Zmyślenie

Książka
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 24,63 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Darmowa dostawa
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Zmyślenie - Ryder Jess

Wydaje się to niemożliwe, ale kolejna książka Jess Ryder wkręca jeszcze bardziej niż "Wszystkie nasze tajemnice"Związki to nie jest prosta sprawa. A miłość wymaga poświęceń.Gdy Stella znajduje wymarzony dom, Jack godzi się z tym, że muszą opuścić tętniący życiem Londyn. Kiedy Jack mężnie znosi niekończący się remont i długie dojazdy, Stella przymyka oko na jego coraz późniejsze powroty. A kiedy w ich nowym domu pojawia się uciekająca przed mężem Lori, Jack zgadza się dać jej schronienie – wie, że to ważne dla Stelli.Ale miłość też ma swoje granice.W tym thrillerze kłamią wszyscy. Cena, jaką za to zapłacą, ich zaskoczy.Z każdym kolejnym ustępstwem Jack i Stella brną w coraz większe i większe kłamstewka. Wymarzony (albo jak woli Jack: cholerny) dom nie ułatwia sprawy: dziecięce rysunki pod tapetą w jednym z pokoi napawają grozą, znalezione w innym zapiski wprowadzają niepokój, a przeszłość budynku będącego kiedyś schroniskiem dla ofiar przemocy domowej nie daje nadziei na szczęśliwe rodzinne gniazdko.Do tego wszystkiego Lori, która wie o domu zaskakująco dużo. A nawet – podejrzanie dużo. I ochoczo nie tylko pomaga Stelli w remoncie, lecz także doradza w problemach z Jackiem. Pytanie tylko: jaki ma w tym interes?Wyśniony dom staje się pułapką. Podobnie jak sieć kłamstw, w którą wszyscy zdają się wplątani. Ale nie wszystkim uda się uciec.Szczegóły: Zmyślenie - Ryder Jess

Tytuł: Zmyślenie
Autor: Ryder Jess
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
ISBN: 9788380537088
Tytuł oryginału: The Dream House
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Kleszcz Ewa
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Format: 14.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.35 kg


Recenzje: Zmyślenie - Ryder Jess

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Wymarzony nowy dom Stelli, miał być tym jedynym wyjątkowym miejscem, w którym miała zacząć wszystko od nowa, zapominając o swojej przeszłości. Mimo niechęci swojego partnera przeprowadzają się do Westhill House. Ich sielankowe życie przerwa niespodziewany gość! Kobieta, która zastają przed domem nosi znamiona pobicia. Stella przeżywa szok kiedy kobieta oznajmia jej, że jest ofiarą przemocy domowej a do tego miejsca skierowano ją dzięki infolinii kobiet maltretowanych. Mimo, że się nie znają Stella postanawia pomoc Lori. Jednak coś dziwnego zaczyna się dziać w domu. Tajemnicze rysunki na ścianach, dziwne znaleziska Stelli, nie pozwalają na spokojne życie w domu o burzliwej przeszłości...

.

Historia zapierająca dech w piersiach. Pełna zwrotów akcji, tajemnic, kłamstw. Książka porusza bardzo ważny, zarazem delikatny temat jakim jest przemoc w rodzinie. Autorka idealnie przedstawiła swoich bohaterów, ich emocje względem danych sytuacji, zachowania, myśli. Pokazała jakie zmiany psychiczne zachodzą w osobach objętych przemocą, oraz jakie cechy charakteryzują oprawcę. Podczas czytania bardzo łatwo było mi wejść w tą historię, ponieważ była przekazana w jasny, prosty sposób. Dużym atutem była dla mnie nieprzewidywalność. Nie byłam w stanie przewidzieć końca tej historii, choć od początku wiedziałam że musi być tragiczna. Przez cały czas odczuwałam napięcie! Fabuła bardzo przemyślana, wprowadzająca momentami grozę. Odkrywanie tajemnic domu jak i historii ich mieszkańców było dla mnie dużym zaskoczeniem ale i przyjemnością. Cieszę się z tego że książka zawiera również przesłanie, głównie dla kobiet borykajacych się z przemocą, uświadamiając je, że nie są z tym problemem same. Skłoniła mnie do wielu refleksji.
Gorąco polecam
2020-04-18 20:47:03

„Zmyślenie” to thriller traktujący o problemie przemocy domowej, pełen tajemnic i niedopowiedzeń, z którym spędziłam kilka przyjemnych godzin.

