Ciało Instrukcja dla użytkownika

Książka
Wysyłka: Niedostępna
Sugerowana cena detaliczna 49,90 PLN
Nasza cena: 38,48 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Darmowa dostawa
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Ciało Instrukcja dla użytkownika - Bryson Bill

Fascynująca wyprawa badawcza po ludzkim ciele, pomagająca zrozumieć cud naszej neurologicznej i fizjologicznej konstrukcji.
Bill Bryson po raz kolejny udowadnia, że jest niezrównanym towarzyszem podróży, gdy oprowadza nas po zakamarkach ludzkiego ciała ? wyjaśnia jak ono funkcjonuje, podkreśla jego niebywałe zdolności do samoleczenia i sygnalizuje sytuacje, w jakich może nas ono (niestety) zawieść. Ciało to książka pełne niezwykłych faktów (od momentu, kiedy zacząłeś to czytać twój organizm zdołał już wyprodukować kolejny milion czerwonych krwinek) jak i nieodzownych anegdot będących znakiem firmowym Billa Brysona, Jak pisze Bill Bryson: ?Spędzamy nasze życie w tym ciepłym, chybotliwym ciele, a traktujemy je jako coś zupełnie oczywistego?. Ciało pozwoli przezwyciężyć tę obojętność hojnymi dawkami cudownych, czytelnych faktów i informacji, które obowiązkowo należy poznać.
W bestsellerowej Krótkiej historii prawie wszystkiego zdawało się, że Bill Bryson dokonał niemożliwego, sprawiając, że sfera nauki stała się dla milionów ludzi na całym świecie nie tylko bardziej zrozumiałą, ale również zabawna. Teraz kieruje swoją uwagę do wnętrza, aby zgłębić tajemnice ludzkiego ciała, jego funkcjonowania oraz niezwykłą zdolność regeneracji.
?Wspaniały przewodnik ?. Spacer z Brysonem po strukturach anatomicznych człowieka, tajnikach fizjologii, ewolucji i procesów chorobotwórczych (cukrzyca, rak, infekcje) jest niezwykle pouczający, przystępny i zabawny?.
?Booklist?
?Bryson opisuje tajemnicę chorób, fizjologię bólu oraz postępy poczynione w zakresie ich leczenia i czyni to wszystko z czułością i taktem. Ton Brysona, w całej tej wybitnej pracy, jest z jednej strony pouczający, a z drugiej życzliwy, zachęcając czytelnika by wraz z nim dzielić zachwyt wobec budowy ciała i tego, do czego jest ono zdolne?.
? Publishers Weekly?


Szczegóły: Ciało Instrukcja dla użytkownika - Bryson Bill

Tytuł: Ciało Instrukcja dla użytkownika
Autor: Bryson Bill
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381167888
Tytuł oryginału: The Body. A Guide for Occupants
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Wojciechowski Aleksander
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 504
Format: 16.5x23.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą
Waga: 1.02 kg


Recenzje: Ciało Instrukcja dla użytkownika - Bryson Bill

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Ciało jest obszerną książką, liczącą blisko pięćset stron z przypisami, ale pomimo tego, czyta się ją lekko i przyjemnie. Jest to zasługa na poły naukowego, na poły gawędziarskiego stylu Billa Brysona, który już zdążyłem poznać i polubić w Krótkiej historii prawie wszystkiego. Książka została podzielona na 23 rozdziały, większość z nich jest poświęcona innej części ciała, a kilka ostatnich jest bardziej ogólnych i traktują o chorobach oraz medycynie. Język autora jest bardzo przystępny, dzięki czemu nie ma trudności w zrozumieniu funkcjonowania danego narządu i jego znaczenia. Bill Bryson na tym nie poprzestaje i poznajemy również jak odkryto poszczególne organy i ich zadania, jak również losy ich odkrywców. Bryson w swoich poszukiwaniach sięga do samych korzeni i dociera do mało znanych faktów, czy naukowców, których odkrycia zostały przypisane zupełnie innej osobie. Tworzy to bardzo ciekawą historię, którą odbiera się nie jak nudny podręcznik szkolny z biologii, lecz jako wspaniałą opowieść pełną anegdot i ciekawostek, ale której nie brak naukowego charakteru.

W książce znajdziemy także informacje na temat licznych chorób i schorzeń, które dotykają nasze ciało, jak również poznamy co kiedyś najczęściej zabijało ludzi, a co współcześnie. Bryson uświadomił mi jak mało wiemy o wielu chorobach, w tym na temat tych najczęściej dotykających współcześnie ludzkość. Autor stara się również uświadomić czytelnika o rosnącym wykorzystaniu antybiotyków i tym samym rosnącej lekooporności bakterii, o roli zdrowego trybu życia i wielu innych kwestiach, które mogą przyczynić się do uniknięcia chorób. Co ciekawe, według statystyk nie zawsze dbanie o siebie znacząco zmniejsza zachorowalność na niektóre choroby, ponieważ podłoża wielu z nich dokładnie nie znamy.

