Uniesienie

Książka

Uniesienie

  • Wydawnictwo: Albatros
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381254229
  • Ilość stron: 176
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 30,90 PLN
Nasza cena 22,20 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 30,90 PLN
Nasza cena 22,20 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Uniesienie - Stephen King

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko.

WITAJCIE W CASTLE ROCK!

Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością!

Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży.

Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają żadnego wpływu na jego wagę. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.

Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi...


Szczegóły: Uniesienie - Stephen King

Tytuł: Uniesienie
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 9788381254229
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 176


Recenzje: Uniesienie - Stephen King

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Z twórczością Kinga znam się tak samo jak z twórczością Cobena, czyli prawie wcale. Coś kiedyś na pewno czytałam, ale żebym to jeszcze pamiętała... Wykorzystałam premierę "Uniesienia", zmierzyłam się z książką Kinga i chociaż wyobrażałam ją sobie zupełnie inaczej to całkiem mi się podobała. Spodziewałam się horroru, rozlewu krwi i agresji, a historia (ku mojemu zdziwieniu) opowiada o tolerancji i uprzedzeniach, zwłaszcza w aspekcie orientacji seksualnej. To prosta, krótka opowieść, a jednak pełna ponadczasowych wartości. Pochłonęłam ją w jeden wieczór i byłam naprawdę zadowolona z lektury. Poprzez "Uniesienie" King nawołuje do akceptacji odmienności i robi to w ciekawy sposób. Z tego co czytałam nie jest to typowa tematyka dla tego autora, ale według mnie naprawdę warto po nią sięgnąć i poznać jego inne oblicze. 2018-11-18 14:47:20

Któż nie chciałby tracić na wadze bez najmniejszych wyrzeczeń? To byłaby prawdziwa dieta cud, pod warunkiem, że w pewnym, dla nas wygodnym momencie, spadek by się zatrzymał. A co jeśli będzie postępował aż do „Dnia Zero”?

Bohaterem powieści jest Scott, niczym niewyróżniający się mieszkaniec niewielkiego miasteczka Castle Rock. Jest po rozwodzie, dobrze sobie radzi finansowo. I tu się kończy jego „zwyczajność”. Scott bowiem zaczyna tracić na wadze, nie zmieniając w żaden sposób swojej diety, aktywności fizycznej i ciesząc się dobrym zdrowiem. Jakby tego było mało, z wyglądu nadal pozostaje „nadwagowym” facetem w średnim wieku, a jego ciało zdaje się wymykać prawom fizyki. Wszystko bowiem co weźmie do rąk, czy na siebie założy, nie waży zupełnie nic.

"Uniesienie" nie jest typową powieścią grozy, jak zazwyczaj u Kinga. Mamy tu niewytłumaczalne zjawisko, ale książka koncentruje się na innych aspektach - małomiasteczkowych uprzedzeniach, prawdziwej przyjaźni i godności człowieka w obliczu choroby i śmierci. Główny bohater nie skupia się na sobie, a na najbliższych mu ludziach, sąsiadkach, które ze względu na swoją orientację seksualną spotykają się z ostracyzmem i wrogością. Czy uda mu się przebić przez ich obronną postawę i wpłynąć na nastawienie mieszkańców?

Książka zdecydowanie warta przeczytania i bardzo optymistycznie nastrajająca. Posiada w sobie to coś, co sprawia, że z banalnej na pozór i krótkiej historii, możemy wynieść znacznie więcej niż kilka przyjemnie spędzonych godzin.
2018-11-20 18:22:10

Na "Uniesienie" Stephena Kinga czekałam od chwili ogłoszenia, że coś takiego wychodzi, podobnie jak na każdą kolejną książkę Mistrza - nic nowego 😁 I gdy się już doczekałam, to łyknęłam "Uniesienie" na jeden raz 😊 Chwila, moment i książka przeczytana 😉 No właśnie...to moim zdaniem nie jest książka, tylko opowiadanie, opowiastka wręcz 😌 Ale to nic złego! King jest mistrzem krótkiej formy i kocham jego opowiadania 💓 "Uniesienie" mnie w żadnym stopniu nie zawiodło 💞 Historia opowiada o facecie, który z dnia na dzień traci na wadze (komuś dzwoni w głowie "Chudszy"? 😉 też mi się skojarzyło na początku, ale nie - to co innego 😁), tylko że...wcale tego po nim nie widać. Mało tego! Traci na wadze regularnie, waga wskazuje codziennie coraz mniej, nawet jeśli Scott staje na niej trzymając w rękach hantle 😮 "Coraz zdumiewajęcej" chciało by się rzec, prawda? 😉 Co będzie, gdy Scott dojdzie do "dnia 0"? Gość zastanawia się nad tym, aczkolwiek nie bardzo go to niepokoi, bo czuje się świetnie! Nie zdradzę jak ta historia się potoczy, powiem tylko, że King oprócz przedziwnej historii Scotta wplata do "Uniesienia" losy innych mieszkańców miasteczka Castle Rock, ich problemy i małomiasteczkowe spory. Fani się nie zawiodą 🧡 Nowi czytelnicy pewnie zachęcą 😉 A ja...czekam na kolejnego Kinga 😌 Jak zawsze! 😍 2018-11-26 23:11:04