Stella przeprowadza się wraz z chłopakiem do wymagającego poważnego remontu, klimatycznego, starego domu. Pewnej nocy do ich drzwi puka Lori, kobieta brutalnie pobita przez męża. Młodzi, mimo obaw, przyjmują ją pod swój dach. Okazuje się, że prawdopodobnie wcześniej mieściło się tu schronisko dla ofiar przemocy domowej.

Przeszłość domu i ludzi go zamieszkujących wzbudza ciekawość Stelli, ale okazuje się też początkiem intrygi, której skutków nie sposób przewidzieć. Atmosfera niedopowiedzeń, kłamstw i sekretów burzy jej dotychczasowe, poukładane życie, tylko czy odkrycie tajemnic, poznanie prawdy będzie oczyszczające, czy sprowadzi na nią niebezpieczeństwo? I czy będzie umiała odróżnić prawdę od kłamstw i uporać się z własnym sekretem?

To dobrze zbudowany i zgrabnie napisany thriller, w którym przynajmniej w pierwszej części, akcja toczy się dość wolno, ale jednak ciekawi do tego stopnia, że nie można narzekać na nudę. A im dalej tym bardziej niepokojąco i zaskakująco zarazem.

Na duży plus zasługują portrety psychologiczne postaci i tematyka przemocy domowej, która budzi emocje, angażuje, ale nie przesłania, a może wręcz wzmacnia elementy, które w thrillerze są dla mnie najważniejsze – poczucie napięcia, niepewności i tajemniczości. Autorce udało się to genialnie.
2020-09-07 14:54:15

Stella (teraz) wyprowadziła się z Londynu, kupiła duży zapuszczony dom nad morzem i próbuje na siłę spełniać marzenia swoje, ale nie jej wiecznie naburmuszonego partnera. Kay (wtedy) samotnie wychowuje dziecko i jest przekonana, że już nic dobrego jej w życiu nie spotka, gdy nagle na horyzoncie pojawia się uroczy adorator. Do domu Stelli w środku nocy puka pobita kobieta szukając schronienia, a druga bohaterka szybko przekonuje się, że romantyzm jej księcia z bajki to tylko fasada dla paskudnego charakteru. Do diabła, co łączy te kobiety?!

"Zmyślenie" to nie jest łatwa lektura. Przemoc domowa tak silnie tutaj wybrzmiewa, że mogłaby być kolejną pełnoprawną bohaterką sama w sobie. Nie ma brutalnych i szczegółowych opisów bicia, autorka sama na końcu przyznaje, że starała się nie robić niepotrzebnej sensacji wokół tego poważnego tematu. Jest za to osaczenie i podskórny lęk. Bohaterki są w pułapce, a my razem z nimi. Nie wiadomo, z której strony padnie cios, komu można zaufać i czy napastnik zaraz nie wyważy drzwi. Atmosfera jest cały czas aż duszna, frustruje nas strach innych, ale kiedy decydujemy się działać i uciekać, to napotykamy kolejne przeszkody na drodze, jedna za drugą. Thriller psychologiczny pełną gębą.

Opis na okładce zdradza fabułę co najmniej do połowy powieści! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nie czytajcie go, bo tajemnice grają w tej historii dużą rolę. Doczytajcie też "Zmyślenie" do końca, autorka podsuwa nam dużo mylnych tropów i ostatecznie nic nie będzie takie, jakie się wydawało. W pewnym momencie zaczęłam się nawet zastanawiać, czy to nie horror i czy niektóre postacie są w ogóle prawdziwe. Do takiego szaleństwa mogą doprowadzić te wydarzenia!

Książka mnie ogromnie wciągnęła, przeczytałam ją szybko, została napisana prostym językiem. Łatwo można "w nią wejść" i zapomnieć o realnym świecie. Jednocześnie przez cały czas szukamy ucieczki i rozwiązania zagadki. Uważam też, że świetnie zostały przedstawione ofiary przemocy i ich sposób myślenia. Polecam!
2021-04-02 22:52:20

Książka

Zmyślenie

Wydaje się to niemożliwe, ale kolejna książka Jess Ryder wkręca jeszcze bardziej niż "Wszystkie nasze tajemnice"

Związki to nie jest prosta sprawa. A miłość wymaga poświęceń.

Gdy Stella znajduje wymarzony dom, Jack godzi się z tym, że muszą opuścić tętniący życiem Londyn. Kiedy Jack mężnie znosi niekończący się remont i długie dojazdy, Stella przymyka oko na jego coraz późniejsze powroty. A kiedy w ich nowym domu pojawia się uciekająca przed mężem Lori, Jack zgadza się dać jej schronienie – wie, że to ważne dla Stelli.

Ale miłość też ma swoje granice.

W tym thrillerze kłamią wszyscy. Cena, jaką za to zapłacą, ich zaskoczy.

Z każdym kolejnym ustępstwem Jack i Stella brną w coraz większe i większe kłamstewka. Wymarzony (albo jak woli Jack: cholerny) dom nie ułatwia sprawy: dziecięce rysunki pod tapetą w jednym z pokoi napawają grozą, znalezione w innym zapiski wprowadzają niepokój, a przeszłość budynku będącego kiedyś schroniskiem dla ofiar przemocy domowej nie daje nadziei na szczęśliwe rodzinne gniazdko.

Do tego wszystkiego Lori, która wie o domu zaskakująco dużo. A nawet – podejrzanie dużo. I ochoczo nie tylko pomaga Stelli w remoncie, lecz także doradza w problemach z Jackiem. Pytanie tylko: jaki ma w tym interes?

Wyśniony dom staje się pułapką. Podobnie jak sieć kłamstw, w którą wszyscy zdają się wplątani. Ale nie wszystkim uda się uciec.

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 24,63 PLN
Oszczędzasz 38%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Darmowa dostawa

Szczegóły: Zmyślenie - Ryder Jess

Tytuł: Zmyślenie
Autor: Ryder Jess
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
ISBN: 9788380537088
Tytuł oryginału: The Dream House
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Kleszcz Ewa
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Format: 14.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.35 kg


Recenzje: Zmyślenie - Ryder Jess

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Wymarzony nowy dom Stelli, miał być tym jedynym wyjątkowym miejscem, w którym miała zacząć wszystko od nowa, zapominając o swojej przeszłości. Mimo niechęci swojego partnera przeprowadzają się do Westhill House. Ich sielankowe życie przerwa niespodziewany gość! Kobieta, która zastają przed domem nosi znamiona pobicia. Stella przeżywa szok kiedy kobieta oznajmia jej, że jest ofiarą przemocy domowej a do tego miejsca skierowano ją dzięki infolinii kobiet maltretowanych. Mimo, że się nie znają Stella postanawia pomoc Lori. Jednak coś dziwnego zaczyna się dziać w domu. Tajemnicze rysunki na ścianach, dziwne znaleziska Stelli, nie pozwalają na spokojne życie w domu o burzliwej przeszłości...

.

Historia zapierająca dech w piersiach. Pełna zwrotów akcji, tajemnic, kłamstw. Książka porusza bardzo ważny, zarazem delikatny temat jakim jest przemoc w rodzinie. Autorka idealnie przedstawiła swoich bohaterów, ich emocje względem danych sytuacji, zachowania, myśli. Pokazała jakie zmiany psychiczne zachodzą w osobach objętych przemocą, oraz jakie cechy charakteryzują oprawcę. Podczas czytania bardzo łatwo było mi wejść w tą historię, ponieważ była przekazana w jasny, prosty sposób. Dużym atutem była dla mnie nieprzewidywalność. Nie byłam w stanie przewidzieć końca tej historii, choć od początku wiedziałam że musi być tragiczna. Przez cały czas odczuwałam napięcie! Fabuła bardzo przemyślana, wprowadzająca momentami grozę. Odkrywanie tajemnic domu jak i historii ich mieszkańców było dla mnie dużym zaskoczeniem ale i przyjemnością. Cieszę się z tego że książka zawiera również przesłanie, głównie dla kobiet borykajacych się z przemocą, uświadamiając je, że nie są z tym problemem same. Skłoniła mnie do wielu refleksji.
Gorąco polecam
2020-04-18 20:47:03

„Zmyślenie” to thriller traktujący o problemie przemocy domowej, pełen tajemnic i niedopowiedzeń, z którym spędziłam kilka przyjemnych godzin.

