Podcięte skrzydła kanarka Blaski i cienie brazylijskiego futbolu

Książka

Podcięte skrzydła kanarka
Blaski i cienie brazylijskiego futbolu

  • Wydawnictwo: Sine Qua Non
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381294768
  • Ilość stron: 328
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 28,65 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 28,65 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Podcięte skrzydła kanarka - Rabij Bartłomiej

Kiedy tworzyły się reguły futbolu, Brazylia była jeszcze feudalnym krajem, w którym legalne było niewolnictwo. Ale kiedy w 1958 roku sięgała po swoje pierwsze mistrzostwo świata, zdecydowanie wyprzedzała europejskich rywali, jeśli chodzi o metody treningowe, sztab szkoleniowy, przygotowanie motoryczne czy mentalne. Legenda o wspaniałych brazylijskich piłkarzach, zabieranych przez najmocniejsze kluby ?prosto z plaży?, jest wciąż żywa. Tymczasem ci artyści futbolu najczęściej poświęcali piłce nożnej całe życie i gdyby nie tytaniczna praca na treningach, nie mogliby nawet marzyć o karierach.
Co zmieniło się od tamtych czasów? Jaką skalę w brazylijskim futbolu osiąg­nęła korupcja? Dlaczego zawodnicy uciekają z ligi brazylijskiej? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Rabij w książce opisującej przy okazji piłkarską historię Brazylii i rozprawiającej się z mitami na jej temat. Jeden z największych polskich znawców południowoamerykańskiej piłki pisze, czym tak naprawdę jest joga bonita z 1982 roku i dlaczego reprezentacja Canarinhos nie jest już taką potęgą, jak jeszcze kilkanaście lat temu.
A wszystko po to, by znaleźć odpowiedź na pytanie, czy wkrótce będziemy świadkami ?upadku kanarka?.
Nie znam większego pasjonata brazylijskiego futbolu niż Bartek. Nie dość, że ma w tym temacie największą wiedzę, to potrafi się nią z nami dzielić jak nikt inny.
Michał Pol, ?Przegląd Sportowy?
Od 2007 roku Brazylia nie wygrała żadnego turnieju. Rabij zaś wie o brazylijskiej piłce chyba więcej niż sami Brazylijczycy. Autor, który wielokrotnie odwiedził Brazylię, uważa, że ?podcięte skrzydła kanarka? to wynik korupcji, sprzedajności działaczy i kryzysu ligi. Pokazuje, że w szóstym najludniejszym kraju świata piłka nożna to rodzaj sztuki i że futbol wiąże się tam z tożsamością społeczną. Brazylijczycy to ?naród przyszłości?, ale jaką przyszłość ma ich futbol?
Leszek Jarosz, TVP Sport


Szczegóły: Podcięte skrzydła kanarka - Rabij Bartłomiej

Tytuł: Podcięte skrzydła kanarka
Podtytuł: Blaski i cienie brazylijskiego futbolu
Autor: Rabij Bartłomiej
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788381294768
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 328
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Podcięte skrzydła kanarka - Rabij Bartłomiej

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Rabij Bartłomiej (1)