Pokochawszy. Miłość w języku

, ,

Książka

Pokochawszy. Miłość w języku

, ,

  • Wydawnictwo: Agora
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788326826412
  • Ilość stron: 380
  • Format: 13.5x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,99 PLN
Nasza cena 29,86 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,99 PLN
Nasza cena 29,86 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Pokochawszy. Miłość w języku - Bralczyk Jerzy, Kirwil Lucyna, Oponowicz Karolina

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholog. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie - czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej, i nigdy nudnej. W książce "Pokochawszy", w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia.

Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają swoją historię miłosną, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia, czy małżeńskie rytuały. Czy mówienie, że miłość jest jak róża to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża "Juruś"? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedź pojawia się w książce "Pokochawszy".


Szczegóły: Pokochawszy. Miłość w języku - Bralczyk Jerzy, Kirwil Lucyna, Oponowicz Karolina

Tytuł: Pokochawszy. Miłość w języku
Autor: Bralczyk Jerzy, Kirwil Lucyna, Oponowicz Karolina
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326826412
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 380
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Pokochawszy. Miłość w języku - Bralczyk Jerzy, Kirwil Lucyna, Oponowicz Karolina

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Pokochawszy. Miłość w języku - Bralczyk Jerzy, Kirwil Lucyna, Oponowicz KarolinaInne pozycje tego autora: Bralczyk Jerzy, Kirwil Lucyna, Oponowicz Karolina (1)