Stella przeprowadza się wraz z chłopakiem do wymagającego poważnego remontu, klimatycznego, starego domu. Pewnej nocy do ich drzwi puka Lori, kobieta brutalnie pobita przez męża. Młodzi, mimo obaw, przyjmują ją pod swój dach. Okazuje się, że prawdopodobnie wcześniej mieściło się tu schronisko dla ofiar przemocy domowej.

Przeszłość domu i ludzi go zamieszkujących wzbudza ciekawość Stelli, ale okazuje się też początkiem intrygi, której skutków nie sposób przewidzieć. Atmosfera niedopowiedzeń, kłamstw i sekretów burzy jej dotychczasowe, poukładane życie, tylko czy odkrycie tajemnic, poznanie prawdy będzie oczyszczające, czy sprowadzi na nią niebezpieczeństwo? I czy będzie umiała odróżnić prawdę od kłamstw i uporać się z własnym sekretem?

To dobrze zbudowany i zgrabnie napisany thriller, w którym przynajmniej w pierwszej części, akcja toczy się dość wolno, ale jednak ciekawi do tego stopnia, że nie można narzekać na nudę. A im dalej tym bardziej niepokojąco i zaskakująco zarazem.

Na duży plus zasługują portrety psychologiczne postaci i tematyka przemocy domowej, która budzi emocje, angażuje, ale nie przesłania, a może wręcz wzmacnia elementy, które w thrillerze są dla mnie najważniejsze – poczucie napięcia, niepewności i tajemniczości. Autorce udało się to genialnie.
2020-09-07 14:54:15

Stella (teraz) wyprowadziła się z Londynu, kupiła duży zapuszczony dom nad morzem i próbuje na siłę spełniać marzenia swoje, ale nie jej wiecznie naburmuszonego partnera. Kay (wtedy) samotnie wychowuje dziecko i jest przekonana, że już nic dobrego jej w życiu nie spotka, gdy nagle na horyzoncie pojawia się uroczy adorator. Do domu Stelli w środku nocy puka pobita kobieta szukając schronienia, a druga bohaterka szybko przekonuje się, że romantyzm jej księcia z bajki to tylko fasada dla paskudnego charakteru. Do diabła, co łączy te kobiety?!

"Zmyślenie" to nie jest łatwa lektura. Przemoc domowa tak silnie tutaj wybrzmiewa, że mogłaby być kolejną pełnoprawną bohaterką sama w sobie. Nie ma brutalnych i szczegółowych opisów bicia, autorka sama na końcu przyznaje, że starała się nie robić niepotrzebnej sensacji wokół tego poważnego tematu. Jest za to osaczenie i podskórny lęk. Bohaterki są w pułapce, a my razem z nimi. Nie wiadomo, z której strony padnie cios, komu można zaufać i czy napastnik zaraz nie wyważy drzwi. Atmosfera jest cały czas aż duszna, frustruje nas strach innych, ale kiedy decydujemy się działać i uciekać, to napotykamy kolejne przeszkody na drodze, jedna za drugą. Thriller psychologiczny pełną gębą.

Opis na okładce zdradza fabułę co najmniej do połowy powieści! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nie czytajcie go, bo tajemnice grają w tej historii dużą rolę. Doczytajcie też "Zmyślenie" do końca, autorka podsuwa nam dużo mylnych tropów i ostatecznie nic nie będzie takie, jakie się wydawało. W pewnym momencie zaczęłam się nawet zastanawiać, czy to nie horror i czy niektóre postacie są w ogóle prawdziwe. Do takiego szaleństwa mogą doprowadzić te wydarzenia!

Książka mnie ogromnie wciągnęła, przeczytałam ją szybko, została napisana prostym językiem. Łatwo można "w nią wejść" i zapomnieć o realnym świecie. Jednocześnie przez cały czas szukamy ucieczki i rozwiązania zagadki. Uważam też, że świetnie zostały przedstawione ofiary przemocy i ich sposób myślenia. Polecam!
2021-04-02 22:52:20Podobne do: Zmyślenie - Ryder Jess


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×