Strach, który powraca
Książka
Wysyłka: 2 - 4 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,99 PLN
Nasza cena: 29,95 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Strach, który powraca - Stachula Magda

IDEALNY THRILLER PSYCHOLOGICZNY MISTRZYNI GATUNKUCo zrobisz, jeśli pewnego dnia ktoś spróbuje odebrać ci wszystko?Czerwona koperta bez nazwiska i adresu. Skąd się tu wzięła z samego rana? Galop myśli i pulsowanie w klatce piersiowej. Chwilę się waham, ale otwieram. Koronkowe stringi i biustonosz. Uśmiech ulgi, dawno nie dostałam od męża prezentu bez okazji. Satynowy komplet jest piękny, delikatny w dotyku. Ale zaraz, czemu stanik jest o trzy numery za duży? Przecież Adam zna mój rozmiar.Serce bije mi coraz szybciej. Już kiedyś to przeżyłam.Staram się oddychać powoli. To na pewno pomyłka. Niemożliwe, żeby to była ona. A co, jeśli wróciła i tym razem zechce odebrać mi córkę?A następnego dnia, gdy piekę z Amelką muffinki, na stole wibruje telefon. „Nie zasługujesz na to, co masz”. I już wiem, że zaczęło się najgorsze…Jej debiutancka Idealna sprzedała się w rekordowym nakładzie. Magda Stachula, mistrzyni thrillerów psychologicznych, jak nikt inny w Polsce potrafi dotknąć najciemniejszych stron ludzkiej natury i zobaczyć to, co przeraża nas najbardziej.


Szczegóły: Strach, który powraca - Stachula Magda

Tytuł: Strach, który powraca
Autor: Stachula Magda
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324069842
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka


Recenzje: Strach, który powraca - Stachula Magda
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Strach, który powraca to intrygująca opowieść o poszukiwaniu prawdy, ciągłym lęku i strachu. O walce o miłość i zrozumienie. O wzajemnych relacjach damsko – męskich, trudnych i skomplikowanych. O zmęczeniu codziennością, życiem i strachem o siebie. O poszukiwaniu swojego miejsca i realizacji własnych pragnień i marzeń. Ta historia pokazuje nam, że często pozornie szczęśliwe małżeństwo nie zawsze od środka wygląda tak idealnie. Im bardziej się eksponuje wszechobecne zadowolenie, tym mniej jest w tym prawdy. Nie łudźmy się, nie ma idealnych małżeństw, każde ma chwilowe załamanie, czasami codzienne obowiązki i ciągła pogoń za czymś oddalają małżonków od siebie, coraz mniej czasu sobie poświęcają i ich związek tylko na tym cierpi.
Przyznam, że zarówno Anita, jak i Adam momentami doprowadzali mnie do szewskiej pasji, te ich humory i niewytłumaczalne zachowania wobec drugiej osoby były nie do zniesienia. Żadne z nich oczywiście nie było ideałem, ale wieczne niezadowolenie i pretensje, zmęczenie i brak empatii były trudne do zaakceptowania. Nie będę tłumaczyć zachowania żadnego z nich, sami ich oceńcie.
Świetnym, coraz częściej spotykanym w powieściach, zabiegiem jest narracja prowadzona przez kilka osób. W tym przypadku poznajemy całą historię widzianą oczami Anity, jej męża Adama, tajemniczego Eryka i intrygującej Niezapominajki. Poprzez ten zabieg nasz obraz całej historii jest szeroki i ukazany z różnych perspektyw, widziany zarówno oczami mężczyzn, jak i kobiet. I ewidentnie widać, że każda z płci inaczej interpretuje określone wydarzenia, inaczej pokazuje swoje emocje i innymi przesłankami się kieruje. Warto się usadowić pośrodku tej całej historii i wyrobić własne zdanie i samemu ją ocenić.
Magda Stachula od pierwszej strony stopniuje nam emocje i przeżycia, nawet na chwilę nie daje nam wytchnienia. Ta lektura tak wciąga, że nie wiadomo kiedy, a została połknięta. Jej nie można odłożyć nawet na moment, ciekawość jest tak wielka, że nie sposób nad nią zapanować. Ciągłe powracanie myślami do bohaterów i zastanawianie się, co będzie dalej, nie daje spokoju. Ją po prostu trzeba wziąć i skończyć na jednym głębszym oddechu.
Autorka w mistrzowski sposób ukazuje emocjonalną stronę bohaterów. Ich codzienne zmagania się, ich rozterki i zwątpienia, ich podejrzenia i obojętność, ich słabości są na wyciągnięcie ręki. Te emocje się nam udzielają, często w określonych sytuacjach odczuwa się to samo, co bohater w danym momencie. A nawet więcej i odważniej.
Niesamowita podróż po wachlarzu zakamarków ludzkich przeżyć. Nie pozwól, aby takie emocje cię ominęły, na następne nie wiadomo jak długo będziesz czekać. Rzuć się w wir strachu, który ciągle powraca i nie daje chwili wytchnienia, lecz potęguje grozę i wytwarza mroczny klimat …
2020-06-21 20:29:49

Tej autorki nie muszę chyba nikomu przedstawiać, wierni fani, w tym ja, sięgają po każdą jej książkę.
 W "Strachu który powraca" powracają do nas bohaterzy debiutanckiej "Idealnej", choć i bez jej znajomości, śmiało możecie czytać Strach.
Książka swą premierę miała 22 czerwca a wydana została przez Znak.

Kilku bohaterów i świat z ich perspektywy:
Anita, Adam i ich trzyletnia córka mieszkają na przedmieściach Krakowa. Ona nie czuje się komfortowo i bezpiecznie, wciąż w pamięci mając swą prześladowczynię, która zniknęła nagle bez śladu. Gdy otrzymuje tajemniczą przesyłkę z seksowną czerwoną bielizną a niedługo potem wiadomość "nie zasługujesz na to co masz", już wie, że koszmar powrócił.
Strach i paranoja która zaczyna ogarniać Anitę udziela się nam.

Pojawia się również tajemnicza, bardzo niebezpieczna, niezrównoważona psychicznie kobieta - Niezapominajka.

Uwielbiam tę duszną atmosferę domestic noir. Obraz życia małżonków tylko z pozoru idealnego: Ona matka z social mediów, On dyrektor w korporacji a między nimi przepaść. Przygniata ją utracona niezależność, masa codziennych obowiązków i macierzyństwo, któremu daleko do pięknych fotek z Instagrama,
On odbiera jej pretensje jako atak i karę za tamten romans, ma dość życia w poczuciu winy.
Należy przyznać że bardzo mocną stroną jest tu psychologia postaci, choć ja żadnej z nich do końca nie polubiłam. Każdy ma jakąś cechę, która budzi moje rozdrażnienie - instamatka i słaby mężczyzna, który nie radzi sobie z problemami więc wikła się w kolejny romans. Bardzo dobrze przedstawiona postać Niezapominajki, miałam wiele podejrzeń, kto kryje się pod tym pseudonimem. Postać Eryka niepotrzebne odciąga moją uwagę i wydaje mi się zbędna w tej historii.
Do połowy książki obserwujemy małżeńskie potyczki i niewiele się tu dzieje, autorka powoli przygotowuje nam mocne podwaliny pod to, co ma się lada chwila wydarzyć a zwrot akcji jest tak niespodziewany, że mój umysł zalewa masa pytań i spekulacji.
Anita jak magnes przyciąga wszelkiego typu stalkerów, ciut to naciągane. Finał sugeruje kontynuację.

2020-07-16 21:50:23

"Strach, który powraca" opowiada historię Adama i Anity, którzy robią wrażenie idealnego małżeństwa. Wywalczona córka, piękny dom pod Krakowem, mąż pracuje, żona zajmuje się domem, idylla. No nie do końca. Jak się okazuje, oboje mają coś pod paznokciami, chwile niewierności, tajemnice, które próbują ukryć przed drugą osobą, myśli, które nawet wypowiedziane, nie zraniłyby, gdyż osiągnięto etap maksymalnej znieczulicy. Dodatkowo, żonę Adama powtórnie zaczyna ktoś nękać... czy wróciła tajemnicza kobieta z przeszłości? W najnowszej powieści Magdy Stachuli mamy świetnie zarysowane portrety psychologiczne Adama i Anity. Mamy tajemniczą osobę, która nęka, mamy wydarzenia, które wstrzymują bicie serca. Akcji jest mało, ale napięcie rośnie wraz z odkrywaniem charakterów postaci, tego, co je gnębi, itp. Zakończenie było zadowalające, jednak nie wywołało we mnie jakiego szoku, było dobre, ale nie jakieś rewelacyjne. Książka ma wiele atutów, dlatego ją polecam🙂nie zapamiętam jej na długo, jednak stanowi całkiem ciekawą rozrywkę na wieczór lub dwa. Ja osobiście chętnie siegnę po starsze książki autorki 😊 2020-09-09 14:17:53

Książka

Strach, który powraca

IDEALNY THRILLER PSYCHOLOGICZNY MISTRZYNI GATUNKU

Co zrobisz, jeśli pewnego dnia ktoś spróbuje odebrać ci wszystko?

Czerwona koperta bez nazwiska i adresu. Skąd się tu wzięła z samego rana? Galop myśli i pulsowanie w klatce piersiowej. Chwilę się waham, ale otwieram. Koronkowe stringi i biustonosz. Uśmiech ulgi, dawno nie dostałam od męża prezentu bez okazji. Satynowy komplet jest piękny, delikatny w dotyku. Ale zaraz, czemu stanik jest o trzy numery za duży? Przecież Adam zna mój rozmiar.

Serce bije mi coraz szybciej. Już kiedyś to przeżyłam.

Staram się oddychać powoli. To na pewno pomyłka. Niemożliwe, żeby to była ona. A co, jeśli wróciła i tym razem zechce odebrać mi córkę?

A następnego dnia, gdy piekę z Amelką muffinki, na stole wibruje telefon. „Nie zasługujesz na to, co masz”. I już wiem, że zaczęło się najgorsze…

Jej debiutancka Idealna sprzedała się w rekordowym nakładzie. Magda Stachula, mistrzyni thrillerów psychologicznych, jak nikt inny w Polsce potrafi dotknąć najciemniejszych stron ludzkiej natury i zobaczyć to, co przeraża nas najbardziej.

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 29,95 PLN
Oszczędzasz 25%
Wysyłka: 2 - 4 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Strach, który powraca - Stachula Magda

Tytuł: Strach, który powraca
Autor: Stachula Magda
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324069842
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka


Recenzje: Strach, który powraca - Stachula Magda

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Strach, który powraca to intrygująca opowieść o poszukiwaniu prawdy, ciągłym lęku i strachu. O walce o miłość i zrozumienie. O wzajemnych relacjach damsko – męskich, trudnych i skomplikowanych. O zmęczeniu codziennością, życiem i strachem o siebie. O poszukiwaniu swojego miejsca i realizacji własnych pragnień i marzeń. Ta historia pokazuje nam, że często pozornie szczęśliwe małżeństwo nie zawsze od środka wygląda tak idealnie. Im bardziej się eksponuje wszechobecne zadowolenie, tym mniej jest w tym prawdy. Nie łudźmy się, nie ma idealnych małżeństw, każde ma chwilowe załamanie, czasami codzienne obowiązki i ciągła pogoń za czymś oddalają małżonków od siebie, coraz mniej czasu sobie poświęcają i ich związek tylko na tym cierpi.
Przyznam, że zarówno Anita, jak i Adam momentami doprowadzali mnie do szewskiej pasji, te ich humory i niewytłumaczalne zachowania wobec drugiej osoby były nie do zniesienia. Żadne z nich oczywiście nie było ideałem, ale wieczne niezadowolenie i pretensje, zmęczenie i brak empatii były trudne do zaakceptowania. Nie będę tłumaczyć zachowania żadnego z nich, sami ich oceńcie.
Świetnym, coraz częściej spotykanym w powieściach, zabiegiem jest narracja prowadzona przez kilka osób. W tym przypadku poznajemy całą historię widzianą oczami Anity, jej męża Adama, tajemniczego Eryka i intrygującej Niezapominajki. Poprzez ten zabieg nasz obraz całej historii jest szeroki i ukazany z różnych perspektyw, widziany zarówno oczami mężczyzn, jak i kobiet. I ewidentnie widać, że każda z płci inaczej interpretuje określone wydarzenia, inaczej pokazuje swoje emocje i innymi przesłankami się kieruje. Warto się usadowić pośrodku tej całej historii i wyrobić własne zdanie i samemu ją ocenić.
Magda Stachula od pierwszej strony stopniuje nam emocje i przeżycia, nawet na chwilę nie daje nam wytchnienia. Ta lektura tak wciąga, że nie wiadomo kiedy, a została połknięta. Jej nie można odłożyć nawet na moment, ciekawość jest tak wielka, że nie sposób nad nią zapanować. Ciągłe powracanie myślami do bohaterów i zastanawianie się, co będzie dalej, nie daje spokoju. Ją po prostu trzeba wziąć i skończyć na jednym głębszym oddechu.
Autorka w mistrzowski sposób ukazuje emocjonalną stronę bohaterów. Ich codzienne zmagania się, ich rozterki i zwątpienia, ich podejrzenia i obojętność, ich słabości są na wyciągnięcie ręki. Te emocje się nam udzielają, często w określonych sytuacjach odczuwa się to samo, co bohater w danym momencie. A nawet więcej i odważniej.
Niesamowita podróż po wachlarzu zakamarków ludzkich przeżyć. Nie pozwól, aby takie emocje cię ominęły, na następne nie wiadomo jak długo będziesz czekać. Rzuć się w wir strachu, który ciągle powraca i nie daje chwili wytchnienia, lecz potęguje grozę i wytwarza mroczny klimat …
2020-06-21 20:29:49

