Bozie, czyli jak wygląda Bóg?

Książka

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?

  • Wydawnictwo: Agora
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788326823442
  • Ilość stron: 176
  • Format: 19.5x25.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,65 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,65 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bozie, czyli jak wygląda Bóg? - Oponowicz Karolina

Jak wygląda Bóg? Co trzeba zrobić, żeby zostać lamą? Czy można być trochę w niebie i trochę w piekle? Po co aniołom skrzydła? Dlaczego do meczetu wchodzi się na bosaka? Który dzień w roku żydowskie dzieci lubią najbardziej? Wyznawcy różnych religii żyję obok siebie i często niewiele o sobie wiedzą. I nawet jeśli są siebie ciekawi, wstydzą się zapytać.

Karolina Oponowicz z pomocą dzieci zadaje pytania przedstawicielom sześciu wyznań: judaizmu, katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu, islamu i buddyzmu. Rozmawiają o tym, w co wierzą, jak żyją, jak świętują, gdzie się modlą i co będzie po śmierci. Wywiady z duchownymi dopełniają ilustracje Joanny Rzezak.

Jest tyle religii na świecie. Najbardziej podoba mi się praca pani diakon Małgorzaty Gaś w kościele luterańskim, bo może być mamą i prowadzić nabożeństwa. Żal mi za to mnicha Maksymiliana Nawary, bo nigdy nie będzie miał żony. Fajne jest też to, że do imama Janusza Aleksandrowicza można mówić po imieniu. Ale najbardziej z całej książki zdziwiło mnie, że Archanioł Gabriel ukazał się Matce Boskiej i Mahometowi. A to przecież dwie różne religie! Czy to znaczy, że Bóg jest jeden dla wszystkich ludzi?

Tosia Sadowska (lat 9), córka Magdaleny Grzebałkowskiej

Dobra rzecz. Pisana z myślą o dzieciach, więc wszystko wytłumaczone jest tu tak, że zrozumie nawet dorosły. Wierzącym - przyda się, bo jest źródłem inspiracji. Niewierzącym może pomóc zrozumieć tych wierzących.

Szymon Hołownia


Szczegóły: Bozie, czyli jak wygląda Bóg? - Oponowicz Karolina

Tytuł: Bozie, czyli jak wygląda Bóg?
Autor: Oponowicz Karolina
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326823442
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 176
Format: 19.5x25.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.59 kg


Recenzje: Bozie, czyli jak wygląda Bóg? - Oponowicz Karolina

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Bozie, czyli jak wygląda Bóg? - Oponowicz Karolina