Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów
Książka
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 29,13 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów - Harrison Michelle

Zaginiona siostra, stara legenda i... odrobina czarów!Autorka porywającej Szczypty magii zaprasza na kolejną zapierającą dech w piersiach przygodę sióstr Wspacznych, która sprawi, że nawet największy niedowiarek, uwierzy w czary.Rodzinna klątwa została zdjęta. Charlie, Betty i Fliss nareszcie mogą swobodnie opuścić mroczny Wronoskał. Marzy im się wakacyjna wyprawa w nieznane, a czeka je szalona, magiczna przygoda, w wir której wciąga siostry Wspaczne tajemnicza uciekinierka z Udręki...Błądka umie oswajać budzące grozę ogniki znad bagien, w potarganej, znoszonej sukience ukrywa starą mapę oraz wiedźmi kamień i ściąga na rodzinę Wspacznych nowe kłopoty.Czy los przypadkowo przywiódł uciekinierkę tej wypełnionej melodią dzwonów nocy właśnie do Kieszeni Kłusownika? Kto stoi za zniknięciem małej Charlie i ukochanej Buni? Czy uzbrojone jedynie w odrobinę magii Betty i Fliss odnajdą siostrę i babcię? Czy dane im będzie odkryć tajemniczą wyspę, ukrytą przed laty przed wścibskimi oczami gapiów, przez starą wiedźmę?Świat wykreowany przez Michelle Harrison urzeka, a mroczne niebezpieczeństwa historii rozjaśniają pełni ciepła, uduchowieni bohaterowie.

„The Sunday Times”


Szczegóły: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów - Harrison Michelle

Tytuł: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów
Autor: Harrison Michelle
Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308073117
Tytuł oryginału: Sprinkle Of Sorcery
Tłumacz: Małecki Łukasz
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 392
Format: 14,3 x 20,5 cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów - Harrison Michelle
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Zaginiona siostra, ukryta wyspa i "Odrobina czarów" ... nadszedł czas na kolejne przygody odważnych i życzliwych dziewczynek zamieszkujących Wronoskał.
Siostry Wspaczne czują się wolne, rodzinna klątwa została zdjęta i mogą cieszysz się niczym nie ograniczoną wolnością. Nadeszła pora, aby sprzedać Kieszeń Kłusownika i zacząć nowe życie. Ich plany zostaną pokrzyżowane, a stanie się to za sprawą tajemniczej uciekinierki z Udręki i błędnego ognika. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności Charlie zostaje zabrana siłą z domu, a wraz z nią zniknie harda Bunia. Jak na waleczne siostry Wspaczne przystało natychmiast ruszą z odsieczą, zabierając ze sobą zagadkową Błądkę. Jaką rolę w tej przygodzie odegra stara legenda, magiczna wyspa i piraci?

Po przeczytaniu pierwszej części przygód rodziny Wspacznych byłam zakochana w piórze autorki. Do dziś, kiedy przypomnę sobie historię opisaną w "Szczypcie magii" robi mi się cieplej na serduszku. Dlatego, kiedy zobaczyłam zapowiedź kolejnej części wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Autorka ma ciekawe pomysły na fabułę, które dostarczają wielu emocji i trzymają w niesamowitym napięciu. Z zapartym tchem śledzi się losy głównych bohaterek, które dzięki magii i wrodzonej dobroci przeciwstawiają się złu i pokonują trudności. W powieści nie traficie tylko na dziecięcą radość i szczerość, ale także na poświęcenie, strach o bliskich, wielką odwagę i determinację. Każda historia kończy się morałem, który ma przypomnieć o pielęgnowaniu czasem zapomnianych już wartości. Baśniowy klimat książki przypadnie do gustu czytelnikom w każdym wieku, wzruszając i bawiąc na każdym kroku.
2020-10-25 13:02:37

Kobiety z rodziny Wspacznych w końcu mogą bezpiecznie podróżować poza granice Wronoskału. Klątwa jest zdjęta, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by Betty, Fliss i Charlie wraz z Bunią i tatą opuścili Wyspy Żałosne. Dziewczęta dwoją się i troją, by pomóc babce przygotować gospodę na oględziny kolejnych kupców. Nie jest łatwo sprzedać Kieszeń Kłusownika, karczma swoje najlepsze lata ma już bowiem dawno za sobą. Gdy jednak pewnej nocy rozlegają się dzwony, zwiastujące ucieczkę więźniów z pobliskiej Udręki, siostry Wspaczne nie przeczuwają nawet, że wyprawa w nieznane jest bliżej, niż mogłoby się wydawać.

Gdy Charlie i Betty znajdują na progu gospody przemoczoną Błądkę, bez zastanowienia postanawiają jej pomóc. Dziewczynka pragnie uratować swego ojca, skazanego za zabójstwo przyjaciela. Czy to jej szukają strażnicy na Wronoskale? Na nieszczęście wszystkich w Kieszeni Kłusownika nagle pojawiają się dwaj mężczyźni, szukający uciekinierów. W wyniku nieszczęśliwej pomyłki mylą Charlie z Błądką i pomimo awantury z Bunią porywają najmłodszą z sióstr. Czy Betty i Fliss zobaczą jeszcze małą Charlie? Jaki związek z tą całą historią ma tajemnicza mapa i dziwny kamień? I jak do tego dojdzie, że dziewczęta zadrą z piratami i zaczną podążać śladami ludowej legendy?

„Odrobina magii” to opowieść, w której znajdziecie zdecydowanie więcej, niż odrobinę czarów! Oczywiście nie zabraknie magicznych matrioszek, ale w historii pojawi się także niepokojąca legenda, zaklęta mapa, czarodziejski kamień i… tajemnicza wiedźma! Klimat opowieści fantastycznie dopełnią błędne ogniki, piraci i zagubione dusze. I choć mogłoby się wydawać, że co za dużo to niezdrowo, to w przygodach sióstr Wspacznych nawet pozornie nie pasujące do siebie elementy zupełnie nieoczekiwanie znajdują się dokładnie tam, gdzie powinny!

Po raz kolejny Betty Wspaczna podbiła moje serce. Ewidentnie mam do niej słabość. Jej odwaga, dobre serce i prostolinijność sprawiają, że nie sposób jej nie lubić! Cieszę się, że każda z bohaterek zachowała w opowieści swój wyjątkowy charakter. To właśnie różnice między siostrami sprawiają, że historie ich przygód są tak ciekawe. I muszę przyznać, że w „Odrobinie czarów” urok Fliss, nieposkromiony apetyt Charlie i cięty język Betty były jeszcze bardziej zabawne niż w „Szczypcie magii”.
Co ważne, oba tomy fabularnie różnią się tak bardzo, że nawet czytając jeden po drugim nie sposób znudzić się losami dziewcząt Wspacznych. I naprawdę mam gorącą nadzieję, że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania w tej historii! Bo jak to w historiach o czarach bywa, koniec może być równie dobrze początkiem!

Gorąco polecam „Odrobinę czarów” wszystkim czytelnikom od 12. roku życia. Jeśli podobała Wam się „Szczypta magii” to pokochacie tę opowieść równie bardzo! W tajemnicy powiem, że i w tej części na końcu książki nie zabraknie małej niespodzianki od autorki. Na skaczące kawki! Do lektury!
2020-10-26 09:10:03

W tym roku miałam przyjemność przeczytać książkę „Szczypta magii”. Mimo że nie jestem do końca w grupie docelowej to bardzo mi się ona spodobała. Byłam bardzo ciekawa, co jeszcze przytrafi się siostrom Wspacznym. Wyczekiwałam kontynuacji i bardzo się ucieszyłam, kiedy pojawiła się ona w zapowiedziach. Nie mogłam się doczekać czytania książki „Odrobina czarów”. Wiedziałam, że to będzie bardzo przyjemna przygoda.

Do czytania książki „Odrobina czarów” podeszłam z wielkim entuzjazmem. I nie zaskoczyło mnie to, że książka już od pierwszego rozdziału mnie wciągnęła. Od początku zapowiadało się, że siostry Wspaczne znowu przeżyją coś ciekawego i odrobinę niebezpiecznego, ale też nie wątpiłam, że sobie poradzą ze wszystkimi wyzwaniami. Z wielką przyjemnością przyglądałam się kolejnym wydarzeniom i kibicowałam bohaterkom.

„Odrobina czarów” to magiczna książka, która może się spodobać czytelnikom w każdym wieku. Sprawiła, że spędziłam przy niej przyjemny czas i zrelaksowałam się po ciężkim dniu. Oderwała moje myśli od rzeczywistości i przeniosła je do świata sióstr Wspacznych. Szkoda tylko, że ta przygoda tak szybko się skończyła. Na szczęście w planach jest już kolejna część. Nie mogę się jej już doczekać.
2020-10-29 18:46:06

Książka

Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów

Zaginiona siostra, stara legenda i... odrobina czarów!