Tej autorki nie muszę chyba nikomu przedstawiać, wierni fani, w tym ja, sięgają po każdą jej książkę.
 W "Strachu który powraca" powracają do nas bohaterzy debiutanckiej "Idealnej", choć i bez jej znajomości, śmiało możecie czytać Strach.
Książka swą premierę miała 22 czerwca a wydana została przez Znak.

Kilku bohaterów i świat z ich perspektywy:
Anita, Adam i ich trzyletnia córka mieszkają na przedmieściach Krakowa. Ona nie czuje się komfortowo i bezpiecznie, wciąż w pamięci mając swą prześladowczynię, która zniknęła nagle bez śladu. Gdy otrzymuje tajemniczą przesyłkę z seksowną czerwoną bielizną a niedługo potem wiadomość "nie zasługujesz na to co masz", już wie, że koszmar powrócił.
Strach i paranoja która zaczyna ogarniać Anitę udziela się nam.

Pojawia się również tajemnicza, bardzo niebezpieczna, niezrównoważona psychicznie kobieta - Niezapominajka.

Uwielbiam tę duszną atmosferę domestic noir. Obraz życia małżonków tylko z pozoru idealnego: Ona matka z social mediów, On dyrektor w korporacji a między nimi przepaść. Przygniata ją utracona niezależność, masa codziennych obowiązków i macierzyństwo, któremu daleko do pięknych fotek z Instagrama,
On odbiera jej pretensje jako atak i karę za tamten romans, ma dość życia w poczuciu winy.
Należy przyznać że bardzo mocną stroną jest tu psychologia postaci, choć ja żadnej z nich do końca nie polubiłam. Każdy ma jakąś cechę, która budzi moje rozdrażnienie - instamatka i słaby mężczyzna, który nie radzi sobie z problemami więc wikła się w kolejny romans. Bardzo dobrze przedstawiona postać Niezapominajki, miałam wiele podejrzeń, kto kryje się pod tym pseudonimem. Postać Eryka niepotrzebne odciąga moją uwagę i wydaje mi się zbędna w tej historii.
Do połowy książki obserwujemy małżeńskie potyczki i niewiele się tu dzieje, autorka powoli przygotowuje nam mocne podwaliny pod to, co ma się lada chwila wydarzyć a zwrot akcji jest tak niespodziewany, że mój umysł zalewa masa pytań i spekulacji.
Anita jak magnes przyciąga wszelkiego typu stalkerów, ciut to naciągane. Finał sugeruje kontynuację.

2020-07-16 21:50:23

"Strach, który powraca" opowiada historię Adama i Anity, którzy robią wrażenie idealnego małżeństwa. Wywalczona córka, piękny dom pod Krakowem, mąż pracuje, żona zajmuje się domem, idylla. No nie do końca. Jak się okazuje, oboje mają coś pod paznokciami, chwile niewierności, tajemnice, które próbują ukryć przed drugą osobą, myśli, które nawet wypowiedziane, nie zraniłyby, gdyż osiągnięto etap maksymalnej znieczulicy. Dodatkowo, żonę Adama powtórnie zaczyna ktoś nękać... czy wróciła tajemnicza kobieta z przeszłości? W najnowszej powieści Magdy Stachuli mamy świetnie zarysowane portrety psychologiczne Adama i Anity. Mamy tajemniczą osobę, która nęka, mamy wydarzenia, które wstrzymują bicie serca. Akcji jest mało, ale napięcie rośnie wraz z odkrywaniem charakterów postaci, tego, co je gnębi, itp. Zakończenie było zadowalające, jednak nie wywołało we mnie jakiego szoku, było dobre, ale nie jakieś rewelacyjne. Książka ma wiele atutów, dlatego ją polecam🙂nie zapamiętam jej na długo, jednak stanowi całkiem ciekawą rozrywkę na wieczór lub dwa. Ja osobiście chętnie siegnę po starsze książki autorki 😊 2020-09-09 14:17:53Podobne do: Strach, który powraca - Stachula Magda


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×