Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11
Książka
  • Wydawnictwo: Albatros
  • Oprawa: broszurowa
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 29,87 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11 - Lisa Gardner

W górach Georgii wykopano szkielet kobiety. Ale prawda o tej zbrodni nadal jest pogrzebana.Sprawa psychopatycznego porywacza Jacoba Nessa wciąż nie może zostać zamknięta, choć on sam od dawna nie żyje. Agentka specjalna FBI Kimberly Quincy i detektyw bostońskiej policji D.D. Warren nieustannie szukają śladów, które pozwolą ujawnić prawdziwą skalę jego zbrodni.

Wydaje się, że makabryczne odkrycie w Appalachach ma związek z działalnością Nessa. Do małej mieściny w górach przyjeżdżają więc obie, Kimberly i D.D., i zabierają ze sobą jedyną osobę, która ma szansę poskładać nowe dowody w całość: Florę Dane, ocalałą ofiarę psychopaty.

W miasteczku wydarzyło się coś naprawdę złego. To, co z początku przypominało gotycką tajemnicę, staje się jeszcze bardziej przerażające, kiedy okazuje się, że najgorsze sekrety Nessa wciąż pozostają ukryte.

Agentka specjalna i policyjna detektyw będą musiały wykorzystać wszystkie umiejętności, by poprowadzić najbardziej makabryczne dochodzenie w swojej karierze, a Flora jeszcze raz zmuszona będzie sięgnąć do swoich mrocznych wspomnień, by spróbować rozliczyć się z przeszłością i – być może – uratować innych. Nie wie jeszcze, że czeka ją zadanie znacznie niebezpieczniejsze, niż sądzi. Bo czyste zło przez lata wcale nie zasnęło i jest bliżej, niż komukolwiek się wydaje.Łańcuch morderstw, wybuchowy zespół FBI i dziewczynka, która od dawna milczy, ale od dawna też pragnie zemsty. Karin Slaughter Thriller psychologiczny, który szokuje zwrotami akcji i zmusza do przewracania kolejnych stron. Ta fabuła i postaci nie pozwolą ci przestać czytać. Lisa Gardner jest u szczytu kariery! Kathy Reichs Ta książka to prawdziwa torpeda, którą w stronę czytelników wystrzeliła Lisa Gardner, to kulminacja jej talentu. Zaczyna się spokojnie, od intymnego, osobistego punktu widzenia, a potem dodaje gazu i eksploduje, zostawiając czytelnika bez tchu. Gregg HurwitzSzczegóły: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11 - Lisa Gardner

Tytuł: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11
Autor: Lisa Gardner
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Cykl z detektyw D.D. Warren
ISBN: 9788382154153
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 448
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: broszurowa


Recenzje: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11 - Lisa Gardner
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Macie swoją ulubią serię książek kryminalnych?
Muszę przyznać, że ja mam kilka i z całą pewnością mogę do nich zaliczyć cykl „Detektyw D.D. Warren” autorstwa Lisy Gardner.
Dzisiaj chciałbym się w Wami podzielić recenzją już 11 książki z tego cyklu pt.: „Czyste zło”. Na zboczach Appalachów zespół śledczy odkopuje ciało kobiety. Jednak okazuje się, że nie jest to pojedynczy przypadek, a w górach Georgii ktoś urządził sobie cmentarzysko. Wszystkie szkielety należą do kobiet, które zaginęły bez wieści – niektóre niedawno, inne wiele lat wcześniej. Sprawą zajmuje się oczywiście znana nam już detektyw D.D. Warren.
Autorka jak nigdy nie zawodzi i sprawiła, że w rękach miałam okazję trzymać prawdziwy thriller psychologiczny na wysokim poziomie. Książka zaczyna się dość spokojnie, aby następnie przyspieszyć i zaskoczyć nas niesamowitymi zwrotami akcji. Pomimo 400 stron książkę czyta się bardzo szybko i nie chce się jej odkładać. Fabuła jest świetnie skonstruowana, a bohaterowie i ich portrety psychologiczne wykreowane zostały w znakomity sposób. Nie chce Wam zdradzać wielu szczegół, aby nie psuć zabawy z czytania, ponieważ uważam, że po tę książkę trzeba sięgnąć. Jednak warto napomknąć, iż „Czyste zło” to nie jest zwykły thriller psychologiczny. Autorka porusza w nim tematykę trudną, dotyczącą pokonywania traumy, demonów i życia w cieniu tragedii, a także przekraczania własnych granic.