Autorka porywającej Szczypty magii zaprasza na kolejną zapierającą dech w piersiach przygodę sióstr Wspacznych, która sprawi, że nawet największy niedowiarek, uwierzy w czary.

Rodzinna klątwa została zdjęta. Charlie, Betty i Fliss nareszcie mogą swobodnie opuścić mroczny Wronoskał. Marzy im się wakacyjna wyprawa w nieznane, a czeka je szalona, magiczna przygoda, w wir której wciąga siostry Wspaczne tajemnicza uciekinierka z Udręki...

Błądka umie oswajać budzące grozę ogniki znad bagien, w potarganej, znoszonej sukience ukrywa starą mapę oraz wiedźmi kamień i ściąga na rodzinę Wspacznych nowe kłopoty.

Czy los przypadkowo przywiódł uciekinierkę tej wypełnionej melodią dzwonów nocy właśnie do Kieszeni Kłusownika? Kto stoi za zniknięciem małej Charlie i ukochanej Buni? Czy uzbrojone jedynie w odrobinę magii Betty i Fliss odnajdą siostrę i babcię? Czy dane im będzie odkryć tajemniczą wyspę, ukrytą przed laty przed wścibskimi oczami gapiów, przez starą wiedźmę?

Świat wykreowany przez Michelle Harrison urzeka, a mroczne niebezpieczeństwa historii rozjaśniają pełni ciepła, uduchowieni bohaterowie.
„The Sunday Times”

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 29,13 PLN
Oszczędzasz 26%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów - Harrison Michelle

Tytuł: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów
Autor: Harrison Michelle
Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308073117
Tytuł oryginału: Sprinkle Of Sorcery
Tłumacz: Małecki Łukasz
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 392
Format: 14,3 x 20,5 cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Zaginiona siostra, magiczna wyspa i odrobina czarów - Harrison Michelle

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Zaginiona siostra, ukryta wyspa i "Odrobina czarów" ... nadszedł czas na kolejne przygody odważnych i życzliwych dziewczynek zamieszkujących Wronoskał.
Siostry Wspaczne czują się wolne, rodzinna klątwa została zdjęta i mogą cieszysz się niczym nie ograniczoną wolnością. Nadeszła pora, aby sprzedać Kieszeń Kłusownika i zacząć nowe życie. Ich plany zostaną pokrzyżowane, a stanie się to za sprawą tajemniczej uciekinierki z Udręki i błędnego ognika. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności Charlie zostaje zabrana siłą z domu, a wraz z nią zniknie harda Bunia. Jak na waleczne siostry Wspaczne przystało natychmiast ruszą z odsieczą, zabierając ze sobą zagadkową Błądkę. Jaką rolę w tej przygodzie odegra stara legenda, magiczna wyspa i piraci?

Po przeczytaniu pierwszej części przygód rodziny Wspacznych byłam zakochana w piórze autorki. Do dziś, kiedy przypomnę sobie historię opisaną w "Szczypcie magii" robi mi się cieplej na serduszku. Dlatego, kiedy zobaczyłam zapowiedź kolejnej części wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Autorka ma ciekawe pomysły na fabułę, które dostarczają wielu emocji i trzymają w niesamowitym napięciu. Z zapartym tchem śledzi się losy głównych bohaterek, które dzięki magii i wrodzonej dobroci przeciwstawiają się złu i pokonują trudności. W powieści nie traficie tylko na dziecięcą radość i szczerość, ale także na poświęcenie, strach o bliskich, wielką odwagę i determinację. Każda historia kończy się morałem, który ma przypomnieć o pielęgnowaniu czasem zapomnianych już wartości. Baśniowy klimat książki przypadnie do gustu czytelnikom w każdym wieku, wzruszając i bawiąc na każdym kroku.
2020-10-25 13:02:37

Kobiety z rodziny Wspacznych w końcu mogą bezpiecznie podróżować poza granice Wronoskału. Klątwa jest zdjęta, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by Betty, Fliss i Charlie wraz z Bunią i tatą opuścili Wyspy Żałosne. Dziewczęta dwoją się i troją, by pomóc babce przygotować gospodę na oględziny kolejnych kupców. Nie jest łatwo sprzedać Kieszeń Kłusownika, karczma swoje najlepsze lata ma już bowiem dawno za sobą. Gdy jednak pewnej nocy rozlegają się dzwony, zwiastujące ucieczkę więźniów z pobliskiej Udręki, siostry Wspaczne nie przeczuwają nawet, że wyprawa w nieznane jest bliżej, niż mogłoby się wydawać.

