Uczucia

Książka

Uczucia

 • Wydawnictwo: Zielona Sowa
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788380737105
 • Ilość stron: 32
 • Format: 22.4x27.4cm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,18 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 18,18 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

"Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją,

To – wierz lub nie – na serca dnie, uczucia we mnie żyją.

Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy,

A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć?

Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,

Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje."

Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć! Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza. Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni.

W podróży po zakamarkach duszy i serca towarzyszy dziecku mały chłopiec, który pojawia się na każdej stronie książki.
Szczegóły

Tytuł: Uczucia

Autor: Walden Libby

Wydawnictwo: Zielona Sowa

ISBN: 9788380737105

Tłumacz: Supeł Barbara

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 32

Format: 22.4x27.4cm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Myślę, że książki o emocjach to jedne z bardziej potrzebnych pozycji w biblioteczce małego Czytelnika. Rozmowy o emocjach to nie jest wcale prosta sprawa, bo nawet w dorosłym życiu emocjonalny świat to nie jest temat, w którym łatwo się poruszać. Zazwyczaj wiemy, kiedy czujemy radość, złość, smutek, ale emocje mają wiele różnych odcieni i żeby w dorosłym życiu nie pogubić się w emocjonalnym świecie, trzeba zacząć rozmawiać o uczuciach już od najmłodszych lat. Sztuką jest pokazać dziecku, że człowiek może odczuwać różne najróżniejsze emocje (czasami różne w tym samym czasie) i że może w zasadzie trudno jest czasami powiedzieć, co czujemy, ale że też to, co czujemy, może się tak szybko zmieniać i że te wszystkie emocje mieszczą się w jednej osobie. Nie potrzeba wymyślnych tytułów na nazwanie książki o emocjach dla dzieci – wystarczy „Uczucia”. Przez kolejne strony książki towarzyszy nam postać małego chłopca, który w środku przeżywa najróżniejsze emocje – nie tylko te łatwe. Dosyć częste w potocznym języku jest dzielenie emocji na dobre i złe. Wiadomo – dobre uczucia takie jak radość, miłość, miło jest przeżywać. Ale nazywanie emocji typu złość, zazdrość, smutek, wstyd, strach – złymi nie jest sprawiedliwie i poprawne. Kiedy mówimy, że coś jest złe, to od razu nasuwa się skojarzenie, że to coś zakazanego. Dziecko, które w pierwszych latach życia rozumie usłyszane słowa bardzo dosłownie, może więc pomyśleć, że nie może się bać ani wstydzić albo płakać, bo to coś złego. Książka pokazuje, że chłopiec przeżywa najróżniejsze emocje i że każdą emocję można nazwać, opisać, przeżyć, a potem pojawia się kolejna – i że nigdzie nie pojawia się informacja, że chłopiec zrobił coś złego, bo czuł np. złość albo że chłopcom nie przystoi się bać ani wstydzić. Dziecko dowiaduje się, że z emocjami bywa tak, że można przeżywać je w środku i to bardzo mocno, ale czasami na zewnątrz nie widać, że coś w środku nas boli czy zasmuca. Czasami też można czuć się bardzo samotnym i czuć, że nikt nas nie rozumie. Normalne jest też to, że kiedy jedna osoba przeżywa radość, druga może w tym samym czasie czuć coś zupełnie innego –„Choć każdy z nas jest taki sami, to czuje się inaczej. Ktoś gdzieś samotnie roni łzy, gdy ty radośnie skaczesz”. W książkach dla dzieci wartościowe jest pokazywanie, że możemy czuć wiele emocji i że inne dzieci też tak czują. Jak przystało na bardzo dobrą książkę z literatury dziecięcej oprawa graficzna i ilustracje idealnie dopełniają wierszowaną treść. Każda ilustracja stanowi dopowiedzenie opisywanej emocji, co zachęca do rozmowy z dzieckiem i kolejnych pomysłów na to, jak opisać dane uczucie. Nie jest łatwo rozmawiać z przedszkolakami na temat emocji, ale myślę, że z tą pozycją rozmowa nie będzie trudna. 2018-04-16 01:04:50


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Walden Libby (2)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×