Niesamowici bracia Goldberg

Książka

Niesamowici bracia Goldberg

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788328020856
  • Ilość stron: 528
  • Format: 13.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 17,07 PLN
Oszczędzasz 57%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 17,07 PLN
Oszczędzasz 57%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Niesamowici bracia Goldberg - Biedroń Wojtek

Bohaterami powieści są postaci historyczne: Jerzy Borejsza i Józef Różański, a emocje i namiętności obecne na jej kartach dorównują tym obecnym w dziełach Szekspira.
Sam materiał dokumentalny biografii obu braci Goldberg zapiera dech rozmachem i objętością emocjonalnych sinusoid. Rzecz rozgrywa się na trzech kontynentach, toczy się bez mała przez cały XX wiek (od 1907 do 1981 roku). To powieść historyczna, obejmująca czas zaborów, II Rzeczpospolitą, aż do PRL, ale przede wszystkim powieść, której narracyjny potencjał jest nie mniejszy niż w powieściach, których bohaterowie są fikcyjni. Drogi życiowe braci Goldberg, z których jednego znamy jako Różańskiego, drugiego jako Borejszę, złożyły się na pasjonującą powieść. Autor widzi w bohaterach coś więcej niż posłuszne narzędzia systemu komunistycznego: jego pierwszorzędnych budowniczych z silnym poczuciem podmiotowości. A w klęsce każdego z nich, przy wszystkich dzielących je różnicach, dostrzega elementy porównywalne z tym, co starożytni nazywali fatum. Dostrzega w Borejszy bohatera tej miary co obywatel Kane, widzi całą dostojewszczyznę postaci Różańskiego.Niesamowici bracia Goldberg to nie jest powieść o komunizmie, ale o ludzkiej naturze, rozpiętej między dobrem a złem, małością a wielkością.


Szczegóły: Niesamowici bracia Goldberg - Biedroń Wojtek

Tytuł: Niesamowici bracia Goldberg
Autor: Biedroń Wojtek
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328020856
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 528
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Niesamowici bracia Goldberg - Biedroń Wojtek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Biedroń Wojtek (1)