Ogień i krew. Część 2

Książka

Ogień i krew. Część 2

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381165518
  • Ilość stron: 518
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2019-03-25)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 59,00 PLN
Nasza cena 39,69 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,00 PLN
Nasza cena 39,69 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ogień i krew. Część 2 - Martin George R.R.

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.

Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.


Szczegóły: Ogień i krew. Część 2 - Martin George R.R.

Tytuł: Ogień i krew. Część 2
Autor: Martin George R.R.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381165518
Tytuł oryginału: Fire and Blood vol. 2
Tłumacz: Jakuszewski Michał
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 518
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.725 kg


Recenzje: Ogień i krew. Część 2 - Martin George R.R.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

W oczekiwaniu na ostatni sezon serialu „Gra o Tron” sięgnąłem po drugą część kroniki rodu Targaryenów „Ogień i krew”. Podobnie jak pierwsza część, tak i ta została spisana przez arcymaestera Gyldayna z Cytatdeli Starego Miasta.
🐲
Więklszość książki to prawdziwa uczta dla fanów GOT. Dotyczy ona, w głównej mierze zagłady smoków. Jak wiemy, podczas bratobójczej wojny o Żelazny Tron między Aegonem II i jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą doszło do wielu zdarzeń które w mniejszym lub większym stopniu przyczyniły się do unicestwienia smoków. Trzeba przyznać że cały ten wątek jest przedstawiony w świetnie i nie sposób się oderwać od czytania. Autor kroniki z dużą ilością szczegółów opisuje co spowodowało, oraz jak doszło do tego konfliktu. Cały opis zagłady smoków został również bardzo dokładnie opisany ze sporą ilością szczegółów. Muszę przyznać, że ten wątek najbardziej mnie ciekawił i Martin przedstawił to znakomicie. Czytało się to z zapartym tchem. Dopiero pod koniec książki, która opisuje lata po „Tańcu smoków” zrobiło się jakby mniej ciekawie. Zapewne spowodowane to było, dużą ilością wątków pobocznych, do tego niezliczona ilość intryg czy spisków. Sporym atutem tej książki są rysunki które wykonał Doug Wheatley. Bardzo mi się one spodobały i dodają uroku całej książce.
🐲
Wszyscy fani prozy Martina powinni obowiązkowo zaopatrzyć się obydwa tomy książki „Ogień i krew”. Oba tomy tworzą tak naprawdę dopiero połowę całej kroniki i zapewne wkrótce dostaniemy kolejną cześć tej historii. Ja na pewno sięgnę po dalszą część tej kroniki by przekonać się w jaki sposób upadnie cały ród Targaryenów i jak zostanie przejęty Żelazny Tron
2019-03-18 20:51:50


Podobne do: Ogień i krew. Część 2 - Martin George R.R.