Podsumowując, zdecydowanie polecam Wam „Czyste zło”. Nawet jeżeli nie znacie wcześniejszych części to na spokojnie możecie po nią sięgnąć. Autorka krótko przypomina losy bohaterów z wcześniejszych części, dzięki czemu nie czujemy się zagubieni podczas lektury.
2021-06-08 13:57:53

Lisa Gardner po raz kolejny popisała się swoim kunsztem literackim. Z każdą kolejną powieścią jest coraz lepsza, coraz bardziej dojrzała, a jej historie coraz bardziej wyrafinowane i skomplikowane. Taki gąszcz przygód i wydarzeń to marzenie każdego wybrednego czytelnika. Z jej lekturą u boku nie sposób się nudzić …
Małżeństwo turystów w czasie wyprawy w góry Appalachy odkrywa szczątki ludzkie. Śledczy szybko odkrywają, że ma to związek z działaniami w przeszłości seryjnego mordercy, Jacoba Nessa. Szybko zostaje też ustalona tożsamość ofiary. Dotychczas nie wiadomo, jaka jest skala jego zbrodni. Jedna, dwie czy dziesiątki ofiar? Czy wyjdą na jaw kolejne jego zbrodnie? Może w końcu ujawni się skalę jego niechlubnego procederu.
Zostaje powołany sztab roboczy, na czele którego staje agentka specjalna FBI Kimberly Quincy. Do pomocy zostaje jej przydzielona sierżant D. D. Warren oraz para cywili, jedyna żyjąca ofiara Nessa Flora Dane oraz specjalista od komputerów Keith Edgar. Ten znakomity zespół będzie starał się za wszelką cenę odkryć zagadkę poczynań Jacoba oraz trafić do źródła zła, osób, które zapoczątkowały ten proceder. Wymienieni bohaterowie wzajemnie się uzupełniają, zarówno wiedzą, jak i doświadczenie. Krok po kroku drążą wokół sprawcy tych okrutnych zbrodni, dzięki Florze docierają do bliskich Nessa. Jakież ogarnia nas zaskoczenie, jak się dowiadujemy, że rozwiązania najtrudniejszych spraw zawsze najlepiej szukać jak najbliżej i warto pochylić się nad oczywistymi scenariuszami, takie które wydawały się zbyt proste.
Autorka po raz kolejny jako bohaterki obrała kobiety, pokazała, że w swojej pracy nie są gorsze od mężczyzn. Pracują wnikliwie, mają otwarte umysły i nie boją się żadnych wyzwań. Są gotowe zginąć w imię sprawy. A przy tym nie są w żaden sposób wyniesione na piedestał i nie przypisuję się im nieziemskich mocy. Dobrze wykonują swoją sprawę, a dotarcie do prawdy, nawet tej bardzo bolesnej, jej ich życiowym celem. I są bardzo inteligentne i sprytne, co z każdą chwilą przybliża je do punktu kulminacyjnego …
Lisa Gardner nie poskąpiła nam rysów psychologicznych bohaterów, którzy też zmagają się ze swoja traumatyczną przeszłością. Z doskonałą precyzją nakreśliła zmagania każdego z nich, walkę nie tylko z namacalnym przeciwnikiem, ale też własnym „ja”, swoją osobowością.
Mnóstwo zwrotów akcji i powolne odkrywanie kart pozornie łatwych rozgrywek, świetny dynamizm i skomplikowanie akcji, wodzenie czytelnika za nos i mylenie tropów. Zmiana tempa i stopniowe dozowanie emocji i igranie z odbiorcą. Ogromnym atutem tej powieści jest historia Bonity, dziewczynki, która straciła wszystko co najcenniejsze w życiu, wiele zła doświadczyła, ale potrafiła pokonać lęk i strach. Jej nieme wołanie o pomoc chwyta ze serce, moje skruszyło i rozmiękczyło. Tocząca się wokół niej niepozorna opowieść jest sednem całej fabuły, to w niej należy szukać rozwiązania zagadki szerzącego się wokół zła i nienawiści. Słuchajcie uważnie głosu bezdomnej dziewczynki, a na pewno będzie usatysfakcjonowani i zadowoleni z wrażeń i nadmiaru emocji.
To powieść, od której nie sposób się oderwać. Ona na pewno podbije serca wszystkich miłośników dobrych thrillerów. Bierzcie się do walki z Czystym złem, ono nie może się nadal niepostrzeżenie szerzyć!
2021-06-19 21:27:45

Książka

Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11

  • Wydawnictwo: Albatros
  • Oprawa: broszurowa

W górach Georgii wykopano szkielet kobiety. Ale prawda o tej zbrodni nadal jest pogrzebana.

Sprawa psychopatycznego porywacza Jacoba Nessa wciąż nie może zostać zamknięta, choć on sam od dawna nie żyje. Agentka specjalna FBI Kimberly Quincy i detektyw bostońskiej policji D.D. Warren nieustannie szukają śladów, które pozwolą ujawnić prawdziwą skalę jego zbrodni.
Wydaje się, że makabryczne odkrycie w Appalachach ma związek z działalnością Nessa. Do małej mieściny w górach przyjeżdżają więc obie, Kimberly i D.D., i zabierają ze sobą jedyną osobę, która ma szansę poskładać nowe dowody w całość: Florę Dane, ocalałą ofiarę psychopaty.
W miasteczku wydarzyło się coś naprawdę złego. To, co z początku przypominało gotycką tajemnicę, staje się jeszcze bardziej przerażające, kiedy okazuje się, że najgorsze sekrety Nessa wciąż pozostają ukryte.
Agentka specjalna i policyjna detektyw będą musiały wykorzystać wszystkie umiejętności, by poprowadzić najbardziej makabryczne dochodzenie w swojej karierze, a Flora jeszcze raz zmuszona będzie sięgnąć do swoich mrocznych wspomnień, by spróbować rozliczyć się z przeszłością i – być może – uratować innych. Nie wie jeszcze, że czeka ją zadanie znacznie niebezpieczniejsze, niż sądzi. Bo czyste zło przez lata wcale nie zasnęło i jest bliżej, niż komukolwiek się wydaje.

Łańcuch morderstw, wybuchowy zespół FBI i dziewczynka, która od dawna milczy, ale od dawna też pragnie zemsty. Karin Slaughter Thriller psychologiczny, który szokuje zwrotami akcji i zmusza do przewracania kolejnych stron. Ta fabuła i postaci nie pozwolą ci przestać czytać. Lisa Gardner jest u szczytu kariery! Kathy Reichs Ta książka to prawdziwa torpeda, którą w stronę czytelników wystrzeliła Lisa Gardner, to kulminacja jej talentu. Zaczyna się spokojnie, od intymnego, osobistego punktu widzenia, a potem dodaje gazu i eksploduje, zostawiając czytelnika bez tchu. Gregg Hurwitz

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 29,87 PLN
Oszczędzasz 25%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11 - Lisa Gardner

Tytuł: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11
Autor: Lisa Gardner
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Cykl z detektyw D.D. Warren
ISBN: 9788382154153
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 448
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: broszurowa


Recenzje: Czyste zło. Cykl z detektyw D.D. Warren. Tom 11 - Lisa Gardner

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Macie swoją ulubią serię książek kryminalnych?
Muszę przyznać, że ja mam kilka i z całą pewnością mogę do nich zaliczyć cykl „Detektyw D.D. Warren” autorstwa Lisy Gardner.
Dzisiaj chciałbym się w Wami podzielić recenzją już 11 książki z tego cyklu pt.: „Czyste zło”. Na zboczach Appalachów zespół śledczy odkopuje ciało kobiety. Jednak okazuje się, że nie jest to pojedynczy przypadek, a w górach Georgii ktoś urządził sobie cmentarzysko. Wszystkie szkielety należą do kobiet, które zaginęły bez wieści – niektóre niedawno, inne wiele lat wcześniej. Sprawą zajmuje się oczywiście znana nam już detektyw D.D. Warren.
Autorka jak nigdy nie zawodzi i sprawiła, że w rękach miałam okazję trzymać prawdziwy thriller psychologiczny na wysokim poziomie. Książka zaczyna się dość spokojnie, aby następnie przyspieszyć i zaskoczyć nas niesamowitymi zwrotami akcji. Pomimo 400 stron książkę czyta się bardzo szybko i nie chce się jej odkładać. Fabuła jest świetnie skonstruowana, a bohaterowie i ich portrety psychologiczne wykreowane zostały w znakomity sposób. Nie chce Wam zdradzać wielu szczegół, aby nie psuć zabawy z czytania, ponieważ uważam, że po tę książkę trzeba sięgnąć. Jednak warto napomknąć, iż „Czyste zło” to nie jest zwykły thriller psychologiczny. Autorka porusza w nim tematykę trudną, dotyczącą pokonywania traumy, demonów i życia w cieniu tragedii, a także przekraczania własnych granic.

Podsumowując, zdecydowanie polecam Wam „Czyste zło”. Nawet jeżeli nie znacie wcześniejszych części to na spokojnie możecie po nią sięgnąć. Autorka krótko przypomina losy bohaterów z wcześniejszych części, dzięki czemu nie czujemy się zagubieni podczas lektury.
2021-06-08 13:57:53

Lisa Gardner po raz kolejny popisała się swoim kunsztem literackim. Z każdą kolejną powieścią jest coraz lepsza, coraz bardziej dojrzała, a jej historie coraz bardziej wyrafinowane i skomplikowane. Taki gąszcz przygód i wydarzeń to marzenie każdego wybrednego czytelnika. Z jej lekturą u boku nie sposób się nudzić …
Małżeństwo turystów w czasie wyprawy w góry Appalachy odkrywa szczątki ludzkie. Śledczy szybko odkrywają, że ma to związek z działaniami w przeszłości seryjnego mordercy, Jacoba Nessa. Szybko zostaje też ustalona tożsamość ofiary. Dotychczas nie wiadomo, jaka jest skala jego zbrodni. Jedna, dwie czy dziesiątki ofiar? Czy wyjdą na jaw kolejne jego zbrodnie? Może w końcu ujawni się skalę jego niechlubnego procederu.
Zostaje powołany sztab roboczy, na czele którego staje agentka specjalna FBI Kimberly Quincy. Do pomocy zostaje jej przydzielona sierżant D. D. Warren oraz para cywili, jedyna żyjąca ofiara Nessa Flora Dane oraz specjalista od komputerów Keith Edgar. Ten znakomity zespół będzie starał się za wszelką cenę odkryć zagadkę poczynań Jacoba oraz trafić do źródła zła, osób, które zapoczątkowały ten proceder. Wymienieni bohaterowie wzajemnie się uzupełniają, zarówno wiedzą, jak i doświadczenie. Krok po kroku drążą wokół sprawcy tych okrutnych zbrodni, dzięki Florze docierają do bliskich Nessa. Jakież ogarnia nas zaskoczenie, jak się dowiadujemy, że rozwiązania najtrudniejszych spraw zawsze najlepiej szukać jak najbliżej i warto pochylić się nad oczywistymi scenariuszami, takie które wydawały się zbyt proste.
Autorka po raz kolejny jako bohaterki obrała kobiety, pokazała, że w swojej pracy nie są gorsze od mężczyzn. Pracują wnikliwie, mają otwarte umysły i nie boją się żadnych wyzwań. Są gotowe zginąć w imię sprawy. A przy tym nie są w żaden sposób wyniesione na piedestał i nie przypisuję się im nieziemskich mocy. Dobrze wykonują swoją sprawę, a dotarcie do prawdy, nawet tej bardzo bolesnej, jej ich życiowym celem. I są bardzo inteligentne i sprytne, co z każdą chwilą przybliża je do punktu kulminacyjnego …
Lisa Gardner nie poskąpiła nam rysów psychologicznych bohaterów, którzy też zmagają się ze swoja traumatyczną przeszłością. Z doskonałą precyzją nakreśliła zmagania każdego z nich, walkę nie tylko z namacalnym przeciwnikiem, ale też własnym „ja”, swoją osobowością.
Mnóstwo zwrotów akcji i powolne odkrywanie kart pozornie łatwych rozgrywek, świetny dynamizm i skomplikowanie akcji, wodzenie czytelnika za nos i mylenie tropów. Zmiana tempa i stopniowe dozowanie emocji i igranie z odbiorcą. Ogromnym atutem tej powieści jest historia Bonity, dziewczynki, która straciła wszystko co najcenniejsze w życiu, wiele zła doświadczyła, ale potrafiła pokonać lęk i strach. Jej nieme wołanie o pomoc chwyta ze serce, moje skruszyło i rozmiękczyło. Tocząca się wokół niej niepozorna opowieść jest sednem całej fabuły, to w niej należy szukać rozwiązania zagadki szerzącego się wokół zła i nienawiści. Słuchajcie uważnie głosu bezdomnej dziewczynki, a na pewno będzie usatysfakcjonowani i zadowoleni z wrażeń i nadmiaru emocji.
To powieść, od której nie sposób się oderwać. Ona na pewno podbije serca wszystkich miłośników dobrych thrillerów. Bierzcie się do walki z Czystym złem, ono nie może się nadal niepostrzeżenie szerzyć!
2021-06-19 21:27:45


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×