antykwariusza, wydającego się posiadać pewną wiedzę o artefakcie, który otrzymała w urodzinowym prezencie Melody, sugeruje właśnie takie rozwiązanie. Co to jednak oznacza dla rzeczywistości, która w „Gryfonach” przypomina nam współczesną? O tym trzeba już przeczytać samemu.

„Znak Gryfa” i kolejne części serii, bo na jednym się nie kończy, to zdecydowanie książki dla młodszego czytelnika. Zawiera ona problematykę dotykającą dzieci w trakcie nauki szkolnej, opowiada o trudnościach spotykających osobę wyróżniająca się, nieakceptowaną, wskazuje na problem z otoczeniem, które nie reaguje, kiedy jednostka jest prześladowana, samotności, ale też bezgranicznym zaufaniu, jakim można obdarzyć nieliczne tylko osoby, wreszcie: o pokonywaniu swoich słabości w walce o lepsze jutro. Melody ma bowiem o co walczyć, nie będzie w tych zmaganiach też osamotniona, chociaż prócz problemów doczesnych i codziennych zrzuca się na jej barki także te, które przez długi czas skrywały się w mrokach dziejów.

Pomimo tak ustalonej grupy wiekowej muszę przyznać, że przy czytaniu bawiłam się całkiem nieźle. Historia skonstruowana przez Michaela Peinkofera nie jest naiwna ani banalna, problemy przedstawione w niej są poruszające głębokie i w jakiś sposób bliskie, ani przesadnie dramatyczne, ani spłycone. Otoczka fantastyczna, zwłaszcza sceny opowiadające o Jeźdźcach Przestworzy, jest intrygująca, a całość przypomina nieco „Niekończącą się historię” Michaela Endego, choć pisaną z mniejszym rozmachem. No właśnie… jest jedna rzecz, której w „Gryfonach” zabrakło. Mowa o warstwie opisowej, która jest uboga i przedstawia się stanowczo za prosto, by możliwe było odpowiednie zbudowanie klimatu opowieści. Autor nie bawi się w stopniowanie napięcia, w ogóle nie podejmuje takiej próby, zamiast tego po prostu informując czytelnika o tym, co się zdarzyło (przykład: Melody sięgająca po pierścień w antykwariacie. W ramach wyjaśnienia takiego wyboru stwierdziła jednym, krótkim zdaniem, iż ją przyciągał, jednak w żaden inny sposób nie zostało to przyciąganie pokazane. Tak przedstawione, brzmi to niestety jak wymyślona naprędce wymówka, nie zaś zdarzenie podszyte magią). Być może jednak młodszy czytelnik nie zwróci na to uwagi.

„Gryfony” polecam rodzicom, którzy chcą wprowadzić swoje pociechy w świat fantastyki i nie stronią od klasycznych fabuł. Odpowiednio subtelne nakreślenie szkolnych problemów z zaznaczeniem wagi, jaką posiada więź z rodziną i przyjaciółmi w czasie, gdy dzieje się źle, stanowczo działa na korzyść książki, podobnie jak magiczna otoczka z nutą rywalizacji i odpowiednim przedstawieniem negatywnych efektów, jakie niesie za sobą nieuczciwość. „Gryfony” to bajka operująca utartymi schematami, jednak przedstawiona w urokliwy, choć prosty sposób.
2018-05-17 13:12:38