Ciało. Instrukcja dla użytkownika to kolejna, bardzo dobrze i ciekawie napisana książka popularnonaukowa Billa Brysona. Autor opisuje jak działa nasze ciało, przywołuje wiele ciekawostek i anegdot na jego temat, a wszystko to w iście gawędziarskim stylu, dzięki któremu książkę czyta się po prostu świetnie. Polecam!
2019-11-16 20:02:58

RECENZJA: 
Kiedy zobaczyłam książkę „Ciało- Instrukcja dla użytkownika“ w zapowiedziach wiedziałam, że znajdzie się u mnie na regale. Okładka jest obłędna ? kiedy już do mnie dotarła byłam bardzo ciekawa jak będzie z zawartością, gdyż opis mówi, że będzie to wyprawa badawcza po ludzkim ciele, pomagająca zrozumieć cud naszej neurologicznej i fizjologicznej konstrukcji. Takie książki nigdy mi się nie znudzą i mimo, że anatomia i fizjologia są mi bliskie, mogę o nich czytać ciągle :-) Uważam, że jest to pozycja bardzo ciekawa dla każdego. Wszystkie zagadnienia są opisane bardzo dokładnie, i w bardzo klarowny sposób. Z tyłu znajduję się dość obszerna bibliografia i przypisy źródłowe. Autor przekazuje nam wiedzę, która większości kojarzy się z czymś bardzo trudnym w niesamowicie humorystyczny i przystępny sposób. Po lekturze dowiecie się dlaczego czasem patrząc na błękitne niebo widzicie małe, białe iskierki ?
 Zastanawialiście się kiedykolwiek co to takiego i skąd się bierze? 
Wiedzieliście co to opiorfina? Że jest sześciokrotnie silniejsza niż morfina i że znajduje się ona w ludzkiej ślinie ,-) .  Nasunie Wam się pewnie pytanie, skoro mamy w ślinie tak silny środek przeciwbólowy to dlaczego czujemy tak silny ból przy ugryzieniu się w język czy policzek. Odpowiedzi na wszystkie te i inne ciekawe pytania znajdziecie w książce " Ciało - Instrukcja dla użytkownika".
 
PODSUMOWANIE:
Reasumując, książkę polecam wszystkim osobom , nawet nie związanych z medycyną. Jeżeli jesteście ciekawi Waszego ciała i chcielibyście się dowiedzieć o nim czegoś nowego, to ta pozycja jest właśnie dla Was. Może dzięki niej zmienicie postrzeganie pewnych rzeczy :-).
2020-04-23 12:20:04

Książka

Ciało Instrukcja dla użytkownika

Fascynująca wyprawa badawcza po ludzkim ciele, pomagająca zrozumieć cud naszej neurologicznej i fizjologicznej konstrukcji. Bill Bryson po raz kolejny udowadnia, że jest niezrównanym towarzyszem podróży, gdy oprowadza nas po zakamarkach ludzkiego ciała ? wyjaśnia jak ono funkcjonuje, podkreśla jego niebywałe zdolności do samoleczenia i sygnalizuje sytuacje, w jakich może nas ono (niestety) zawieść. Ciało to książka pełne niezwykłych faktów (od momentu, kiedy zacząłeś to czytać twój organizm zdołał już wyprodukować kolejny milion czerwonych krwinek) jak i nieodzownych anegdot będących znakiem firmowym Billa Brysona, Jak pisze Bill Bryson: ?Spędzamy nasze życie w tym ciepłym, chybotliwym ciele, a traktujemy je jako coś zupełnie oczywistego?. Ciało pozwoli przezwyciężyć tę obojętność hojnymi dawkami cudownych, czytelnych faktów i informacji, które obowiązkowo należy poznać. W bestsellerowej Krótkiej historii prawie wszystkiego zdawało się, że Bill Bryson dokonał niemożliwego, sprawiając, że sfera nauki stała się dla milionów ludzi na całym świecie nie tylko bardziej zrozumiałą, ale również zabawna. Teraz kieruje swoją uwagę do wnętrza, aby zgłębić tajemnice ludzkiego ciała, jego funkcjonowania oraz niezwykłą zdolność regeneracji. ?Wspaniały przewodnik ?. Spacer z Brysonem po strukturach anatomicznych człowieka, tajnikach fizjologii, ewolucji i procesów chorobotwórczych (cukrzyca, rak, infekcje) jest niezwykle pouczający, przystępny i zabawny?. ?Booklist? ?Bryson opisuje tajemnicę chorób, fizjologię bólu oraz postępy poczynione w zakresie ich leczenia i czyni to wszystko z czułością i taktem. Ton Brysona, w całej tej wybitnej pracy, jest z jednej strony pouczający, a z drugiej życzliwy, zachęcając czytelnika by wraz z nim dzielić zachwyt wobec budowy ciała i tego, do czego jest ono zdolne?. ? Publishers Weekly?

Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 38,48 PLN
Oszczędzasz 22%
Wysyłka: Niedostępna
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Darmowa dostawa

Szczegóły: Ciało Instrukcja dla użytkownika - Bryson Bill

Tytuł: Ciało Instrukcja dla użytkownika
Autor: Bryson Bill
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381167888
Tytuł oryginału: The Body. A Guide for Occupants
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Wojciechowski Aleksander
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 504
Format: 16.5x23.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą
Waga: 1.02 kg


Recenzje: Ciało Instrukcja dla użytkownika - Bryson Bill

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Ciało jest obszerną książką, liczącą blisko pięćset stron z przypisami, ale pomimo tego, czyta się ją lekko i przyjemnie. Jest to zasługa na poły naukowego, na poły gawędziarskiego stylu Billa Brysona, który już zdążyłem poznać i polubić w Krótkiej historii prawie wszystkiego. Książka została podzielona na 23 rozdziały, większość z nich jest poświęcona innej części ciała, a kilka ostatnich jest bardziej ogólnych i traktują o chorobach oraz medycynie. Język autora jest bardzo przystępny, dzięki czemu nie ma trudności w zrozumieniu funkcjonowania danego narządu i jego znaczenia. Bill Bryson na tym nie poprzestaje i poznajemy również jak odkryto poszczególne organy i ich zadania, jak również losy ich odkrywców. Bryson w swoich poszukiwaniach sięga do samych korzeni i dociera do mało znanych faktów, czy naukowców, których odkrycia zostały przypisane zupełnie innej osobie. Tworzy to bardzo ciekawą historię, którą odbiera się nie jak nudny podręcznik szkolny z biologii, lecz jako wspaniałą opowieść pełną anegdot i ciekawostek, ale której nie brak naukowego charakteru.

W książce znajdziemy także informacje na temat licznych chorób i schorzeń, które dotykają nasze ciało, jak również poznamy co kiedyś najczęściej zabijało ludzi, a co współcześnie. Bryson uświadomił mi jak mało wiemy o wielu chorobach, w tym na temat tych najczęściej dotykających współcześnie ludzkość. Autor stara się również uświadomić czytelnika o rosnącym wykorzystaniu antybiotyków i tym samym rosnącej lekooporności bakterii, o roli zdrowego trybu życia i wielu innych kwestiach, które mogą przyczynić się do uniknięcia chorób. Co ciekawe, według statystyk nie zawsze dbanie o siebie znacząco zmniejsza zachorowalność na niektóre choroby, ponieważ podłoża wielu z nich dokładnie nie znamy.

Ciało. Instrukcja dla użytkownika to kolejna, bardzo dobrze i ciekawie napisana książka popularnonaukowa Billa Brysona. Autor opisuje jak działa nasze ciało, przywołuje wiele ciekawostek i anegdot na jego temat, a wszystko to w iście gawędziarskim stylu, dzięki któremu książkę czyta się po prostu świetnie. Polecam!
2019-11-16 20:02:58

RECENZJA: 
Kiedy zobaczyłam książkę „Ciało- Instrukcja dla użytkownika“ w zapowiedziach wiedziałam, że znajdzie się u mnie na regale. Okładka jest obłędna ? kiedy już do mnie dotarła byłam bardzo ciekawa jak będzie z zawartością, gdyż opis mówi, że będzie to wyprawa badawcza po ludzkim ciele, pomagająca zrozumieć cud naszej neurologicznej i fizjologicznej konstrukcji. Takie książki nigdy mi się nie znudzą i mimo, że anatomia i fizjologia są mi bliskie, mogę o nich czytać ciągle :-) Uważam, że jest to pozycja bardzo ciekawa dla każdego. Wszystkie zagadnienia są opisane bardzo dokładnie, i w bardzo klarowny sposób. Z tyłu znajduję się dość obszerna bibliografia i przypisy źródłowe. Autor przekazuje nam wiedzę, która większości kojarzy się z czymś bardzo trudnym w niesamowicie humorystyczny i przystępny sposób. Po lekturze dowiecie się dlaczego czasem patrząc na błękitne niebo widzicie małe, białe iskierki ?
 Zastanawialiście się kiedykolwiek co to takiego i skąd się bierze? 
Wiedzieliście co to opiorfina? Że jest sześciokrotnie silniejsza niż morfina i że znajduje się ona w ludzkiej ślinie ,-) .  Nasunie Wam się pewnie pytanie, skoro mamy w ślinie tak silny środek przeciwbólowy to dlaczego czujemy tak silny ból przy ugryzieniu się w język czy policzek. Odpowiedzi na wszystkie te i inne ciekawe pytania znajdziecie w książce " Ciało - Instrukcja dla użytkownika".
 
PODSUMOWANIE:
Reasumując, książkę polecam wszystkim osobom , nawet nie związanych z medycyną. Jeżeli jesteście ciekawi Waszego ciała i chcielibyście się dowiedzieć o nim czegoś nowego, to ta pozycja jest właśnie dla Was. Może dzięki niej zmienicie postrzeganie pewnych rzeczy :-).
2020-04-23 12:20:04


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×