Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia

Promocja

Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia

  • Wydawnictwo: Zwierciadło
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381320597
  • Ilość stron: 680
  • Format: 15,0x22,0 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2019-03-21)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Promocja:

Bestsellery marca

Cena 69,90 PLN
Nasza cena 38,45 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 69,90 PLN
Nasza cena 38,45 PLN
Oszczędzasz 44%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska

Stulecie Winnych to wspaniała opowieść o sile rodziny, o miłości i oddaniu. Kinga Preis

Są rodziny i Rodziny. Są stulecia i Stulecia. Są wreszcie powieści i Powieści.

Stulecie Winnych to powieść, która pochłania bez reszty. Jest w tej trylogii ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wreszcie wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu

Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem I wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstrajszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin. Radość z odzyskanej niepodległości trwa zaledwie dwadzieścia lat. 1 września 1939 roku, w pierwszym dniu kolejnej wojny, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki córki Mani. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. A później trzeba poskładać życie na nowo. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Kolejnym pokoleniom rodziny Winnych będzie dane doświadczyć tego wszystkiego, czego doświadczali Polacy w ostatnich dekadach XX wieku kryzysu gospodarczego i pustych półek, stanu wojennego i powszechnego zastraszenia, upadku socjalizmu, pierwszych wolnych wyborów, a potem zmagań z trudną rzeczywistością dopiero co odzyskanej wolności.

Za każdym razem, gdy czytelnik ma wrażenie, że wszystko się już układa, że kręte drogi wreszcie się prostują, a ludzie znajdują właściwe ścieżki, przejeżdża czołg historii, siejąc zniszczenie i żłobiąc głębokie koleiny w życiorysach bohaterów. I w tym też leży piękno tej sagi w nieprzewidywalności.

Ałbena Grabowska: pisarka, lekarz neurolog-epileptolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi kryminał Ostatnia chowa klucz, powieści: Coraz mniej olśnień, Lady M., trzytomową sagę Stulecie Winnych oraz trylogię Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło). W 2015 wyróżniona nagrodą „Pióro“ na Festiwalu Literatury Kobiet za 1 część sagi Stulecie winnych – ci, którzy przeżyli.

Szczegóły: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska

Tytuł: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia
Autor: Ałbena Grabowska
Wydawnictwo: Zwierciadło
ISBN: 9788381320597
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 680
Format: 15,0x22,0 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.78 kg


Recenzje: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia - Ałbena Grabowska