Jako dorosła wielbicielka fantasy, dorastając przeszłam przez wszystkie najbardziej znane fantastyczne światy spotykane w książkach: w wieku 8 lat przeszłam przez ukryte w szafie drzwi do Narnii, gdy miałam 12 lat dostałam list z Hogwartu, a krótko potem wyruszyłam z Frodem i Samem do Mordoru zniszczyć Jedyny Pierścień. Od dziecka uwielbiałam inne światy, fantastyczne stworzenia i magię wkradającą się po cichu do codziennego życia. Kocham to wszystko w książkach do dziś i mimo, że jestem już dorosła, to nadal bujam w obłokach i najchętniej sięgam po książki z gatunku fantasy. Nie tylko te dla dorosłych, dla dzieci również! Gdy zobaczyłam tę przepiękną okładkę książki "Gryfony. Znak Gryfa" Michaela Peinkofera, to już wiedziałam, że koniecznie muszę to przeczytać! Bo o czym jak o czym, ale o Gryfach to ja chyba jeszcze nie czytałam ;) Książka opowiada o perypetiach Melody Campbell, dziewczynki której życie nie jest usłane różami. Nie jest zamożna ani popularna w szkole, mieszka z babcią, która prowadzi pensjonat mający czasy świetności już dawno za sobą, a na dodatek jest dręczona w szkole przez bardziej popularne rówieśniczki. Pewnego dnia życie Melody odmienia się - otrzymuje ona bowiem starożytny artefakt otwierający jej drogę do innego świata - świata smoków, gryfów i magii! Dziewczyna nie ma odwrotu - przychodzi jej bowiem zaopiekować się małym i bezbronnym magicznym stworzeniem. Odtąd jej życie nie będzie już nudne i szare, stanie się jednak pełne nowych niebezpieczeństw. Historia brzmi znajomo i schematycznie - zwykły dzieciak staje się wyjątkowy i odkrywa świat niedostępny dla otaczających go ludzi. Dla mnie jednak takich historii nigdy dość i ja się zawsze świetnie bawię podczas ich czytania. "Gryfony. Znak Gryfa" to książka skierowana zdecydowanie do młodszych odbiorców i myślę, że 10-latek nie zauważy w niej tych wad, które dostrzegłam ja - wytrawna czytelniczka ;) Że to wszystko już kiedyś było, może w trochę innej formie, ale jednak. Myślę, że każdy obdarzony bujną wyobraźnią dzieciak, uwielbiający baśnie i fantastyczne historie będzie tą książką oczarowany i z chęcią sięgnie po kolejne tomy serii :) Gorąco polecam! 2018-05-26 16:53:36

Książka

Gryfony Znak gryfa

  • Wydawnictwo: Adamada
  • Oprawa: Twarda

Książka pod patronatem czytam.pl!
Do tej pory największym zmartwieniem Melody Campbell była niejaka Ashley McLusky. Szkolna gwiazda uznałaby dzień za stracony, gdyby nie wyrządziła biednej dziewczynie jakiejś krzywdy. Jednak tym razem to było coś znacznie poważniejszego. Promieniujące niebieskawym światłem jajo, które Melody wykopała spośród ruin celtyckiej świątyni, przypominało gęsie, ale to, co się z niego wykluło, nie miało w sobie nic a nic z tego ptaka. Pół lew, pół orzeł stawiał pierwsze niezdarne kroki i kwilił żałośnie. Do obserwującej straszydło dziewczyny powoli zaczęło docierać, że chyba wpadła w niezłe tarapaty.

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,01 PLN
Oszczędzasz 36%
Wysyłka: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Gryfony Znak gryfa - Peinkofer Michael

Tytuł: Gryfony Znak gryfa
Autor: Peinkofer Michael
Wydawnictwo: Adamada
ISBN: 9788374208628
Liczba tomów: 1
Tytuł oryginału: Gryphony. Im Bann des Greifen
Język oryginału: niemiecki
Tłumacz: Turczyn Ryszard
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 216
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Redakcja: Szkudlarek Dorota


Recenzje: Gryfony Znak gryfa - Peinkofer Michael

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Kto z nas nie marzył o jakimś nagłym zdarzeniu, które przerwałoby codzienną monotonię i odmieniło nasze życie? List z Hogwartu, odkryte w szafie przejście do Narnii, wizyta starego czarodzieja, a może… odkryty w miejscowym antykwariacie tajemniczy artefakt? Wszystko to już znamy, ale czy odkrywanie tych motywów na nowo jest choćby odrobinę mniej ekscytujące niż na początku? Dla młodszych i starszych, tych, którzy zachowują gdzieś głęboko w sobie nadzieję, że kolejna napotkana specyficzna formacja skalna będzie wrotami do innego świata, w którym napotkać można magiczne istoty, elfy, czarodziejów, a nade wszystko – przygody, wciąż pisane są nowe książki, mające choć na chwilę oderwać czytelnika od szarej rzeczywistości. Z tego powodu też z chęcią sięgnęłam po „Gryfony. Znak Gryfa” Michaela Peinkofera, które przyciągnęły mnie już samą bajecznie kolorową okładką – zobaczmy więc, czy treść była tak samo dobra, jak jej oprawa.

