Przeklęci święci

Książka

Przeklęci święci

  • Wydawnictwo: Uroboros
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788328053854
  • Ilość stron: 360
  • Format: 13.5x20.2 cm
  • Oprawa: broszurowa
Wysyłka:
poniedziałek (2019-02-25)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 35,00 PLN
Nasza cena 19,31 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 35,00 PLN
Nasza cena 19,31 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Przeklęci święci - Maggie Stiefvater

Autorka uwielbianej tetralogii Król kruków powraca z kolejną powieścią dla młodzieży! Niektórych życzeń nie należy wypowiadać na głos.

Pełna tajemnic książka o tym, czy warto wierzyć w cuda i czym dla każdego jest cud. W zagadkowym miasteczku Bicho Raro w stanie Kolorado mieszka trójka kuzynów. Ich życie płynie w sennym rytmie, choć robią wszystko, żeby w ich okolicy stało się coś ciekawego. Jeden z kuzynów Joaquin prowadzi nawet piracką stację radiową. Cała trójka Beatriz, Daniel i Joaquin czeka, aż wreszcie stanie się cud. Ale cuda w Bicho Raro są inne od spodziewanych...


Szczegóły: Przeklęci święci - Maggie Stiefvater

Tytuł: Przeklęci święci
Autor: Maggie Stiefvater
Wydawnictwo: Uroboros
ISBN: 9788328053854
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 360
Format: 13.5x20.2 cm
Oprawa: broszurowa
Waga: 0.312 kg


Recenzje: Przeklęci święci - Maggie Stiefvater

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Wyobraźcie sobie rozgrzane słońcem, otoczone pustkowiem, wyludnione i duszne miasteczko Bicho Raro w stanie Kolorado w USA. Właśnie tam toczy się swoim własnym, powolnym biegiem życie trójki kuzynów Soria – Daniela, Joaquina i Beatriz. Na to nudne odludzie zjeżdżają jednak tłumy, bo wszyscy szukają tam cudu.

Rodzina Soria znana jest w okolicy ze swych wyjątkowych zdolności i każdy, kto pragnie odmienić swoje życie udaje się właśnie tam. Za sprawą Świętych dzieją się tam bowiem cuda, które pozwalają ludziom uleczyć ich strapione i cierpiące dusze. Każdy kto ma odwagę przyznać, że ma w sobie mrok może go doświadczyć, tylko czy poradzi sobie z jego konsekwencjami?

Akcja książki dzieje się w latach 70. XX wieku i jest równie wartka jak chwastokłębek niesiony z wiatrem po pustyni. Nie spodziewajcie się w tej książce niesamowitych wydarzeń, które przyprawią Was o palpitacje serca i spocone dłonie. W tej książce znajdziecie coś całkiem innego – miejsce na refleksję.

Pełno w niej niesamowitych, pełnych magii opowieści oraz rzeczy, o których możemy powiedzieć, że zdają się być niemożliwe. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na to, że niejednej osobie książka ta wyda się po prostu nudna. Kreacje bohaterów są rozbudowane, każdą poznajemy wraz z jej wadami i zaletami oraz tym, co ją ukształtowało. Po lekturze odnosi się wrażenie, że zna się ich naprawdę dobrze.

Maggie Stiefvater jest autorką popularnej serii książek dla młodzieży, której pierwszą częścią jest “Król Kruków”. “Przeklęci święci” zostały napisane równie specyficznym językiem, więc nie każdemu przypadną do gustu. Osobiście lubię odmienny styl pisania tej autorki, bo jej słowa skłaniają do refleksji nad życiem i emocjami, które towarzyszą wszystkim ludziom.

Jeśli macie ochotę sięgnąć po książkę inną niż wszystkie i należycie do osób, którym podobał się “Osobliwy dom pani Peregrine”, to “Przeklęci święci” czekają właśnie na Was.
2018-07-02 19:14:41

Przyznam szczerze, że nie czytałam poprzednich książek autorki, mimo iż o nich słyszałam. Postanowiłam zatem sprawdzić czy ten tytuł rozpocznie moją przygodę z twórczością Maggie. Czy tak się stało?


'Obecnie to Daniel i Beatriz byli najświętsi, a skoro Beatriz desperacko pragnęła nie być Święta, zaś Daniel nie chciał niemal niczego innego, równowaga została zachowana.'


W Bicho Raro zamieszkuje specyficzna rodzina nazwiskiem Soria. Beatriz, Daniel i Joaquin są kuzynostwem i zajmują się prowadzeniem transmisji radiowych dla swojego miasteczka. Ponadto Daniel jest Świętym. Co to oznacza? Do miasteczka przyjeżdżają pątnicy, którzy proszą chłopaka o cud. On zsyła na nich jeden, natomiast wiąże się to z tym, że na wszystkich tych ludzi pada mrok. Aby się z niego uwolnić muszą nauczyć się siebie. Ponadto, rodzina Soria nie może ingerować w pracę nad sobą pątników. Jakie będą skutki takiej ingerencji i czy można się z nich uwolnić?


'- Czy masz w sobie mrok? - spytał Święty, wciąż nie otwierając oczu.'


Autorka przedstawiła świat świętych i grzeszników. Historia osadzona w latach sześćdziesiątych w Kolorado. Całość zawiera sporo opisów i niewiele dialogów, jednak nie przeszkadza to w lekturze. Dowiadujemy się natomiast, że każdy może pozbyć się swojego własnego mroku jeśli tylko rozpocznie pracę nad sobą i swoimi defektami. Problem w tym, że pątnicy często okazują się leniwi i przyzwyczajają się do mroku, jak się im objawia. Jeden z nich staje się olbrzymem, inny porasta mchem, a bliźniaczki połączone są ze sobą dwugłowym wężem... Czy uda im się wrócić do normalności i odkryć własne niedoskonałości?


'Strach i gniew tak naprawdę niewiele się od siebie różnią. Są niczym dwa głodne zwierzęta, które polują zwykle na tę samą ofiarę - emocje - i kryją się przed tym samym drapieżcą - logiką.'


Jeśli nie znacie twórczości autorki, warto sięgnąć po tę pozycję. Nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, czy jest fantastyczna. Jest natomiast dobra i zachęca do lektury. Postaci są wielowymiarowe i ciekawe, a sama idea cudów i mroku moim zdaniem przedstawiona jest w bardzo interesujący sposób. Polecam!


'Nie do końca rozumiemy cuda. Tak już jest z większością boskich rzeczy - święci oraz cuda należą do innego świata i stosują się do nich inne zasady.'
2018-07-20 16:43:58


Podobne do: Przeklęci święci - Maggie Stiefvater