Twoja wina
Książka
Wysyłka: 1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 42,90 PLN
Nasza cena: 27,12 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Twoja wina - Young Samantha

Od przyjaciół do kochanków, od kochanków do śmiertelnych wrogów – Samantha Young porywa wielowarstwową, hipnotyzującą powieścią o miłości, która pali za sobą wszystkie mosty.Jane Doe tuła się po rodzinach zastępczych, rozpaczliwie szukając odrobiny ciepła. Gdy poznaje Lornę i jej przystojnego brata Jamiego, ma wrażenie, że wygrała los na loterii. Wreszcie czuje, że ma dom.Jest tylko jeden warunek, Lorna postawiła sprawę bardzo jasno: Jane nie wolno zakochać się w Jamiem. Problem w tym, że to już się stało. A ich uczucie pochłonie wszystko.Lata później, po tym, jak ich świat legł w gruzach, Jamie jest gotów wyrównać rachunki z każdym, kto w niezwykłym i magicznym, a jednocześnie mrocznym i pełnym przemocy Hollywood skrzywdził jego samego i jego rodzinę. Lista jest długa, a na samym jej szczycie znajduje się Jane.I nawet dawne, ale wciąż żywe uczucie nie skłoni go, by okazał jej litość.


Szczegóły: Twoja wina - Young Samantha

Tytuł: Twoja wina
Autor: Young Samantha
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Seria: Play On
Kod paskowy: 9788380538498
ISBN: 978-83-8053-849-8
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 368
Format: 14.5x20.5 cm
Oprawa: miękka


Recenzje: Twoja wina - Young Samantha
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Bardzo lubię książki pani Samanthy Young. Miałam już styczność z Jej twórczością i bardzo ją cenię.
"Twoja wina" to przede wszystkim książka o miłości, ale również o tym, jak chęć zemsty potrafi zmienić człowieka oraz jego uczucia.
"Miłość, która jest zbyt gorąca, obraca wszystko w popiół".
Jane i Jame praktycznie od samego poznania zaczęli coś do siebie czuć. Początkowo nie poddawali się temu uczuciu, jednak z czasem to było silniejsze od nich. W ich życiu wydarzy się tragedia, która doprowadzi do tego, że nic nie będzie już takie jak kiedyś, a drogi Jane i Jamego rozejdą się.
Uczucie Jane i Jamego rozkwita na naszych oczach. Poznajemy ich kiedy są nastolatkami. Bardzo się kochają, przeżywają różne rozterki. Jane nie ma rodziców, wychowuje się w rodzinie zastępczej. Jame wszystko co osiągnął zawdzięcza swojej siostrze Skye, która dzięki karierze aktorskiej zapewniła byt swojej rodzinie.
Książka pokazuje nam jakie piękne uczucie może połączyć dwoje młodych ludzi. Skupia również uwagę na wątku toksycznej przyjaźni, która połączyła Jane z młodszą siostrą Jamego. Lorna chce mieć przyjaciółkę tylko dla siebie, a gdy widzi na swojej drodze zagrożenie posuwa się nawet do kłamstwa.
Polecam wszystkim, którzy lubią romanse okraszone dreszczykiem emocji, bo w tej książce dużo się dzieje.
2021-01-26 17:47:42

Żeby poznać kogoś tak naprawdę, powinniśmy się zatrzymać i na niego s p o j r z e ć

@authorsamanthayoung

Jane jako nastolatka zaprzyjaźniła się z Loroną. Dziewczyny były niczym papużki nierozłączki, lecz obie zupełnie inne. Jane była blisko rodzeństwa Sky, Lorny i Jamiego tworzącego rodzinę. Poza sobą nie mieli nikogo. Związek rozwijający sie między Jane i Jamiem miał szansę na przyszłość. Lecz w tej rodzinie było wiele problemów, które skomplikują życie, zweryfikują plany. Będzie trudno kiedy wszystko rozpadnie się w drobny mak. Czy czas pomoże na nowo posklejać zniszczenia, odbudować miłość?

Jane skryta, dusza artystyczna, sierota, odsunięta, nie miała innych przyjaciół. Lorna była duszą towarzystwa, zaborcza i zazdrosna, bezlitosna. Chciała mieć wszytskich dla siebie. Między Jane a Jamiem, bratem Lorny rozwija się potajemna więź, z przyjaźni przeobrażająca się w miłość. Dwie delikatne dusze, on piszący książki w domowym zaciszu, ona pięknie malująca. Dziewczyna znalazła się na tyle blisko tej małej rodziny aby wraz z nimi przeżywać najgorsze i najpiękniejsze chwile. Młodzi staną przed ogromnymi problemami i tragediami, nie mieli wpływu na wszystko. Miłość ich nie była na tyle silna by przetrwać, natłok komplikacji i ingerencję kogoś, kto od dawna nie chciał by wytrwali. Ona odrzucona, zraniona a on zaślepił się złością i zabudował murem nienawiści. Rozdzieleni na długie lata, trafili w piekło, zmienili się oboje. Mimo lat pragną zemsty na winnych, odpłacenia za doznane krzywdy na sobie i najbliższych. Pełna bólu, lęku, przebiegłości i złości historia zranionych dusz przepełnionych miłością. Nie chodzi tutaj tylko o miłość do siebie ale i rodziny. Doświadczeni niesprawiedliwością, zazdrością, nienawiścią, która kosztowała ich lata cierpień, dążą do sprawiedliwości. Wzruszająca opowieść o utraconych nadziejach i marzeniach tak łatwo mogących legnąć w gruzach w zaledwie jednej chwili. Pozostała im wiara w to, że w życiu może być jeszcze pięknie a to, w co kiedyś wierzyli było prawdziwe lecz zakryte wieloma kłamstwami. Emocjonalna przeprawa przez niesprawiedliwości świata, którym wreszcie przyszedł kres. Miłość kontra przeciwności losu.
2021-01-31 16:00:09

"- Jamie, powiedziałam ci o tym, żebyś wiedział, że nie jesteś sam. W szkole pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przeszliśmy, ale każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi. "
Ksiażki Samanthy Young czytam w ciemno, to jedna z tych autorek, która nigdy mnie zawiodła, jej powieści, to prawdziwa uczta dla każdej romantycznej duszy. Jane i Jamiego poznajemy na przestrzeni lat, obserwujemy jak się poznają i zakochują, a także jak łamią sobie serca i się rozstają (spokojnie to nie spoiler). To jedna z tych opowieści, od której trudno sie oderwać i która angażuje czytelnika emocjonalnie, co wynika z faktu, iż autorka ma niezwykły talent w kreowaniu swoich bohaterów, którzy są tak autentyczni, że mamy wrażenie jakbyśmy znali ich całe życie, śmiejemy się, płaczemy i nienawidzimy razem z nimi. Pierwsza część fabuły opowiada romantyczną historię miłości dwójki młodych ludzi, natomiast w drugiej jest już o wiele bardziej dramatyczniej, a miejscami akcja ociera się wręcz o sensację. I właśnie do tego sensacyjnego wątku się przyczepię, bo ile sam w sobie jest on ciekawy, tak jego rozwiązanie jest zdecydowanie zbyt szybkie i nieprzemyślane. Jednak i tak całość oceniam pozytywnie, bo to wciąż ta sama Samantha Young, którą uwielbiam i mimo że nie jest to jej najlepsza książka, to i tak jest warta polecenia. I jeszcze jedno "Twoja wina" to trzecia część serii "Play on",ale spokojnie można ją czytać jaką odrębną powieść.
2021-02-09 10:20:44

“Okłamywałam się, chociaż w rzeczywistości bardzo cierpiałam. Byłam jak łabędź, który nad powierzchnią wody jest uosobieniem spokoju,a pod nią gorączkowo przebiera łapami”

Jane Doe wychowuje się w rodzinach zastępczych. Zrobi wszystko, żeby w którejś z nich zostać na dłużej. Kiedy poznaje Lornę, Skye i Jamiego, ma wrażenie, że wygrała los na loterii, w końcu znalazły się osoby, które akceptują ją taką jaka jest. Jest tylko jeden warunek. Lorna postawiła sprawę jasno: Jane nie może zakochać się w jej bracie. Problem w tym, że przecież uczuć nie da się zatrzymać. Niestety los nie jest łaskawy dla Jane i Jamiego. Pewnego dnia ich świat się wali. Po kilku latach Jamie jest chce się odegrać na wszystkich, przez których stracił grunt pod nogami. Lista jest długa, a na samym jej szczycie znajduje się Jane, chociaż to co ich łączyło jest wciąż żywe to nawet uczucia nie skłonią go, żeby okazać jej litość.

Samantha Young znów mnie zaskoczyła. “Twoja wina” jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy przeszłości Jane i Jamiego. Jest ona statyczna i spokojna, przepełniona problemami dorastających bohaterów, poszukiwaniem ciepła i miłości. Druga część opowiada o tym co się dzieje, kiedy bohaterowie spotykają się po wielu latach. Tu zaczyna się wszystko jeszcze bardziej komplikować. Jamiem rządzi głównie chęć zemsty na wszystkich, którzy skrzywdzili jego rodzinę. Wydaje się, że nic nie jest w stanie go zatrzymać.
Trochę denerwował mnie spokojny początek, liczyłam od razu na wielkie wow, które dostałam dopiero w drugiej części i zdecydowanie było warto na nie czekać. “Twoja wina” to historia pełna różnych, czasem sprzecznych emocji.Bardzo polecam ;)
2021-02-10 20:23:16

Walentynki stały się dla mnie pretekstem do stworzenia własnego maratonu, tylko z romantycznymi historiami w tle. W założeniu przez weekend chcę przeczytać trzy książki, dwa pewniaki i jedną niewiadomą.
Zaczęłam od sprawdzonego nazwiska czyli Samanthy Young. Moim zdaniem to "królowa romansu" i niezaprzeczalnie zasługuje na to miano.

