Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne

Książka
Wysyłka: Jutro (piątek 2021-02-26)
Sugerowana cena detaliczna 38,00 PLN
Nasza cena: 24,71 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Chorzy ze stresu. - Kempisty-Jeznach Ewa

Umysł i ciało pozostają w absolutnej symbiozie. Upraszczając - jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie - kiedy ciało zdrowe, to i umysł jest w dobrej kondycji. Jednak są ludzie, u których opisana zależność nie występuje.Każdy z nas tylko do pewnego momentu zachowuje kontrolę nad swoim ciałem i psychiką, a stres, którego doświadcza człowiek współczesny, sprawia, że granica między kontrolą a jej utratą jest cieńsza niż kiedykolwiek. Jej przekroczenie może objawić się chorobami psychosomatycznymi i autoimmunologicznymi.Do tej pory chorobami cywilizacyjnymi nazywaliśmy nadciśnienie, otyłość i cukrzycę. Teraz dołączyły do nich nowe, które autorka nazywa: "chorobami wyzwań". Z chorobami cywilizacyjnymi mają jednak wspólny mianownik: są związane ze zmianą stylu życia. Z tym, że staliśmy się pokoleniem trzech krzeseł: biurowego, samochodowego i fotela przed telewizorem, a nasza dieta bazuje na produktach pełnych konserwantów, hormonów, wypełniaczy, które zmieniają mikroflorę jelitową.Ewa Kempisty-Jeznach pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata. Stres, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zaczynając od powietrza i wody pitnej, a skończywszy na spożywanym jedzeniu, zmieniły nasze zdrowie. Autorka opisuje na przykładach swoich pacjentów codzienną pracę współczesnego lekarza skonfrontowanego z nowym rodzajem chorób, zwanych psychosomatycznymi. Uchyla nam drzwi swojego gabinetu, ukazując, jak za różnymi objawami ciała pacjentów nie skrywa się choroba organiczna, tylko głośny krzyk duszy człowieka.Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć, jak działa jego ciało wobec współczesnych wyzwań, i nie chce przeoczyć pierwszych sygnałów psychosomatyki. Konsekwencją niedostrzeżenia tych zmian mogą być bowiem przedłużające się objawy bólowe, zespół wypalenia, a nawet depresja.Lata pracy przed kamerą na ciągłych skokach adrenaliny uświadomiły mi, że źródłem wielu chorób jest nieoczyszczona z nadmiaru bodźców głowa. Jeśli wschodnie przekazy dotyczące potrzeby balansu umysłu i ciała nie zachęcają Państwa do przyjrzenia się bliżej temu zagadnieniu, książka dr Ewy Kempisty-Jeznach w porywający, zachodni i naukowy sposób pokazuje, że warto zadbać o ciało, trochę bardziej kontrolując umysł. Bo wszystko zaczyna się w głowie.

Tomasz Kammel,

dziennikarz TV,

gospodarz "The Voice of Poland"Gorąco polecam książkę Ewy Kempisty-Jeznach, gdyż jest to pierwsza książka na polskim rynku sięgająca po całkiem nowy i niezwykle aktualny temat w medycynie, jakim są choroby psychosomatyczne. Autorka pokazuje, że mózg człowieka daje sobie radę z wyzwaniami współczesnych czasów, ale ciało protestuje pod postacią chorób psychosomatycznych. To bardzo ważna książka dla współczesnego człowieka. Z zaciekawieniem czytałam, jak dr Ewa tłumaczy w przystępny sposób szereg niezrozumiałych dla pacjentów objawów, poszerzając naszą wiedzę o sposoby zapobiegania i walki z tymi dolegliwościami.

Agata Młynarska,

dziennikarka, producentka, konferansjerka,

prezenterka telewizyjna, aktorka i polonistka.Zła dieta, zabieganie, fatalne powietrze, a do tego wszechobecny stres. Strach o przyszłość bliskich, o zaplecze finansowe, o zdrowie własne i rodziny w czasach szalejącej pandemii. W końcu organizm nie wytrzymuje, presja staje się zbyt duża. Dr Ewa Kempisty-Jeznach w sposób jasny i przejrzysty tłumaczy, dlaczego coraz częściej nasz umęczony organizm zwraca się przeciwko samemu sobie, co staje się podłożem wielu chorób psychosomatycznych. Niezwykle potrzebna książka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Katarzyna Bosacka,

dziennikarka prasowa i telewizyjna,

autorka publikacji na temat zdrowia, nauki i medycyny.Dr nauk medycznych Ewa Kempisty-Jeznach ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej macierzystej uczelni. W 1981 roku wyjechała do Niemiec, gdzie założyła swoją prywatną klinikę, w której przepracowała 32 lata, zdobywając kolejne stopnie specjalizacji. Jest internistą, specjalistą chorób ogólnych, jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem medycyny męskiej. Autorka książek "Testosteron. Klucz do męskości" i "Książka tylko dla mężczyzn", przetłumaczonych na języki obce. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert w wielu dziedzinach medycyny holistycznej, a szczególnie w medycynie męskiej. Pisuje do gazet i magazynów. Obecnie pracuje jako kierownik medyczny Kliniki Wellness w prywatnym szpitalu Medicover w Warszawie, gdzie udziela konsultacji pacjentom z Polski i zagranicy.