Gdy Charlie i Betty znajdują na progu gospody przemoczoną Błądkę, bez zastanowienia postanawiają jej pomóc. Dziewczynka pragnie uratować swego ojca, skazanego za zabójstwo przyjaciela. Czy to jej szukają strażnicy na Wronoskale? Na nieszczęście wszystkich w Kieszeni Kłusownika nagle pojawiają się dwaj mężczyźni, szukający uciekinierów. W wyniku nieszczęśliwej pomyłki mylą Charlie z Błądką i pomimo awantury z Bunią porywają najmłodszą z sióstr. Czy Betty i Fliss zobaczą jeszcze małą Charlie? Jaki związek z tą całą historią ma tajemnicza mapa i dziwny kamień? I jak do tego dojdzie, że dziewczęta zadrą z piratami i zaczną podążać śladami ludowej legendy?

„Odrobina magii” to opowieść, w której znajdziecie zdecydowanie więcej, niż odrobinę czarów! Oczywiście nie zabraknie magicznych matrioszek, ale w historii pojawi się także niepokojąca legenda, zaklęta mapa, czarodziejski kamień i… tajemnicza wiedźma! Klimat opowieści fantastycznie dopełnią błędne ogniki, piraci i zagubione dusze. I choć mogłoby się wydawać, że co za dużo to niezdrowo, to w przygodach sióstr Wspacznych nawet pozornie nie pasujące do siebie elementy zupełnie nieoczekiwanie znajdują się dokładnie tam, gdzie powinny!

Po raz kolejny Betty Wspaczna podbiła moje serce. Ewidentnie mam do niej słabość. Jej odwaga, dobre serce i prostolinijność sprawiają, że nie sposób jej nie lubić! Cieszę się, że każda z bohaterek zachowała w opowieści swój wyjątkowy charakter. To właśnie różnice między siostrami sprawiają, że historie ich przygód są tak ciekawe. I muszę przyznać, że w „Odrobinie czarów” urok Fliss, nieposkromiony apetyt Charlie i cięty język Betty były jeszcze bardziej zabawne niż w „Szczypcie magii”.
Co ważne, oba tomy fabularnie różnią się tak bardzo, że nawet czytając jeden po drugim nie sposób znudzić się losami dziewcząt Wspacznych. I naprawdę mam gorącą nadzieję, że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania w tej historii! Bo jak to w historiach o czarach bywa, koniec może być równie dobrze początkiem!

Gorąco polecam „Odrobinę czarów” wszystkim czytelnikom od 12. roku życia. Jeśli podobała Wam się „Szczypta magii” to pokochacie tę opowieść równie bardzo! W tajemnicy powiem, że i w tej części na końcu książki nie zabraknie małej niespodzianki od autorki. Na skaczące kawki! Do lektury!
2020-10-26 09:10:03

W tym roku miałam przyjemność przeczytać książkę „Szczypta magii”. Mimo że nie jestem do końca w grupie docelowej to bardzo mi się ona spodobała. Byłam bardzo ciekawa, co jeszcze przytrafi się siostrom Wspacznym. Wyczekiwałam kontynuacji i bardzo się ucieszyłam, kiedy pojawiła się ona w zapowiedziach. Nie mogłam się doczekać czytania książki „Odrobina czarów”. Wiedziałam, że to będzie bardzo przyjemna przygoda.

Do czytania książki „Odrobina czarów” podeszłam z wielkim entuzjazmem. I nie zaskoczyło mnie to, że książka już od pierwszego rozdziału mnie wciągnęła. Od początku zapowiadało się, że siostry Wspaczne znowu przeżyją coś ciekawego i odrobinę niebezpiecznego, ale też nie wątpiłam, że sobie poradzą ze wszystkimi wyzwaniami. Z wielką przyjemnością przyglądałam się kolejnym wydarzeniom i kibicowałam bohaterkom.

„Odrobina czarów” to magiczna książka, która może się spodobać czytelnikom w każdym wieku. Sprawiła, że spędziłam przy niej przyjemny czas i zrelaksowałam się po ciężkim dniu. Oderwała moje myśli od rzeczywistości i przeniosła je do świata sióstr Wspacznych. Szkoda tylko, że ta przygoda tak szybko się skończyła. Na szczęście w planach jest już kolejna część. Nie mogę się jej już doczekać.
2020-10-29 18:46:06


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×