Melody Campbell jest uczennicą, którą trapi większość problemów mogących wystąpić w tym wieku. Odróżnia się od rówieśnic wyglądem, sposobem ubierania się, a także stanem majątkowym, który jest nie za ciekawy. Jedyną jej rodziną jest babcia Fay, właścicielka małego, pamiętającego dawne czasy pensjonatu Stone Inn. Niestety, tak jak hotelik jest solą w oku miejscowego potentata, który ma własne plany co do ziemi, na której leży, tak sama Melody wydaje się wyjątkowo przeszkadzać córce wspomnianego pana, Ashley, która prześladuje ją w szkolnych murach. Czy jest jakaś szansa na poprawę tak trudnej sytuacji? W dzień urodzin dziewczyny, w trakcie ucieczki przed kolejnymi przejawami agresji ze strony Ashley, Melody trafia do antykwariatu pana Clue. Ten staruszek, zresztą dobrze jej już znany, pamiętając o ważnej dacie, oferuje jej dowolny przedmiot ze swojego sklepu. Dziewczyna wybiera znaleziony przypadkiem pierścionek z dziwnymi znakami. Nie wie jeszcze, jak wiele zmieni w jej życiu specyficzna moc w nim ukryta...

Książka rozpoczyna się jednak dramatyczną sceną spotkania dwóch wojowników – jednego, dosiadającego gryfa i drugiego, którego wierzchowcem jest smok. Rozmowa, która miała zakończyć waśń pomiędzy oboma Rycerzami przestworzy okazała się jednak podstępem – gryf i jego pan zginęli w pożodze smoczego oddechu. Jak to ma się do naszej młodej bohaterki? Nietrudno się domyślić, iż pierścień ma wskazać jej drogę do przeznaczenia, które nie do końca jest z tego świata. A może jednak z tego, tylko w historii nie wszystko udało się zapisać?... Opowieść antykwariusza, wydającego się posiadać pewną wiedzę o artefakcie, który otrzymała w urodzinowym prezencie Melody, sugeruje właśnie takie rozwiązanie. Co to jednak oznacza dla rzeczywistości, która w „Gryfonach” przypomina nam współczesną? O tym trzeba już przeczytać samemu.

„Znak Gryfa” i kolejne części serii, bo na jednym się nie kończy, to zdecydowanie książki dla młodszego czytelnika. Zawiera ona problematykę dotykającą dzieci w trakcie nauki szkolnej, opowiada o trudnościach spotykających osobę wyróżniająca się, nieakceptowaną, wskazuje na problem z otoczeniem, które nie reaguje, kiedy jednostka jest prześladowana, samotności, ale też bezgranicznym zaufaniu, jakim można obdarzyć nieliczne tylko osoby, wreszcie: o pokonywaniu swoich słabości w walce o lepsze jutro. Melody ma bowiem o co walczyć, nie będzie w tych zmaganiach też osamotniona, chociaż prócz problemów doczesnych i codziennych zrzuca się na jej barki także te, które przez długi czas skrywały się w mrokach dziejów.

Pomimo tak ustalonej grupy wiekowej muszę przyznać, że przy czytaniu bawiłam się całkiem nieźle. Historia skonstruowana przez Michaela Peinkofera nie jest naiwna ani banalna, problemy przedstawione w niej są poruszające głębokie i w jakiś sposób bliskie, ani przesadnie dramatyczne, ani spłycone. Otoczka fantastyczna, zwłaszcza sceny opowiadające o Jeźdźcach Przestworzy, jest intrygująca, a całość przypomina nieco „Niekończącą się historię” Michaela Endego, choć pisaną z mniejszym rozmachem. No właśnie… jest jedna rzecz, której w „Gryfonach” zabrakło. Mowa o warstwie opisowej, która jest uboga i przedstawia się stanowczo za prosto, by możliwe było odpowiednie zbudowanie klimatu opowieści. Autor nie bawi się w stopniowanie napięcia, w ogóle nie podejmuje takiej próby, zamiast tego po prostu informując czytelnika o tym, co się zdarzyło (przykład: Melody sięgająca po pierścień w antykwariacie. W ramach wyjaśnienia takiego wyboru stwierdziła jednym, krótkim zdaniem, iż ją przyciągał, jednak w żaden inny sposób nie zostało to przyciąganie pokazane. Tak przedstawione, brzmi to niestety jak wymyślona naprędce wymówka, nie zaś zdarzenie podszyte magią). Być może jednak młodszy czytelnik nie zwróci na to uwagi.