Szczegóły: Chorzy ze stresu. - Kempisty-Jeznach Ewa

Tytuł: Chorzy ze stresu.
Podtytuł: Problemy psychosomatyczne
Autor: Kempisty-Jeznach Ewa
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788382340242
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 192
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Chorzy ze stresu. - Kempisty-Jeznach Ewa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

“Jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie, kiedy ciało jest zdrowe, to i umysł ma się dobrze”

Nowe technologie i ciągły wyścig za karierą sprawiają, że cały czas jesteśmy online. Ta ciągła gotowość i przyjmowanie zbyt wielu informacji ze wszystkich stron sprawiają, że nieustannie żyjemy w stresie. Odbija się on nie tylko na naszym zdrowiu psychicznym, ale również na zdrowiu fizycznym.
Na samym początku “Chorych ze stresu”, autorka podkreśla, że umysł i ciało są ze sobą połączone. Kiedy ciało jest zdrowe to i umysł ma się dobrze i odwrotnie.

“Chorzy ze stresu” to poradnik, który został napisany przez doktor Ewe Kampisty-Jeznach. W książce autorka podejmuje temat stresu i chorób, które są z nim związane. Zdaniem autorki do chorób cywilizacyjnych dołączyły choroby wyzwań, które są również ściśle związane ze stylem życia. Świat zmienia się coraz szybciej, a my potrzebujemy coraz więcej odpoczynku, jednak zamiast oderwać się od wszystkiego ciągle pozostajemy w trybie wielozadaniowości,online.
“Chorzy ze stresu” to poradnik, który uświadamia. Autorka pokazuje jak bardzo szkodliwy jest stres i co robi z naszym zdrowiem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. “Chorzy ze stresu” jest napisana prostym i przystępnym językiem, dzięki temu czyta się ją bardzo szybko. Autorka przedstawia kolejne choroby i to jaki związek mają ze stresem. Choć książka jest “wypchana” informacjami o chorobach i stresie, to czegoś mi zabrakło. Miałam nadzieję, że znajdę w tu jeszcze więcej konkretów.
2021-02-07 14:09:36

Książka

Chorzy ze stresu.
Problemy psychosomatyczne

Umysł i ciało pozostają w absolutnej symbiozie. Upraszczając - jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie - kiedy ciało zdrowe, to i umysł jest w dobrej kondycji. Jednak są ludzie, u których opisana zależność nie występuje.

Każdy z nas tylko do pewnego momentu zachowuje kontrolę nad swoim ciałem i psychiką, a stres, którego doświadcza człowiek współczesny, sprawia, że granica między kontrolą a jej utratą jest cieńsza niż kiedykolwiek. Jej przekroczenie może objawić się chorobami psychosomatycznymi i autoimmunologicznymi.

Do tej pory chorobami cywilizacyjnymi nazywaliśmy nadciśnienie, otyłość i cukrzycę. Teraz dołączyły do nich nowe, które autorka nazywa: "chorobami wyzwań". Z chorobami cywilizacyjnymi mają jednak wspólny mianownik: są związane ze zmianą stylu życia. Z tym, że staliśmy się pokoleniem trzech krzeseł: biurowego, samochodowego i fotela przed telewizorem, a nasza dieta bazuje na produktach pełnych konserwantów, hormonów, wypełniaczy, które zmieniają mikroflorę jelitową.

Ewa Kempisty-Jeznach pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata. Stres, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zaczynając od powietrza i wody pitnej, a skończywszy na spożywanym jedzeniu, zmieniły nasze zdrowie. Autorka opisuje na przykładach swoich pacjentów codzienną pracę współczesnego lekarza skonfrontowanego z nowym rodzajem chorób, zwanych psychosomatycznymi. Uchyla nam drzwi swojego gabinetu, ukazując, jak za różnymi objawami ciała pacjentów nie skrywa się choroba organiczna, tylko głośny krzyk duszy człowieka.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć, jak działa jego ciało wobec współczesnych wyzwań, i nie chce przeoczyć pierwszych sygnałów psychosomatyki. Konsekwencją niedostrzeżenia tych zmian mogą być bowiem przedłużające się objawy bólowe, zespół wypalenia, a nawet depresja.

Lata pracy przed kamerą na ciągłych skokach adrenaliny uświadomiły mi, że źródłem wielu chorób jest nieoczyszczona z nadmiaru bodźców głowa. Jeśli wschodnie przekazy dotyczące potrzeby balansu umysłu i ciała nie zachęcają Państwa do przyjrzenia się bliżej temu zagadnieniu, książka dr Ewy Kempisty-Jeznach w porywający, zachodni i naukowy sposób pokazuje, że warto zadbać o ciało, trochę bardziej kontrolując umysł. Bo wszystko zaczyna się w głowie.
Tomasz Kammel,
dziennikarz TV,
gospodarz "The Voice of Poland"

Gorąco polecam książkę Ewy Kempisty-Jeznach, gdyż jest to pierwsza książka na polskim rynku sięgająca po całkiem nowy i niezwykle aktualny temat w medycynie, jakim są choroby psychosomatyczne. Autorka pokazuje, że mózg człowieka daje sobie radę z wyzwaniami współczesnych czasów, ale ciało protestuje pod postacią chorób psychosomatycznych. To bardzo ważna książka dla współczesnego człowieka. Z zaciekawieniem czytałam, jak dr Ewa tłumaczy w przystępny sposób szereg niezrozumiałych dla pacjentów objawów, poszerzając naszą wiedzę o sposoby zapobiegania i walki z tymi dolegliwościami.
Agata Młynarska,
dziennikarka, producentka, konferansjerka,
prezenterka telewizyjna, aktorka i polonistka.

Zła dieta, zabieganie, fatalne powietrze, a do tego wszechobecny stres. Strach o przyszłość bliskich, o zaplecze finansowe, o zdrowie własne i rodziny w czasach szalejącej pandemii. W końcu organizm nie wytrzymuje, presja staje się zbyt duża. Dr Ewa Kempisty-Jeznach w sposób jasny i przejrzysty tłumaczy, dlaczego coraz częściej nasz umęczony organizm zwraca się przeciwko samemu sobie, co staje się podłożem wielu chorób psychosomatycznych. Niezwykle potrzebna książka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
Katarzyna Bosacka,
dziennikarka prasowa i telewizyjna,
autorka publikacji na temat zdrowia, nauki i medycyny.

Dr nauk medycznych Ewa Kempisty-Jeznach ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej macierzystej uczelni. W 1981 roku wyjechała do Niemiec, gdzie założyła swoją prywatną klinikę, w której przepracowała 32 lata, zdobywając kolejne stopnie specjalizacji. Jest internistą, specjalistą chorób ogólnych, jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem medycyny męskiej. Autorka książek "Testosteron. Klucz do męskości" i "Książka tylko dla mężczyzn", przetłumaczonych na języki obce. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert w wielu dziedzinach medycyny holistycznej, a szczególnie w medycynie męskiej. Pisuje do gazet i magazynów. Obecnie pracuje jako kierownik medyczny Kliniki Wellness w prywatnym szpitalu Medicover w Warszawie, gdzie udziela konsultacji pacjentom z Polski i zagranicy.

Cena 38,00 PLN
Nasza cena 24,71 PLN
Oszczędzasz 34%
Wysyłka: Jutro (piątek 2021-02-26)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Chorzy ze stresu. - Kempisty-Jeznach Ewa

Tytuł: Chorzy ze stresu.
Podtytuł: Problemy psychosomatyczne
Autor: Kempisty-Jeznach Ewa
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788382340242
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 192
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Chorzy ze stresu. - Kempisty-Jeznach Ewa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

“Jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie, kiedy ciało jest zdrowe, to i umysł ma się dobrze”

Nowe technologie i ciągły wyścig za karierą sprawiają, że cały czas jesteśmy online. Ta ciągła gotowość i przyjmowanie zbyt wielu informacji ze wszystkich stron sprawiają, że nieustannie żyjemy w stresie. Odbija się on nie tylko na naszym zdrowiu psychicznym, ale również na zdrowiu fizycznym.
Na samym początku “Chorych ze stresu”, autorka podkreśla, że umysł i ciało są ze sobą połączone. Kiedy ciało jest zdrowe to i umysł ma się dobrze i odwrotnie.

“Chorzy ze stresu” to poradnik, który został napisany przez doktor Ewe Kampisty-Jeznach. W książce autorka podejmuje temat stresu i chorób, które są z nim związane. Zdaniem autorki do chorób cywilizacyjnych dołączyły choroby wyzwań, które są również ściśle związane ze stylem życia. Świat zmienia się coraz szybciej, a my potrzebujemy coraz więcej odpoczynku, jednak zamiast oderwać się od wszystkiego ciągle pozostajemy w trybie wielozadaniowości,online.
“Chorzy ze stresu” to poradnik, który uświadamia. Autorka pokazuje jak bardzo szkodliwy jest stres i co robi z naszym zdrowiem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. “Chorzy ze stresu” jest napisana prostym i przystępnym językiem, dzięki temu czyta się ją bardzo szybko. Autorka przedstawia kolejne choroby i to jaki związek mają ze stresem. Choć książka jest “wypchana” informacjami o chorobach i stresie, to czegoś mi zabrakło. Miałam nadzieję, że znajdę w tu jeszcze więcej konkretów.
2021-02-07 14:09:36Podobne do: Chorzy ze stresu. - Kempisty-Jeznach Ewa


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×