Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?
Książka
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 34,90 PLN
Nasza cena: 27,36 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - Richard Scarry

Świąteczna gorączka dopada nawet świętego Mikołaja! Na szczęście znajdzie się ktoś, kto mu pomoże. Poczujcie klimat świąt razem z klasykiem amerykańskiej literatury dziecięcej Richardem Scarrym.Mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem pan Niezdarek wyrusza na poszukiwanie Świętego Mikołaja, aby mu pomóc w świątecznych przygotowaniach. Jego niezdarność doprowadza prawie do świątecznej katastrofy... Czy wszystko skończy się dobrze i kto właściwie przyniesie dzieciom prezenty? Przekonajcie się sami!Książkę polecamy dzieciom od 3 roku życia.Dotychczas nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się następujące książki Richarda Scarry'ego: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy (2016), Mój najlepszy elementarz (2017), Zawodowy zawrót głowy (2018), Kiedy przychodzi święty Mikołaj? (2020)

O Autorze:Richard Scarry (1919–1994) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Klasyk, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+), WESOŁY ŚWIAT RICHARDA SCARRY'EGO (TVP).


Szczegóły: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - Richard Scarry

Tytuł: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?
Autor: Richard Scarry
Wydawnictwo: Babaryba
ISBN: 9788362965793
Tytuł tomu: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?
Tytuł oryginału: The Night Before The Night Before Christmas
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Tychmanowicz Marta
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 48
Format: 27,6 x 24 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.3 kg


Recenzje: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - Richard Scarry
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

„Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” to świąteczna propozycja wydawnictwa Babaryba, której autorem jest ceniony amerykański autor i ilustrator Richard Scarry. Wiem, że wielu z Was czekało na tę książkę ze względu na ogromny sentyment do pozostałych tytułów tego autora. Jakie były nasze wrażenia?

W pewnym miasteczku wszyscy ze zniecierpliwieniem wypatrywali Bożego Narodzenia. Świąteczne przygotowania trwały tam pełną parą! Pan Niezdarek, widząc jak wiele jest do zrobienia, postanowił pomóc swoim sąsiadom. Niestety można odnieść wrażenie, że nie byli oni z tej pomocy zadowoleni. Czyżby to przez niezdarność Pana Niezdarka?

Gdy nasz mały bohater zraził się niezrozumiałą dla niego reakcją sąsiadów, stwierdził że wybierze się z wizytą do kogoś, kto z pewnością doceni jego zaangażowanie w tym gorącym okresie. Musiał tylko wcześniej skorzystać z usług Pana Naprawka, by przerobił jego ogórkowóz na pojazd nadający się do tej niezwykłej wyprawy. Po chwili Pan Niezdarek był już w drodze. Oczywiście nie byłby sobą, gdyby w czasie podróży nie doszło do paru kolizji i wypadków. W końcu jednak udało mu się dotrzeć do… warsztatu Świętego Mikołaja! I pewnie Święty Mikołaj byłby zadowolony z pomocy naszego bohatera, gdyby nie to, że już samym swoim pojawieniem się Pan Niezdarek spowodował małą świąteczną katastrofę. Jaką? Sprawdźcie sami!

„Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” to ciekawa propozycja dla najmłodszych czytelników. Historia jest prosta, wciągająca i niezwykle zabawna. Nie brak w tej opowieści zaskakujących wydarzeń, niespodziewanych zwrotów akcji i wzbudzających sympatię bohaterów. Przygodę Pana Niezdarka uzupełniają ilustracje o charakterystycznej dla autora kresce. Na obrazkach znajdziecie mnóstwo świątecznych szczegółów i drobiazgów, jednak tak naprawdę są one tylko tłem dla historii, która jest na nich przedstawiona. Warto bowiem dodać, że na ilustracjach dzieje się tak naprawdę więcej niż w tekście!

Opowieść „Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” zdecydowanie pomoże wprowadzić świąteczny nastrój. I choć przeczytaliśmy ją z przyjemnością, a lekturze towarzyszyło sporo śmiechu, to przyznam, że jest coś, co przeszkadzało mi w odbiorze. Dość specyficzny układ graficzny w tej książce miejscami wprawił nas w zakłopotanie. Partie tekstu są umieszczone w różnych miejscach na poszczególnych stronach, często przedzielają je obrazki i są momenty, kiedy nie byliśmy pewni w jakiej kolejności czytać bloki. I choć dorosły z pewnością poradzi sobie z tym nieco problematycznym układem, to początkujący czytelnicy mogą napotkać na trudności w lekturze. Nie miałam okazji poznać innych tytułów Richarda Scarry’ego, nie wiem więc czy podobne rozmieszczenie narracji i dialogów występowało także w innych jego książkach. Niemniej układ ten nie do końca mi odpowiadał i uważam go za słabą stronę tej publikacji.

Pomijając nasze odczucia dotyczące graficznej aranżacji tekstu, uważam książkę „Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” za ciekawy świąteczny tytuł dla najmłodszych. Opowieść ta będzie odpowiednia dla dzieci od 3. roku życia.
2020-11-25 09:06:22

Akcja książki rozgrywa się w dzień przed wigilią. Główny bohater Pan Niezdarek ma nieodpartą potrzebę pomagania wszystkim, co nie wychodzi mu za dobrze. Otwieranie drzwi klientom sklepu kończy się ich wyważaniem, a przy pomocy przeniesienia prezentów Pani Bubiakowej większość po prostu ląduje w śniegu. Nikt nie był zadowolony z jego pomocy, więc Pan Niezdarek postanowił wyruszyć za miasto, by odnaleźć kogoś, kto tej pomocy będzie szczerze potrzebował. Po długiej i ciężkiej drodze trafił on do siedziby świętego Misiokołaja, w której zresztą nieźle namieszał. Misiokołaj przez pomyłkę wyruszył z prezentami dzień przed wigilią. Miasteczka nie były jeszcze oświetlone, w domach nie było pięknie przystrojonych choinek, a na stolikach brakowało ciasteczek dla Misiokołaja. Jego pomocnicy na szczęście w porę zorientowali się o zaistniałej pomyłce, więc święta mogły być jeszcze uratowane. Czy uda się jednak Panu Niezdarkowi naprawić tą wielką świąteczną wpadkę, spowodowaną w zasadzie z jego winy? Sprawdźcie sami.
.
Zastanawiam się, skąd kojarzę te ilustracje, wydają się bardzo znajome. Bohaterów oczywiście łączę z bajką Tropiciele Zagadek, o której zresztą jest wzmianka na tylnej okładce. Ten tytuł z pewnością jest "inny" niż wszystkie grudniowe, bo książka, choć w tematyce świątecznej jest niebanalna! Bogato zilustrowana historia jest bardzo zabawna, zaskakująca, pełna wartkiej i przejmującej akcji. Nikt przecież nie chciałby, żeby zabrakło prezentów pod choinką. Mam nadzieję, że do Was niespodzianki dotarły w porę i nie były to puste pudełka.
2021-01-01 22:35:41

"Kiedy przychodzi Święty Mikołaj" Richarda Scarry to ciekawa opowieść o Panu Niezdarku, który rok w rok pomagał mieszkańcom swojego miasteczka. Niestety, nie wychodziło mu to pomaganie zbyt dobrze. Zazwyczaj kończyło się katastrofa. Z tego powodu pan Niezdarek postanowił, że pojedzie na północ, poszuka Mikołaja i to jemu pomoże. Oczywiście, jak to Pan Niezdarek, zamiast pomóc, wysłał Mikołaja o jeden dzień za wcześnie do rozwożenia niegotowych jeszcze prezentów. Więcej Wam nie zdradzę🤫
Ogólnie sama w sobie historia jest bardzo intrygująca, wciągająca, ciekawi czytelnika i ma bardzo ładne ilustracje. Gruba oprawa sprawia, że egzemplarz nie ulega zbyt szybkiemu niszczeniu. Opowiadanie uczy, że mimo pecha, można jednak pomóc i zastąpić kogoś, kto wydaje się niezastąpiony. Opłaca się mieć dobre serce, tylko wtedy człowiek zostanie sowicie obdarowany. Mimo wszystko trzeba uważać, bo swoją nadgorliwością można wyrządzić więcej szkody niż pożytku!
2021-01-03 10:49:00

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Świąteczna gorączka dopada nawet świętego Mikołaja! Na szczęście znajdzie się ktoś, kto mu pomoże. Poczujcie klimat świąt razem z klasykiem amerykańskiej literatury dziecięcej Richardem Scarrym.

Mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem pan Niezdarek wyrusza na poszukiwanie Świętego Mikołaja, aby mu pomóc w świątecznych przygotowaniach. Jego niezdarność doprowadza prawie do świątecznej katastrofy... Czy wszystko skończy się dobrze i kto właściwie przyniesie dzieciom prezenty? Przekonajcie się sami!

Książkę polecamy dzieciom od 3 roku życia.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się następujące książki Richarda Scarry'ego: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy (2016), Mój najlepszy elementarz (2017), Zawodowy zawrót głowy (2018), Kiedy przychodzi święty Mikołaj? (2020)
O Autorze:

Richard Scarry (1919–1994) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Klasyk, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+), WESOŁY ŚWIAT RICHARDA SCARRY'EGO (TVP).

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 27,36 PLN
Oszczędzasz 21%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - Richard Scarry

Tytuł: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?
Autor: Richard Scarry
Wydawnictwo: Babaryba
ISBN: 9788362965793
Tytuł tomu: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?
Tytuł oryginału: The Night Before The Night Before Christmas
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Tychmanowicz Marta
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 48
Format: 27,6 x 24 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.3 kg


Recenzje: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - Richard Scarry

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

„Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” to świąteczna propozycja wydawnictwa Babaryba, której autorem jest ceniony amerykański autor i ilustrator Richard Scarry. Wiem, że wielu z Was czekało na tę książkę ze względu na ogromny sentyment do pozostałych tytułów tego autora. Jakie były nasze wrażenia?

W pewnym miasteczku wszyscy ze zniecierpliwieniem wypatrywali Bożego Narodzenia. Świąteczne przygotowania trwały tam pełną parą! Pan Niezdarek, widząc jak wiele jest do zrobienia, postanowił pomóc swoim sąsiadom. Niestety można odnieść wrażenie, że nie byli oni z tej pomocy zadowoleni. Czyżby to przez niezdarność Pana Niezdarka?

Gdy nasz mały bohater zraził się niezrozumiałą dla niego reakcją sąsiadów, stwierdził że wybierze się z wizytą do kogoś, kto z pewnością doceni jego zaangażowanie w tym gorącym okresie. Musiał tylko wcześniej skorzystać z usług Pana Naprawka, by przerobił jego ogórkowóz na pojazd nadający się do tej niezwykłej wyprawy. Po chwili Pan Niezdarek był już w drodze. Oczywiście nie byłby sobą, gdyby w czasie podróży nie doszło do paru kolizji i wypadków. W końcu jednak udało mu się dotrzeć do… warsztatu Świętego Mikołaja! I pewnie Święty Mikołaj byłby zadowolony z pomocy naszego bohatera, gdyby nie to, że już samym swoim pojawieniem się Pan Niezdarek spowodował małą świąteczną katastrofę. Jaką? Sprawdźcie sami!

„Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” to ciekawa propozycja dla najmłodszych czytelników. Historia jest prosta, wciągająca i niezwykle zabawna. Nie brak w tej opowieści zaskakujących wydarzeń, niespodziewanych zwrotów akcji i wzbudzających sympatię bohaterów. Przygodę Pana Niezdarka uzupełniają ilustracje o charakterystycznej dla autora kresce. Na obrazkach znajdziecie mnóstwo świątecznych szczegółów i drobiazgów, jednak tak naprawdę są one tylko tłem dla historii, która jest na nich przedstawiona. Warto bowiem dodać, że na ilustracjach dzieje się tak naprawdę więcej niż w tekście!

Opowieść „Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” zdecydowanie pomoże wprowadzić świąteczny nastrój. I choć przeczytaliśmy ją z przyjemnością, a lekturze towarzyszyło sporo śmiechu, to przyznam, że jest coś, co przeszkadzało mi w odbiorze. Dość specyficzny układ graficzny w tej książce miejscami wprawił nas w zakłopotanie. Partie tekstu są umieszczone w różnych miejscach na poszczególnych stronach, często przedzielają je obrazki i są momenty, kiedy nie byliśmy pewni w jakiej kolejności czytać bloki. I choć dorosły z pewnością poradzi sobie z tym nieco problematycznym układem, to początkujący czytelnicy mogą napotkać na trudności w lekturze. Nie miałam okazji poznać innych tytułów Richarda Scarry’ego, nie wiem więc czy podobne rozmieszczenie narracji i dialogów występowało także w innych jego książkach. Niemniej układ ten nie do końca mi odpowiadał i uważam go za słabą stronę tej publikacji.

Pomijając nasze odczucia dotyczące graficznej aranżacji tekstu, uważam książkę „Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” za ciekawy świąteczny tytuł dla najmłodszych. Opowieść ta będzie odpowiednia dla dzieci od 3. roku życia.
2020-11-25 09:06:22

Akcja książki rozgrywa się w dzień przed wigilią. Główny bohater Pan Niezdarek ma nieodpartą potrzebę pomagania wszystkim, co nie wychodzi mu za dobrze. Otwieranie drzwi klientom sklepu kończy się ich wyważaniem, a przy pomocy przeniesienia prezentów Pani Bubiakowej większość po prostu ląduje w śniegu. Nikt nie był zadowolony z jego pomocy, więc Pan Niezdarek postanowił wyruszyć za miasto, by odnaleźć kogoś, kto tej pomocy będzie szczerze potrzebował. Po długiej i ciężkiej drodze trafił on do siedziby świętego Misiokołaja, w której zresztą nieźle namieszał. Misiokołaj przez pomyłkę wyruszył z prezentami dzień przed wigilią. Miasteczka nie były jeszcze oświetlone, w domach nie było pięknie przystrojonych choinek, a na stolikach brakowało ciasteczek dla Misiokołaja. Jego pomocnicy na szczęście w porę zorientowali się o zaistniałej pomyłce, więc święta mogły być jeszcze uratowane. Czy uda się jednak Panu Niezdarkowi naprawić tą wielką świąteczną wpadkę, spowodowaną w zasadzie z jego winy? Sprawdźcie sami.
.
Zastanawiam się, skąd kojarzę te ilustracje, wydają się bardzo znajome. Bohaterów oczywiście łączę z bajką Tropiciele Zagadek, o której zresztą jest wzmianka na tylnej okładce. Ten tytuł z pewnością jest "inny" niż wszystkie grudniowe, bo książka, choć w tematyce świątecznej jest niebanalna! Bogato zilustrowana historia jest bardzo zabawna, zaskakująca, pełna wartkiej i przejmującej akcji. Nikt przecież nie chciałby, żeby zabrakło prezentów pod choinką. Mam nadzieję, że do Was niespodzianki dotarły w porę i nie były to puste pudełka.
2021-01-01 22:35:41

"Kiedy przychodzi Święty Mikołaj" Richarda Scarry to ciekawa opowieść o Panu Niezdarku, który rok w rok pomagał mieszkańcom swojego miasteczka. Niestety, nie wychodziło mu to pomaganie zbyt dobrze. Zazwyczaj kończyło się katastrofa. Z tego powodu pan Niezdarek postanowił, że pojedzie na północ, poszuka Mikołaja i to jemu pomoże. Oczywiście, jak to Pan Niezdarek, zamiast pomóc, wysłał Mikołaja o jeden dzień za wcześnie do rozwożenia niegotowych jeszcze prezentów. Więcej Wam nie zdradzę🤫
Ogólnie sama w sobie historia jest bardzo intrygująca, wciągająca, ciekawi czytelnika i ma bardzo ładne ilustracje. Gruba oprawa sprawia, że egzemplarz nie ulega zbyt szybkiemu niszczeniu. Opowiadanie uczy, że mimo pecha, można jednak pomóc i zastąpić kogoś, kto wydaje się niezastąpiony. Opłaca się mieć dobre serce, tylko wtedy człowiek zostanie sowicie obdarowany. Mimo wszystko trzeba uważać, bo swoją nadgorliwością można wyrządzić więcej szkody niż pożytku!
2021-01-03 10:49:00Podobne do: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - Richard Scarry


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×