Likwidacja jednostki budżetowej Prawo pracy,podatki,ewidencja księgowa

Książka

Likwidacja jednostki budżetowej
Prawo pracy,podatki,ewidencja księgowa

  • Wydawnictwo: Infor
  • EAN: 9788381375702
  • Ilość stron: 108
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Oprawa: Kartonowa Foliowana
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 99,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 99,00 PLN
Nasza cena PLN
Oszczędzasz 0
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Likwidacja jednostki budżetowej

W publikacji szczegółowo omówiono problematykę likwidacji jednostki budżetowej. Uwzględniono przy tym specyfikę tego procesu w odniesieniu do gimnazjów.
Zgodnie z zapisami ustawy z 14 grudnia 2016 r. ? Przepisy wprowadzające ustawę ? Prawo oświatowe, proces wygaszania gimnazjów ma zakończyć się do dnia 31 sierpnia 2019 r. W związku z tym do tego dnia musi zostać rozwiązany stosunek pracy z zatrudnionymi pracownikami, jednostka musi sporządzić sprawozdanie finansowe na podstawie prawidłowo zamkniętych ksiąg rachunkowych oraz dokonać ostatecznego rozliczenia w zakresie podatków. Autorzy krok po kroku wskazują zasady postępowania w każdym ze wskazanych obszarów.
Obowiązek wygaszania gimnazjów to tylko jedna z sytuacji, kiedy dochodzi do likwidacji jednostki. Zasady postępowania omówione w publikacji znajdują zastosowanie zawsze, gdy odbywa się proces łączenia, przekształcenia w inną formę organizacyjno-prawną czy likwidacji jednostek sektora finansów publicznych.
W publikacji szczegółowo omówiono:
? sytuację prawną pracowników ? rozwiązywanie umów, wynagradzanie, wypłaty dodatkowych świadczeń, zasady i terminy wyrejestrowania pracowników z ZUS,
? obowiązki podatkowe ? rozliczenie z urzędem skarbowym w zakresie podatków dochodowych od osób fizycznych oraz od osób prawnych, podatku od towarów i usług, a także rozliczenie podatku od nieruchomości,
? operacje gospodarcze związane z zamknięciem ksiąg rachunkowych oraz sporządzeniem ostatecznego sprawozdania finansowego i sprawozdań budżetowych.
Całość jest opatrzona licznymi przykładami gotowych rozwiązań oraz orzecznictwem sądowym oraz administracyjnym.
Atutem omówienia są wzory dokumentów, które koniecznie trzeba sporządzić w procesie likwidacji jednostki, a także schematy księgowe obrazujące najczęściej występujące w takich przypadkach zdarzenia gospodarcze.
Publikacja skierowana jest przede wszystkim do osób, które w ramach wykonywanych obowiązków będą zobligowane do stosowania przepisów normujących procedurę likwidacji jednostek budżetowych. Są to w szczególności osoby zatrudnione w jednostkach samorządu terytorialnego i w centrach usług wspólnych.


Szczegóły: Likwidacja jednostki budżetowej

Nazwa: Likwidacja jednostki budżetowej Prawo pracy,podatki,ewidencja księgowa
Wydawnictwo: Infor
Kod paskowy: 9788381375702
Języki: polski
Ilość stron: 108
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Waga: 0.165 kg


Recenzje: Likwidacja jednostki budżetowej

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: