Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego. Analiza aspektów materialnoprawnych na przykładzie wybranych pragmatyk zawodowych

, , , ,

Książka

Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego.
Analiza aspektów materialnoprawnych na przykładzie wybranych pragmatyk zawodowych

, , , ,

  • Wydawnictwo: Poltext
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788375619829
  • Ilość stron: 338
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 74,90 PLN
Nasza cena 45,57 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 74,90 PLN
Nasza cena 45,57 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego. - Bek Dominika, Hanc Jakub, Jaworska-Wieloch Anna, Sitarz Olga, Zawiejski Piotr

Celem publikacji jest próba zrekonstruowania podstawowych założeń, zasad i instytucji materialnoprawnych odpowiedzialności dyscyplinarnej w ogólnym znaczeniu tego pojęcia, a także udzielenia odpowiedzi na pytanie o relację materialnego prawa dyscyplinarnego do materialnego prawa karnego.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to charakterystyka i szczegółowa analiza przepisów dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej w wybranych przez autorów zawodach zaufania publicznego. Analiza w odniesieniu do każdego zawodu została przeprowadzona na podstawie tych samych zagadnień, co umożliwiło sformułowanie ocen ogólniejszej natury, przedstawionych w drugiej części publikacji.

Monografia jest adresowana do trzech grup odbiorców.

Pierwsza z nich to pracownicy naukowi, których autorzy pragną zachęcić do podjęcia szerszej dyskusji na temat funkcji, istoty, a nawet zasadności odpowiedzialności dyscyplinarnej.

Druga grupa to osoby pracujące w komisjach dyscyplinarnych lub pełniące rolę rzecznika dyscyplinarnego w różnych korporacjach i grupach zawodowych lub społecznych autorzy wyrażają nadzieję, że książka stanie się lekturą uzupełniającą przy sprawowaniu tych funkcji.

Trzecia grupa to członkowie omówionych w monografii grup społecznych i zawodowych, wobec których ustawodawca przewidział odpowiedzialność zawodową. Po książkę powinni więc sięgnąć lekarze i inni przedstawiciele zawodów medycznych, funkcjonariusze służb mundurowych, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, nauczyciele, naukowcy, studenci i doktoranci, a także architekci i inżynierowie budownictwa.


Szczegóły: Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego. - Bek Dominika, Hanc Jakub, Jaworska-Wieloch Anna, Sitarz Olga, Zawiejski Piotr

Tytuł: Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego.
Podtytuł: Analiza aspektów materialnoprawnych na przykładzie wybranych pragmatyk zawodowych
Autor: Bek Dominika, Hanc Jakub, Jaworska-Wieloch Anna, Sitarz Olga, Zawiejski Piotr
Wydawnictwo: Poltext
ISBN: 9788375619829
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 338
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.542 kg


Recenzje: Odpowiedzialność dyscyplinarna w systemie polskiego prawa represyjnego. - Bek Dominika, Hanc Jakub, Jaworska-Wieloch Anna, Sitarz Olga, Zawiejski Piotr

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Bek Dominika, Hanc Jakub, Jaworska-Wieloch Anna, Sitarz Olga, Zawiejski Piotr (1)