Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości

Książka

Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości

  • Wydawnictwo: Znak emotikon
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788324050727
  • Ilość stron: 32
  • Format: 24.0x25.3 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 32,90 PLN
Nasza cena 24,09 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 32,90 PLN
Nasza cena 24,09 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości - Michał Rusinek

O polskości, ojczyźnie, wolności każdy może mówić własnym głosem. A co gdybyśmy zadali sobie dobrze znane pytania i spróbowali odpowiedzieć na nie na nowo?

„Kto ty jesteś?”, „Jaki znak twój?” – od ponad 100 lat słyszeliśmy wciąż te same odpowiedzi. Książka Michała i Joanny Rusinków wywraca do góry nogami dawny kanon małego patrioty i sprawia, że wielkie słowa stają się bliskie i zrozumiałe. "Dziecięce wierszyki łatwo zapadają w pamięć. Łatwiej je też cytować niż Konstytucję, a często zawierają te same prawdy, tylko zapisane w inny sposób."

(prof. Ewa Łętowska)

W tej książce znajdziecie dziesięć wierszyków, za pomocą których próbuję na nowo odpowiedzieć na pytania zadane w 1900 roku przez Władysława Bełzę. Po co? Bo jestem przekonany, że trzeba nam teraz mniej XIX wiecznego patriotyzmu, a więcej XXI-wiecznej obywatelskości. – Michał RusinekNagroda literacka w konkursie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2018” dla Michała Rusinka"Czytelnik odnajduje tu współczesny, obywatelski, przyjazny patriotyzm, z którym można się całym sobą utożsamić, i to niezależnie od wieku, choć Rusinek jednoznacznie oddaje głos dziecku – przyszłości. Patrzy na polską tradycję i historię z jego perspektywy, z uwzględnieniem tego, co jest dla niego ważne, z szacunkiem dla dziecięcego spojrzenia – zaznacza jury konkursowe w swoim werdykcie. – „Jaki znak twój” to taka książka o patriotyzmie, której nie wręcza się dziecku, patrząc na nie z góry. Patrzy mu się prosto w oczy.O IBBY:

International Board on Books for Young People – jest międzynarodową organizacją non profit zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953 r. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie.Szczegóły: Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości - Michał Rusinek

Tytuł: Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości
Autor: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Znak emotikon
ISBN: 9788324050727
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 32
Format: 24.0x25.3 cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości - Michał Rusinek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości - Michał Rusinek