Jane Doe wychowuje się w kolejnej rodzinie zastępczej, tym razem dobrze trafiła i ze wszystkich sił pragnie utrzymać ten stan rzeczy. Dziewczyna ma pasję, dzięki której zapomina o wszystkim, co złe - to rysowanie. Samotna z natury nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z Lorną, która ma brata Jamesa. Poznanie tych dwojga, będzie mieć wpływ na całą resztę jej życia. Jedną z zasad przyjaźni między dziewczynami jest zakaz zakochania się w Jamiem, tylko czy serce posłucha tego rozkazu?

Autorka doskonale potrafi zawładnąć naszymi emocjami i w taki sposób wykreować swoich bohaterów, by ich historia łamała nam serca.
Jane porzucona jako niemowlę, nieśmiała introwertyczka oddana swej pasji.
James mający szalone powodzenie u płci przeciwnej, z czego nie omieszka korzystać, również oddany pisarstwu. Oboje są molami książkowymi 💗.
Wydarzenia poznajmy z ich perspektywy.
Lecz i postacie drugiego planu są nie mniej wyraziste, zwłaszcza chimeryczna Lorna, którą na każdym kroku, mam ochotę udusić.
Ależ pochłonęła mnie ta historia, wraz z jej bohaterami przeżywałam wszystkie emocje, od śmiechu i miłości, po rozpacz i łzy.
Sceny zbliżeń należą do najbardziej namiętnych i najpiękniejszych, jakie czytałam, bowiem wynikają z prawdziwych uczuć. Rozumiem, że pewne przeskoki w czasie były niezbędne dla utrzymania tempa, jednak w jakiś sposób poczułam się "okradziona" z towarzystwa JJ.

Autorka po raz kolejny przypomina, o tym jak ważna w związku jest rozmowa i udowadnia, że prawdziwa miłość pokona wszystkie przeszkody.
2021-02-14 09:46:07

Nie jest tajemnicą, że w zasadzie nie jestem fanką romansów, ale te od Samanthy Young biorę w ciemno. Czy najnowsza powieść okazała się warta uwagi?

'Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi.'

Ona, dziewczyna nazwana przez system Jane Doe. Trafiła do rodziny zastępczej wierząc, że zostanie tam już do osiągnięcia dorosłości. On, starszy brat dziewczynki, która postanowiła zaraz po przeprowadzce zaprzyjaźnić się z Jane. Dziewczynki były nierozłączne, a Lorna chciała nową przyjaciółkę mieć tylko dla siebie. Stało się jednak inaczej i przeznaczenie połączyło Jane i Jamiego. Nie widzieli poza sobą świata, wierzyli, że to miłość aż po grób. Co więc się stało, że z najbliższych sobie osób na całym świecie stali się wrogami?

Romanse mają to do siebie, że są tworzone według pewnego schematu. Mimo iż oczywiste jest, że główni bohaterowie w większości przypadków będą za sobą, ciąg wydarzeń nie pozwala się oderwać od lektury. Dokładnie tak było w tym przypadku, pochłonęłam książkę jednym tchem. Autorka w świetny sposób przedstawiła wydarzenia z perspektywy dwóch głównych bohaterów. Dzięki temu wiemy, co siedzi w ich głowach i jak pewne wydarzenia wpływają na podejmowane decyzje. Czy prawdą jest, że miłość przezwycięży wszystkie przeszkody? Nawet nienawiść?

'Mogłaby mi oddać wszystkie swoje troski i zmartwienia. Wchłonąłbym je, żeby już nigdy nie musiała się tak czuć. Dawałbym jej szczęście w chwilach, w których zapomniałaby, czym ono jest.'

Wciągająca i pełna tajemnic historia, którą można pochłonąć za jednym tchem. Polecam każdemu, kto lubi lekkie romanse z nieoczywistą historią w tle. Fani autorki z pewnością będą zadowoleni, a każdej osobie, która jeszcze nie miała okazji jej poznać, polecam! Nie pożałujecie!

'Czasami wolałabym, żeby moje szczęście nie zależało od tego, co do mnie czują inni ludzie. Czy życie nie byłoby prostsze, gdyby nie rządziła nami potrzeba bycia kochanymi, potrzebnymi?'
2021-02-17 19:41:31

To już kolejne moje spotkanie z twórczością @authorsamanthayoung które uważam za bardzo udane. Samantha Young jest jedną z nielicznych autorek których książki mnie nigdy nie zawiodły i mogę je brać w ciemno.

„Twoja wina” to trzeci tom serii Play On. Oba poprzednie tomy bardzo mi się podobały ❤️

Nie mam pojęcia jak autorka to robi, ale za każdym razem, kiedy sięgam po jej książkę to muszę się liczyć z tym, że szybko tej książki nie odłożę, tak było i tym razem. Kiedy usiadłam do czytania to pochłonęłam ją w kilka godzin. Od pierwszych stron nie mogłam się oderwać.

Na początku miałam wrażenie, że to będzie młodzieżówka, ale z każdą przeczytaną stroną przekonałam się, że to jest bardzo dojrzała, wartościowa i emocjonalna powieść. Od początku do końca jest nieprzewidywalna, pełna zwrotów akcji a do tego bardzo życiowa i prawdziwa. Porusza sporo ważnych i trudnych tematów, więc nie liczcie na to, że to będzie słodka historia o miłości.
Autorka podzieliła tę książkę na dwie części. Na początku poznajemy bohaterów w młodości w drugiej części już ich dorosłe życie. Dodatkowo, co dla mnie było plusem, historia jest ukazana z perspektywy jej i jego. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej zagłębić się w to wszystko co autorka chciała nam przekazać na kartach tej powieści i poznać jak bohaterowie się zmieniają na przestrzeni tych lat.

Pokuszę się o stwierdzenie, że to chyba najlepsza książka autorki, którą do tej pory czytałam. Mam kilka do nadrobienia, ale pewnie zrobię to już niedługo. Jeśli jeszcze nie znacie jej twórczości to zachęcam sięgnijcie chociaż po jedną jej książkę. Gwarantuję Wam, że zachwyci Was tak samo jak mnie.
Polecam! Ta historia na długo zostaje w pamięci ❤️
2021-03-22 11:46:44

“Przesunął dłoń na moją pierś, pod którą serce waliło mi jak młot. - Chcę być tak głęboko w tobie, żebyś nigdy nie mogła się mnie pozbyć. Bo i ty jesteś we mnie”.

Jane poznała Lornę McKenna, kiedy miały po trzynaście lat. Dziewczyna zyskała nie tylko przyjaciółkę, ale również nową rodzinę, przy której czuła się kochana i akceptowana. Jednak z czasem znalazła również miłość z bratem przyjaciółki. Jane i Jamie wiedzieli, że to uczucie, które będzie trwać do końca życia. Pielęgnowali je, patrząc z nadzieją na przyszłość. Jednak, kiedy przydarza się tragedia, nic już nie jest takie jak dawniej. Ich drogi się rozchodzą, a kiedy Jamie pojawia się w życiu Jane ponownie, szykuje dla niej zemstę. Dlaczego? Co takiego wydarzyło się w przeszłości, że ukochany mężczyzna czuje do niej taką nienawiść?

“Tu spoczywają Jamie i Jane (...) Dawno temu kochali się na zabój. Spoczywajcie w pokoju, niewinni kochankowie”.

Samantha Young stworzyła powieść, która porusza wiele ważnych wątków takich jak porzucenie i uczucia z tym związane, brak akceptacji ze strony rodzica i toksyczną przyjaźń, ale nie tylko. Przede wszystkim pokazuje jak pewne sytuacje w życiu, mają bardzo duży wpływ na naszą psychikę i działania. Oprócz głównych bohaterów poznajemy też Lornę i Sky i każda z nich ma jakiś wpływ na historię Jamie i Jane. Autorka pozwoliła nam poznać je w lepiej, więc nie są to postacie stworzone tylko do zapełnienia fabuły.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza zaczyna się od poznania Jane i Lorny, potem z jej rodziną - Sky i Jamie. Obserwujemy jak denerwująca przyjaciółka siostry, coraz bardziej zaczyna podobać się Jamie. Jesteśmy świadkami rozwoju ich relacji, aż po jej zakończenie. Druga część skupia się głównie na pewnym celu, ale również na zemście na tych, którzy odebrali coś cennego głównemu bohaterowi.

“Twoja wina” czyta się dość szybko, a relacja między bohaterami jest wykreowana w bardzo życiowy sposób. Od miłości, nadziei, aż po zemstę i pożądanie. Samantha Young stworzyła historię, w której nie brak nienawiści i rozgoryczenia, ale również wybaczenia, tajemnic i niedopowiedzeń. Przede wszystkim jednak to historia o miłości, która nie zdarza się dość często i która pozostawia w sercu głęboki ślad. Pod względem fabuły i wartościowych wątków, ta książka wypada idealnie, ale na mnie podziałała mniej emocjonalnie niż tego się spodziewałam. Jednak uważam, że miłośniczki romansów będą zachwycone, tym bardziej, że Samantha nie tworzy pustych historii.

“Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi”.
2021-04-02 19:21:59

Inne pozycje tego autora: Young Samantha (20)

Książka

Twoja wina

Od przyjaciół do kochanków, od kochanków do śmiertelnych wrogów – Samantha Young porywa wielowarstwową, hipnotyzującą powieścią o miłości, która pali za sobą wszystkie mosty.

Jane Doe tuła się po rodzinach zastępczych, rozpaczliwie szukając odrobiny ciepła. Gdy poznaje Lornę i jej przystojnego brata Jamiego, ma wrażenie, że wygrała los na loterii. Wreszcie czuje, że ma dom.

Jest tylko jeden warunek, Lorna postawiła sprawę bardzo jasno: Jane nie wolno zakochać się w Jamiem. Problem w tym, że to już się stało. A ich uczucie pochłonie wszystko.

Lata później, po tym, jak ich świat legł w gruzach, Jamie jest gotów wyrównać rachunki z każdym, kto w niezwykłym i magicznym, a jednocześnie mrocznym i pełnym przemocy Hollywood skrzywdził jego samego i jego rodzinę. Lista jest długa, a na samym jej szczycie znajduje się Jane.

I nawet dawne, ale wciąż żywe uczucie nie skłoni go, by okazał jej litość.

Cena 42,90 PLN
Nasza cena 27,12 PLN
Oszczędzasz 36%
Wysyłka: 1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Twoja wina - Young Samantha

Tytuł: Twoja wina
Autor: Young Samantha
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Seria: Play On
Kod paskowy: 9788380538498
ISBN: 978-83-8053-849-8
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 368
Format: 14.5x20.5 cm
Oprawa: miękka


Recenzje: Twoja wina - Young Samantha

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Bardzo lubię książki pani Samanthy Young. Miałam już styczność z Jej twórczością i bardzo ją cenię.
"Twoja wina" to przede wszystkim książka o miłości, ale również o tym, jak chęć zemsty potrafi zmienić człowieka oraz jego uczucia.
"Miłość, która jest zbyt gorąca, obraca wszystko w popiół".
Jane i Jame praktycznie od samego poznania zaczęli coś do siebie czuć. Początkowo nie poddawali się temu uczuciu, jednak z czasem to było silniejsze od nich. W ich życiu wydarzy się tragedia, która doprowadzi do tego, że nic nie będzie już takie jak kiedyś, a drogi Jane i Jamego rozejdą się.
Uczucie Jane i Jamego rozkwita na naszych oczach. Poznajemy ich kiedy są nastolatkami. Bardzo się kochają, przeżywają różne rozterki. Jane nie ma rodziców, wychowuje się w rodzinie zastępczej. Jame wszystko co osiągnął zawdzięcza swojej siostrze Skye, która dzięki karierze aktorskiej zapewniła byt swojej rodzinie.
Książka pokazuje nam jakie piękne uczucie może połączyć dwoje młodych ludzi. Skupia również uwagę na wątku toksycznej przyjaźni, która połączyła Jane z młodszą siostrą Jamego. Lorna chce mieć przyjaciółkę tylko dla siebie, a gdy widzi na swojej drodze zagrożenie posuwa się nawet do kłamstwa.
Polecam wszystkim, którzy lubią romanse okraszone dreszczykiem emocji, bo w tej książce dużo się dzieje.
2021-01-26 17:47:42

Żeby poznać kogoś tak naprawdę, powinniśmy się zatrzymać i na niego s p o j r z e ć

@authorsamanthayoung

Jane jako nastolatka zaprzyjaźniła się z Loroną. Dziewczyny były niczym papużki nierozłączki, lecz obie zupełnie inne. Jane była blisko rodzeństwa Sky, Lorny i Jamiego tworzącego rodzinę. Poza sobą nie mieli nikogo. Związek rozwijający sie między Jane i Jamiem miał szansę na przyszłość. Lecz w tej rodzinie było wiele problemów, które skomplikują życie, zweryfikują plany. Będzie trudno kiedy wszystko rozpadnie się w drobny mak. Czy czas pomoże na nowo posklejać zniszczenia, odbudować miłość?

Jane skryta, dusza artystyczna, sierota, odsunięta, nie miała innych przyjaciół. Lorna była duszą towarzystwa, zaborcza i zazdrosna, bezlitosna. Chciała mieć wszytskich dla siebie. Między Jane a Jamiem, bratem Lorny rozwija się potajemna więź, z przyjaźni przeobrażająca się w miłość. Dwie delikatne dusze, on piszący książki w domowym zaciszu, ona pięknie malująca. Dziewczyna znalazła się na tyle blisko tej małej rodziny aby wraz z nimi przeżywać najgorsze i najpiękniejsze chwile. Młodzi staną przed ogromnymi problemami i tragediami, nie mieli wpływu na wszystko. Miłość ich nie była na tyle silna by przetrwać, natłok komplikacji i ingerencję kogoś, kto od dawna nie chciał by wytrwali. Ona odrzucona, zraniona a on zaślepił się złością i zabudował murem nienawiści. Rozdzieleni na długie lata, trafili w piekło, zmienili się oboje. Mimo lat pragną zemsty na winnych, odpłacenia za doznane krzywdy na sobie i najbliższych. Pełna bólu, lęku, przebiegłości i złości historia zranionych dusz przepełnionych miłością. Nie chodzi tutaj tylko o miłość do siebie ale i rodziny. Doświadczeni niesprawiedliwością, zazdrością, nienawiścią, która kosztowała ich lata cierpień, dążą do sprawiedliwości. Wzruszająca opowieść o utraconych nadziejach i marzeniach tak łatwo mogących legnąć w gruzach w zaledwie jednej chwili. Pozostała im wiara w to, że w życiu może być jeszcze pięknie a to, w co kiedyś wierzyli było prawdziwe lecz zakryte wieloma kłamstwami. Emocjonalna przeprawa przez niesprawiedliwości świata, którym wreszcie przyszedł kres. Miłość kontra przeciwności losu.
2021-01-31 16:00:09

"- Jamie, powiedziałam ci o tym, żebyś wiedział, że nie jesteś sam. W szkole pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przeszliśmy, ale każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi. "
Ksiażki Samanthy Young czytam w ciemno, to jedna z tych autorek, która nigdy mnie zawiodła, jej powieści, to prawdziwa uczta dla każdej romantycznej duszy. Jane i Jamiego poznajemy na przestrzeni lat, obserwujemy jak się poznają i zakochują, a także jak łamią sobie serca i się rozstają (spokojnie to nie spoiler). To jedna z tych opowieści, od której trudno sie oderwać i która angażuje czytelnika emocjonalnie, co wynika z faktu, iż autorka ma niezwykły talent w kreowaniu swoich bohaterów, którzy są tak autentyczni, że mamy wrażenie jakbyśmy znali ich całe życie, śmiejemy się, płaczemy i nienawidzimy razem z nimi. Pierwsza część fabuły opowiada romantyczną historię miłości dwójki młodych ludzi, natomiast w drugiej jest już o wiele bardziej dramatyczniej, a miejscami akcja ociera się wręcz o sensację. I właśnie do tego sensacyjnego wątku się przyczepię, bo ile sam w sobie jest on ciekawy, tak jego rozwiązanie jest zdecydowanie zbyt szybkie i nieprzemyślane. Jednak i tak całość oceniam pozytywnie, bo to wciąż ta sama Samantha Young, którą uwielbiam i mimo że nie jest to jej najlepsza książka, to i tak jest warta polecenia. I jeszcze jedno "Twoja wina" to trzecia część serii "Play on",ale spokojnie można ją czytać jaką odrębną powieść.
2021-02-09 10:20:44

“Okłamywałam się, chociaż w rzeczywistości bardzo cierpiałam. Byłam jak łabędź, który nad powierzchnią wody jest uosobieniem spokoju,a pod nią gorączkowo przebiera łapami”

Jane Doe wychowuje się w rodzinach zastępczych. Zrobi wszystko, żeby w którejś z nich zostać na dłużej. Kiedy poznaje Lornę, Skye i Jamiego, ma wrażenie, że wygrała los na loterii, w końcu znalazły się osoby, które akceptują ją taką jaka jest. Jest tylko jeden warunek. Lorna postawiła sprawę jasno: Jane nie może zakochać się w jej bracie. Problem w tym, że przecież uczuć nie da się zatrzymać. Niestety los nie jest łaskawy dla Jane i Jamiego. Pewnego dnia ich świat się wali. Po kilku latach Jamie jest chce się odegrać na wszystkich, przez których stracił grunt pod nogami. Lista jest długa, a na samym jej szczycie znajduje się Jane, chociaż to co ich łączyło jest wciąż żywe to nawet uczucia nie skłonią go, żeby okazać jej litość.

Samantha Young znów mnie zaskoczyła. “Twoja wina” jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy przeszłości Jane i Jamiego. Jest ona statyczna i spokojna, przepełniona problemami dorastających bohaterów, poszukiwaniem ciepła i miłości. Druga część opowiada o tym co się dzieje, kiedy bohaterowie spotykają się po wielu latach. Tu zaczyna się wszystko jeszcze bardziej komplikować. Jamiem rządzi głównie chęć zemsty na wszystkich, którzy skrzywdzili jego rodzinę. Wydaje się, że nic nie jest w stanie go zatrzymać.
Trochę denerwował mnie spokojny początek, liczyłam od razu na wielkie wow, które dostałam dopiero w drugiej części i zdecydowanie było warto na nie czekać. “Twoja wina” to historia pełna różnych, czasem sprzecznych emocji.Bardzo polecam ;)
2021-02-10 20:23:16

Walentynki stały się dla mnie pretekstem do stworzenia własnego maratonu, tylko z romantycznymi historiami w tle. W założeniu przez weekend chcę przeczytać trzy książki, dwa pewniaki i jedną niewiadomą.
Zaczęłam od sprawdzonego nazwiska czyli Samanthy Young. Moim zdaniem to "królowa romansu" i niezaprzeczalnie zasługuje na to miano.

Jane Doe wychowuje się w kolejnej rodzinie zastępczej, tym razem dobrze trafiła i ze wszystkich sił pragnie utrzymać ten stan rzeczy. Dziewczyna ma pasję, dzięki której zapomina o wszystkim, co złe - to rysowanie. Samotna z natury nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z Lorną, która ma brata Jamesa. Poznanie tych dwojga, będzie mieć wpływ na całą resztę jej życia. Jedną z zasad przyjaźni między dziewczynami jest zakaz zakochania się w Jamiem, tylko czy serce posłucha tego rozkazu?

Autorka doskonale potrafi zawładnąć naszymi emocjami i w taki sposób wykreować swoich bohaterów, by ich historia łamała nam serca.
Jane porzucona jako niemowlę, nieśmiała introwertyczka oddana swej pasji.
James mający szalone powodzenie u płci przeciwnej, z czego nie omieszka korzystać, również oddany pisarstwu. Oboje są molami książkowymi 💗.
Wydarzenia poznajmy z ich perspektywy.
Lecz i postacie drugiego planu są nie mniej wyraziste, zwłaszcza chimeryczna Lorna, którą na każdym kroku, mam ochotę udusić.
Ależ pochłonęła mnie ta historia, wraz z jej bohaterami przeżywałam wszystkie emocje, od śmiechu i miłości, po rozpacz i łzy.
Sceny zbliżeń należą do najbardziej namiętnych i najpiękniejszych, jakie czytałam, bowiem wynikają z prawdziwych uczuć. Rozumiem, że pewne przeskoki w czasie były niezbędne dla utrzymania tempa, jednak w jakiś sposób poczułam się "okradziona" z towarzystwa JJ.

Autorka po raz kolejny przypomina, o tym jak ważna w związku jest rozmowa i udowadnia, że prawdziwa miłość pokona wszystkie przeszkody.
2021-02-14 09:46:07

Nie jest tajemnicą, że w zasadzie nie jestem fanką romansów, ale te od Samanthy Young biorę w ciemno. Czy najnowsza powieść okazała się warta uwagi?

'Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi.'

Ona, dziewczyna nazwana przez system Jane Doe. Trafiła do rodziny zastępczej wierząc, że zostanie tam już do osiągnięcia dorosłości. On, starszy brat dziewczynki, która postanowiła zaraz po przeprowadzce zaprzyjaźnić się z Jane. Dziewczynki były nierozłączne, a Lorna chciała nową przyjaciółkę mieć tylko dla siebie. Stało się jednak inaczej i przeznaczenie połączyło Jane i Jamiego. Nie widzieli poza sobą świata, wierzyli, że to miłość aż po grób. Co więc się stało, że z najbliższych sobie osób na całym świecie stali się wrogami?

Romanse mają to do siebie, że są tworzone według pewnego schematu. Mimo iż oczywiste jest, że główni bohaterowie w większości przypadków będą za sobą, ciąg wydarzeń nie pozwala się oderwać od lektury. Dokładnie tak było w tym przypadku, pochłonęłam książkę jednym tchem. Autorka w świetny sposób przedstawiła wydarzenia z perspektywy dwóch głównych bohaterów. Dzięki temu wiemy, co siedzi w ich głowach i jak pewne wydarzenia wpływają na podejmowane decyzje. Czy prawdą jest, że miłość przezwycięży wszystkie przeszkody? Nawet nienawiść?

'Mogłaby mi oddać wszystkie swoje troski i zmartwienia. Wchłonąłbym je, żeby już nigdy nie musiała się tak czuć. Dawałbym jej szczęście w chwilach, w których zapomniałaby, czym ono jest.'

Wciągająca i pełna tajemnic historia, którą można pochłonąć za jednym tchem. Polecam każdemu, kto lubi lekkie romanse z nieoczywistą historią w tle. Fani autorki z pewnością będą zadowoleni, a każdej osobie, która jeszcze nie miała okazji jej poznać, polecam! Nie pożałujecie!

'Czasami wolałabym, żeby moje szczęście nie zależało od tego, co do mnie czują inni ludzie. Czy życie nie byłoby prostsze, gdyby nie rządziła nami potrzeba bycia kochanymi, potrzebnymi?'
2021-02-17 19:41:31

To już kolejne moje spotkanie z twórczością @authorsamanthayoung które uważam za bardzo udane. Samantha Young jest jedną z nielicznych autorek których książki mnie nigdy nie zawiodły i mogę je brać w ciemno.

„Twoja wina” to trzeci tom serii Play On. Oba poprzednie tomy bardzo mi się podobały ❤️

Nie mam pojęcia jak autorka to robi, ale za każdym razem, kiedy sięgam po jej książkę to muszę się liczyć z tym, że szybko tej książki nie odłożę, tak było i tym razem. Kiedy usiadłam do czytania to pochłonęłam ją w kilka godzin. Od pierwszych stron nie mogłam się oderwać.

Na początku miałam wrażenie, że to będzie młodzieżówka, ale z każdą przeczytaną stroną przekonałam się, że to jest bardzo dojrzała, wartościowa i emocjonalna powieść. Od początku do końca jest nieprzewidywalna, pełna zwrotów akcji a do tego bardzo życiowa i prawdziwa. Porusza sporo ważnych i trudnych tematów, więc nie liczcie na to, że to będzie słodka historia o miłości.
Autorka podzieliła tę książkę na dwie części. Na początku poznajemy bohaterów w młodości w drugiej części już ich dorosłe życie. Dodatkowo, co dla mnie było plusem, historia jest ukazana z perspektywy jej i jego. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej zagłębić się w to wszystko co autorka chciała nam przekazać na kartach tej powieści i poznać jak bohaterowie się zmieniają na przestrzeni tych lat.

Pokuszę się o stwierdzenie, że to chyba najlepsza książka autorki, którą do tej pory czytałam. Mam kilka do nadrobienia, ale pewnie zrobię to już niedługo. Jeśli jeszcze nie znacie jej twórczości to zachęcam sięgnijcie chociaż po jedną jej książkę. Gwarantuję Wam, że zachwyci Was tak samo jak mnie.
Polecam! Ta historia na długo zostaje w pamięci ❤️
2021-03-22 11:46:44

“Przesunął dłoń na moją pierś, pod którą serce waliło mi jak młot. - Chcę być tak głęboko w tobie, żebyś nigdy nie mogła się mnie pozbyć. Bo i ty jesteś we mnie”.

Jane poznała Lornę McKenna, kiedy miały po trzynaście lat. Dziewczyna zyskała nie tylko przyjaciółkę, ale również nową rodzinę, przy której czuła się kochana i akceptowana. Jednak z czasem znalazła również miłość z bratem przyjaciółki. Jane i Jamie wiedzieli, że to uczucie, które będzie trwać do końca życia. Pielęgnowali je, patrząc z nadzieją na przyszłość. Jednak, kiedy przydarza się tragedia, nic już nie jest takie jak dawniej. Ich drogi się rozchodzą, a kiedy Jamie pojawia się w życiu Jane ponownie, szykuje dla niej zemstę. Dlaczego? Co takiego wydarzyło się w przeszłości, że ukochany mężczyzna czuje do niej taką nienawiść?

“Tu spoczywają Jamie i Jane (...) Dawno temu kochali się na zabój. Spoczywajcie w pokoju, niewinni kochankowie”.

Samantha Young stworzyła powieść, która porusza wiele ważnych wątków takich jak porzucenie i uczucia z tym związane, brak akceptacji ze strony rodzica i toksyczną przyjaźń, ale nie tylko. Przede wszystkim pokazuje jak pewne sytuacje w życiu, mają bardzo duży wpływ na naszą psychikę i działania. Oprócz głównych bohaterów poznajemy też Lornę i Sky i każda z nich ma jakiś wpływ na historię Jamie i Jane. Autorka pozwoliła nam poznać je w lepiej, więc nie są to postacie stworzone tylko do zapełnienia fabuły.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza zaczyna się od poznania Jane i Lorny, potem z jej rodziną - Sky i Jamie. Obserwujemy jak denerwująca przyjaciółka siostry, coraz bardziej zaczyna podobać się Jamie. Jesteśmy świadkami rozwoju ich relacji, aż po jej zakończenie. Druga część skupia się głównie na pewnym celu, ale również na zemście na tych, którzy odebrali coś cennego głównemu bohaterowi.

“Twoja wina” czyta się dość szybko, a relacja między bohaterami jest wykreowana w bardzo życiowy sposób. Od miłości, nadziei, aż po zemstę i pożądanie. Samantha Young stworzyła historię, w której nie brak nienawiści i rozgoryczenia, ale również wybaczenia, tajemnic i niedopowiedzeń. Przede wszystkim jednak to historia o miłości, która nie zdarza się dość często i która pozostawia w sercu głęboki ślad. Pod względem fabuły i wartościowych wątków, ta książka wypada idealnie, ale na mnie podziałała mniej emocjonalnie niż tego się spodziewałam. Jednak uważam, że miłośniczki romansów będą zachwycone, tym bardziej, że Samantha nie tworzy pustych historii.

“Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi”.
2021-04-02 19:21:59Podobne do: Twoja wina - Young Samantha

Inne pozycje tego autora: Young Samantha (20)


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×