„Gryfony” polecam rodzicom, którzy chcą wprowadzić swoje pociechy w świat fantastyki i nie stronią od klasycznych fabuł. Odpowiednio subtelne nakreślenie szkolnych problemów z zaznaczeniem wagi, jaką posiada więź z rodziną i przyjaciółmi w czasie, gdy dzieje się źle, stanowczo działa na korzyść książki, podobnie jak magiczna otoczka z nutą rywalizacji i odpowiednim przedstawieniem negatywnych efektów, jakie niesie za sobą nieuczciwość. „Gryfony” to bajka operująca utartymi schematami, jednak przedstawiona w urokliwy, choć prosty sposób.
2018-05-17 13:12:38

Jako dorosła wielbicielka fantasy, dorastając przeszłam przez wszystkie najbardziej znane fantastyczne światy spotykane w książkach: w wieku 8 lat przeszłam przez ukryte w szafie drzwi do Narnii, gdy miałam 12 lat dostałam list z Hogwartu, a krótko potem wyruszyłam z Frodem i Samem do Mordoru zniszczyć Jedyny Pierścień. Od dziecka uwielbiałam inne światy, fantastyczne stworzenia i magię wkradającą się po cichu do codziennego życia. Kocham to wszystko w książkach do dziś i mimo, że jestem już dorosła, to nadal bujam w obłokach i najchętniej sięgam po książki z gatunku fantasy. Nie tylko te dla dorosłych, dla dzieci również! Gdy zobaczyłam tę przepiękną okładkę książki "Gryfony. Znak Gryfa" Michaela Peinkofera, to już wiedziałam, że koniecznie muszę to przeczytać! Bo o czym jak o czym, ale o Gryfach to ja chyba jeszcze nie czytałam ;) Książka opowiada o perypetiach Melody Campbell, dziewczynki której życie nie jest usłane różami. Nie jest zamożna ani popularna w szkole, mieszka z babcią, która prowadzi pensjonat mający czasy świetności już dawno za sobą, a na dodatek jest dręczona w szkole przez bardziej popularne rówieśniczki. Pewnego dnia życie Melody odmienia się - otrzymuje ona bowiem starożytny artefakt otwierający jej drogę do innego świata - świata smoków, gryfów i magii! Dziewczyna nie ma odwrotu - przychodzi jej bowiem zaopiekować się małym i bezbronnym magicznym stworzeniem. Odtąd jej życie nie będzie już nudne i szare, stanie się jednak pełne nowych niebezpieczeństw. Historia brzmi znajomo i schematycznie - zwykły dzieciak staje się wyjątkowy i odkrywa świat niedostępny dla otaczających go ludzi. Dla mnie jednak takich historii nigdy dość i ja się zawsze świetnie bawię podczas ich czytania. "Gryfony. Znak Gryfa" to książka skierowana zdecydowanie do młodszych odbiorców i myślę, że 10-latek nie zauważy w niej tych wad, które dostrzegłam ja - wytrawna czytelniczka ;) Że to wszystko już kiedyś było, może w trochę innej formie, ale jednak. Myślę, że każdy obdarzony bujną wyobraźnią dzieciak, uwielbiający baśnie i fantastyczne historie będzie tą książką oczarowany i z chęcią sięgnie po kolejne tomy serii :) Gorąco polecam! 2018-05-26 16:53:36Podobne do: Gryfony Znak gryfa - Peinkofer Michael


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×