loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
Filtrowanie

Henryk Paśko

Liczba produktów: 1

Taki szubrawiec jak wy - 715 dni służby wojskowej kleryka w komunistycznej armii

15.63 Książki IPN
15,63 zł
25,00 zł
Cena regularna: 25,00 zł (-37%)
Najniższa cena z 30 dni:
14,48 zł (+8%)

Ksiądz Henryk Paśko, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, jest autorem poruszającej książki "Taki szubrawiec jak wy – 715 dni służby wojskowej kleryka w komunistycznej armii". Publikacja ta stanowi osobiste świadectwo księdza, który jako młody kleryk doświadczył trudów służby w jednostce kleryckiej JW 4413 w Bartoszycach, gdzie komunistyczne władze próbowały zniszczyć powołania duchowne przez nieludzkie traktowanie i psychiczne złamanie młodych ludzi.
Henryk Paśko w swoim dziele opisuje codzienne życie w jednostce, która miała za zadanie złamać ducha przyszłych kapłanów. Autor, z humorem, lecz i głębokim wzruszeniem, relacjonuje metody stosowane przez dowódców, które miały na celu zniszczenie moralnego i duchowego kręgosłupa kleryków. Słowa, które codziennie słyszał od dowódcy: „Jeśli taki szubrawiec jak wy, obywatelu szeregowy Paśko, będzie żył dziesięć lat krócej, to czysty zysk dla socjalistycznej ojczyzny”, stały się symbolem opresji, jaką doświadczali młodzi ludzie.
Książka "Taki szubrawiec jak wy" to nie tylko historia przetrwania w ekstremalnych warunkach, ale też opowieść o duchowej odwadze i poszukiwaniu sensu w najtrudniejszych okolicznościach. Dzięki lekkiej narracji, pełnej anegdot i ciepłego humoru, książka staje się przystępna i pełna życiowej mądrości, ukazując, jak głęboka wiara i przekonania mogą przetrwać nawet najcięższe próby. Ksiądz Paśko dzieli się z czytelnikami swoją wiarą, że mimo wszystko służba wojskowa, choć pełna cierpienia, nie była czasem straconym, lecz czasem, który pozwolił mu i jego kolegom zdecydować o całkowitym oddaniu życia Chrystusowi.

Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO