Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia

Książka

Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia

  • Wydawnictwo: Zwierciadło
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381320597
  • Ilość stron: 680
  • Format: 15,0x22,0 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 69,90 PLN
Nasza cena 48,36 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 69,90 PLN
Nasza cena 48,36 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska

Stulecie Winnych to wspaniała opowieść o sile rodziny, o miłości i oddaniu. Kinga Preis

Są rodziny i Rodziny. Są stulecia i Stulecia. Są wreszcie powieści i Powieści.

Stulecie Winnych to powieść, która pochłania bez reszty. Jest w tej trylogii ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wreszcie wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu

Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem I wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstrajszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin. Radość z odzyskanej niepodległości trwa zaledwie dwadzieścia lat. 1 września 1939 roku, w pierwszym dniu kolejnej wojny, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki córki Mani. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. A później trzeba poskładać życie na nowo. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Kolejnym pokoleniom rodziny Winnych będzie dane doświadczyć tego wszystkiego, czego doświadczali Polacy w ostatnich dekadach XX wieku kryzysu gospodarczego i pustych półek, stanu wojennego i powszechnego zastraszenia, upadku socjalizmu, pierwszych wolnych wyborów, a potem zmagań z trudną rzeczywistością dopiero co odzyskanej wolności.

Za każdym razem, gdy czytelnik ma wrażenie, że wszystko się już układa, że kręte drogi wreszcie się prostują, a ludzie znajdują właściwe ścieżki, przejeżdża czołg historii, siejąc zniszczenie i żłobiąc głębokie koleiny w życiorysach bohaterów. I w tym też leży piękno tej sagi w nieprzewidywalności.

Ałbena Grabowska: pisarka, lekarz neurolog-epileptolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi kryminał Ostatnia chowa klucz, powieści: Coraz mniej olśnień, Lady M., trzytomową sagę Stulecie Winnych oraz trylogię Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło). W 2015 wyróżniona nagrodą „Pióro“ na Festiwalu Literatury Kobiet za 1 część sagi Stulecie winnych – ci, którzy przeżyli.

Szczegóły: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska

Tytuł: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia
Autor: Ałbena Grabowska
Wydawnictwo: Zwierciadło
ISBN: 9788381320597
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 680
Format: 15,0x22,0 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.78 kg


Recenzje: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska