Książka
 • Wydawnictwo: Wielka Litera
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788380321601
 • Ilość stron: 592
 • Format: 14.5x20.5cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 19,60 PLN
Oszczędzasz 56%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 19,60 PLN
Oszczędzasz 56%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Nowa powieść autorki okrzykniętej turecką Philippą Gregory Historia nie zawsze postępuje sprawiedliwie. Jednego obleka w szatę bohatera, innemu przypina łatkę zdrajcy. Nieoczekiwana śmierć Mehmeda Zdobywcy podczas przygotowań do podboju Rzymu wstrząsa osmańskim pałacem. Władzę przejmuje szehzade Bajazyd, ale matka jego młodszego brata, Dżema, gotowa jest zrobić wszystko, by to jej syn zasiadł na tronie. Czemu duszę młodego Dżema, który w dzieciństwie nigdy nie pragnął panować, rozpala nagle żądza władzy? Czy nieznające zaspokojenia kaprysy kobiet, które wkroczyły do jego życia, przywiodły go do zguby? Czyje ręce podają mu śmiercionośny kielich - papieża Borgii czy znanej jako Królowa Trucizn pięknej Lukrecji? A może tej, która jest najbardziej kochana?

Od ośnieżonych szczytów gór Küre po splendor osmańskiego pałacu; od potężnych piramid, po zdradzieckie mury zamku joannitów na wyspie Rodos - tu śmiertelne intrygi przeplatają się ze skrywanymi namiętnościami, a prawda gubi się wśród tajemnic dziejów...


Szczegóły

Tytuł: Sułtan

Autor: Demet Altınyeleklioğlu

Wydawnictwo: Wielka Litera

ISBN: 9788380321601

Tytuł oryginału: Sultan Cem

Tłumacz: Banasiak Anna, Byszewska Justyna

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 592

Format: 14.5x20.5cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Najnowsza książka Demet Altinyeleklioglu pt. Sułtan to bestseller.
Rozkochała w sobie już niejednego czytelnika i wciąż wzbudza zainteresowanie.
Autorka tym razem pochyla się nad imperium osmańskim.
Jest to państwo tureckie na Bliskim Wschodzie, założone przez Turków osmańskich.
Na wstępie książki poznajemy młodego Dżema, syna wielkiego sułtana Mehmeda Zdobywcy.
Jest to najmłodszy jego syn, oprócz Mustafy i Bajazyda.
Dżem od młodości przejawia duszę artysty i poety.
Pisze przepiękne wiersze i poezję, ale też ma zamiłowanie do polowań.
Po śmierci najstarszego syna Mehmeda-Mustafy, Dżem rozważa objęcie tronu.
Lecz czy ma jakieś szanse?
Wszak jeśli chce być sułtanem, musi zgładzić drugiego swojego brata Bajazyda.
Czy mu się to uda?
Czy i brat nie czyha na jego życie?
Przeczytajcie sami.
Książka warta jest uwagi, ukazuje nam odległą kulturę i tematykę turecką.
W powieści autorka przybliża nam też kulturę islamu, tak nam dziś przecież bliską.
A może coś więcej warto wiedzieć na ten temat?
Rozważ to Drogi czytelniku i podejmij decyzję.
Autorka w swej książce dużą uwagę skupiła na kobietach mieszkających w Pałacu i otaczających Dżema-przyszłego sułtana.
Dżem mieszkał w Pałacu-z dala od ojca, otoczony kobietami.
Podobnie jak jego bracia, którzy mieli tego samego ojca, jednak ich matki pochodziły z różnych stron świata. Były to kobiety z haremu.
Jaki zatem wpływ na braci miały matki, żony i faworyty, które nieustannie rywalizowały ze swoimi konkurentkami?
Do czego mógł doprowadzić instynkt matki, pragnącej chronić swojego niemającego prawa do tronu syna, któremu zagraża śmierć?
Tak właśnie ukazany przez autorkę Dżem, prześladowany przez los, który nie mógł stać się sułtanem, a jednocześnie został uznany przez społeczeństwo i potomnych za godnego tronu.
Sprzeciwił się władzy swojego brata, ale przegrał i przez trzynaście lat tułał się po świecie, wiecznie uciekając.
Co sprawiło, że Dżem został uznany za zdrajcę?
Czy może te kobiety, które go otaczały?
Ambicje matki i kobiet obecnych w jego życiu?
W trakcie czytania tej książki wyruszycie w podróż po życiu Dżema i sami sobie odpowiecie na te pytania.
Książka wydana w miękkiej oprawie.
Zawiera dwie księgi i 70 rozdziałów, a także 588 stron.
Zaczytaj się Drogi czytelniku w tej powieści tureckiej, a zakończenie na pewno Cię zaskoczy.
Wyrusz wraz z bohaterami w podróż po pięknej krainie, dynastii osmańskiej, poznaj jej życie i kulturę, miłości i zdrady, intrygi i tajemnice.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
2017-11-08 14:51:01

W poprzednich swoich książkach o sułtankach, autorka skupiła się przede wszystkim na ich życiu za murami Pałacu. Pokazując nam jak ze zwykłej odaliski, stawały się sułtankami, które poniekąd miały swój wpływ na życie w haremie, ale również na decyzje podejmowane w państwie osmańskim. Jednak nigdy nie skupiła się na tych, którym ofiarowały życie. Na ich Şehzade, o których życie drżały, na każdym kroku; o których dbały bardziej niż o siebie. Gdy dorastali musieli uważać na każdy swój krok i słowo, gdyż stawali się zagrożeniem dla swojego panującego ojca.
Jaki wpływ miały wtedy ich matki, faworyty, żony i doradcy, w chęci dążeniu do władzy? Co było powodem, dla którego Dżem zmienił swoją ścieżkę życiową i wystąpił przeciw bratu? Czy gdyby tego nie zrobił, Bajazyd darowałby mu życie? Czy Dżem mógłby stać się kimś więcej niż pionkiem więzionym przez m.in papieża Aleksandra VI Borgii?
W historii Dżema jest wiele niejasności, a autorka stara się znaleźć jak najwięcej odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Przy okazji podkreślając, że beletrystyka historyczna rządzi się swoimi prawami, co sprawia, że chociaż autor trzyma się faktów historycznych, to ma prawo kreować myśli, emocje i ambicje głównych bohaterów.

Autorka pokazuje nam piękny świat, pełen bogactwa, strojnych sukni i czego dusza zapragnie. Jednak wewnątrz jest to świat brutalny, w którym rządzą intrygi, chęć władzy i walka o życie. Przez książkę przetacza się wiele postaci, ale niezmienną pozostaje Ferimah - przyjaciółka i powierniczka Dżema, która trwa przy nim pomimo trudności. Jest inteligentna, silna i odważna. Myślę, że wielu czytelników by ją polubiło, bo nie raz była jedynym głosem rozsądku. Jest to postać wymyślona przez Demet, ale jako jedyna tak bardzo wyrazista.

"Sułtan" wciągnął mnie od pierwszej strony. Uwielbiam wszystko, co jest związane z dynastią Osmanów, więc i ta książka wzbudziła we mnie ogromny głód. Moim zdaniem "Sułtan" wypada lepiej w porównaniu z książkami o sułtankach. Jest tu więcej polityki. Poznajemy m.in rodzinę Borgiów, o których swoją drogą muszę sama więcej poczytać. Trafiamy na dwór francuski, czy na wyspę Rodos. Jesteśmy uczestnikami politycznych intryg i dwulicowości ludzkiej natury. W książce nie brak zdrad, czy niebezpieczeństw. Mam tylko jeden mały minus, a mianowicie dotyczy on samej postaci Dżema. Przyznam szczerze, że nie wzbudził we mnie wiele pozytywnych uczuć. Moim zdaniem postępował lekkomyślnie i zamiast kierować się rozsądkiem, nie raz podejmował decyzje zbyt pochopnie. Jednak kto wie? Może taki był zabieg stworzony przez autorkę. Musicie w każdym razie sami się przekonać. Ja ze swojej strony polecam Wam lekturę tej książki. Dla fanów orientu, czy Wspaniałego Stulecia, ta powieść okaże się nie lada gratką. Jeśli po emitowanym serialu Wspaniałe Stulecie macie ochotę na więcej, to moim skromnym zdaniem dobrze będzie cofnąć się do czasów przed panowaniem Sulejmana Wspaniałego i dowiedzieć się co nieco również o tak często wspominanym w serialu Mehmedzie Zdobywcy i jego synach.
2018-01-23 21:02:59


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl