Lot Osvalda

Książka

Lot Osvalda

 • Wydawnictwo: Tadam
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788394789053
 • Ilość stron: 40
 • Format: 355 mm x 273 mm
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,00 PLN
Nasza cena 22,18 PLN
Oszczędzasz 49%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 44,00 PLN
Nasza cena 22,18 PLN
Oszczędzasz 49%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Oswald wiódł spokojne życie bez niespodzianek i odpowiadało mu to. Ale pewnego dnia zniknął jego jedyny przyjaciel! Pełen obaw,wyrusza na poszukiwania do gęstej dżungli,która opanowała miasto. A może ta niezwykła podróż pozwoli obu przyjaciołom oderwać się od ziemi? Dwie rozkładane strony przeniosą Cię w samo serce dżungli.

Wielkoformatowa książka (355 mm x 273 mm) z ilustracjami Autora.
Szczegóły

Tytuł: Lot Osvalda

Autor: Baas Thomas

Wydawnictwo: Tadam

ISBN: 9788394789053

Liczba tomów: 1

Numer tomu: 1

Tytuł tomu: Lot Osvalda

Tytuł oryginału: Lot Osvalda

Język oryginału: polski

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 40

Format: 355 mm x 273 mm

Oprawa: Twarda

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

„Lot Osvalda” ma wszystkie cechy idealnej książki dla dzieci: duży format, dzięki czemu czcionka jest większa i bardziej czytelna dla młodych czytelników a ilustracje są na tyle duże i barwne (mimo że utrzymane jedynie w odcieniach zieleni i czerwieni), że nie można oderwać od nich wzroku; historia, która wciąga (wprost do dżungli); strony – niespodzianki w środku książki. To książka, którą możemy przeczytać jako zwykłą bajkę o pewnym panu o imieniu Osvald i jego przyjacielu - ptaszku o imieniu Fiu – Fiu, który pewnego dnia znika za sprawą magicznej roślinki. Kto będzie chciał wynieść więcej z tej historii, przeczyta smutno – wesołą opowieść o Osvaldzie, który nie lubił zmian i któremu nie przydarzało się nigdy nic niezwykłego – ani żadne wyprawy, ani żadne przygody ani nawet miłości; o takich samych, spokojnych dniach, w których nie ma nic złego, a które nawet są miłe dzięki swojej powtarzalności, ale które nie wnoszą nic nowego, bo każdy dzień wygląda tak samo; o tęsknocie za czymś innym, dalszym, która sprawia, że spokojne dni nie dają już radości; o trosce o przyjaciela; o bezradności i szukaniu pomocy w najbardziej niezwykłych miejscach; o zmianach, które nie przychodzą od razu, choćbyśmy nie wiem, jak bardzo ich chcieli; o zmianach, które są zupełnie inne niż się spodziewaliśmy; o zmianach, które na początku wydają się katastrofą; o zniknięciu przyjaciela, co powoduje rozpacz i ogromny strach; o odwadze, która przychodzi, kiedy trzeba być odważnym; o odwadze tak wielkiej, że nigdy byśmy siebie o taką nie posądzili; o wytrwałości, kiedy szukamy kogoś, kto jest dla nas ważny; o zakończeniach, które trochę cieszą a trochę bolą, ale które uczą, że czasami możemy odczuwać na raz różne emocje; o przyjaźni, która czasami musi być na odległość; o wyborach innych, które nie muszą być wcale takie same jak nasze pragnienia; o niezauważaniu, kto mieszka po drugiej stronie ściany, a kto zawsze był. „Lot Osvalda” to przepiękna pod względem ilustracji i treści opowieść o opuszczaniu swojej strefy komfortu i podążaniu za zmianami, nawet jeśli te zmiany nie są takie, jak chcieliśmy. To bajka z przesłaniem, który pokazuje, że zmiany są dobre i warto czasami być odważnym - i jak już zdecydujemy się wyjść z domu, to odwaga nas odnajdzie :)


2017-11-05 17:24:03

W "Locie Osvalda" jest coś hipnotycznego - lekturę zaczyna się od głębokiej szmaragdowej zieleni, którą powleczona jest okładka, od której nie da się oderwać wzroku.
Osvaldo to zwyczajny mieszkaniec miasta, który prowadzi proste życie. Wszystko jest w nim przewidywalne i do bólu usystematyzowane - wstrętnie urzędniczy, mówiąc stereotypami, żywot pozwolą mu po prostu być. Samotny pan ma tylko jednego przyjaciela - małego ptaszka, który pewnego dnia przestaje śpiewać. Ta niecodzienność prowokuje inne odstępstwa od normy, zaburzenia rytmu nie tylko dnia. Chcąc przywrócić szczęście swojego przyjaciela (a pośrednio też swoją "bezpieczną" codzienność) Osvaldo kupuje roślinkę, która ponoć uszczęśliwi każdego, kto ją otrzyma. Jak to bywa jednak z podobnymi talizmanami czy zaklęciami, sprawy w ich konsekwencji przyjmują niespodziewany obrót...
Thomas Baas w przepiękny i prosty sposób pokazuje znaną skądinąd prawdę, że nie warto bać się zmian, zwłaszcza tych na lepsze. Myślę sobie, że nie bez powodu książka zanurzona jest w zieleni - kolorze nadziei na szczęśliwe lądowanie.
2017-11-07 10:44:19

Dlaczego tak wydanych książek nie było gdy ja byłam dzieckiem? Istne cudeńko od Wydawnictwa TADAM - "Lot Osvalda" Thomasa Baasa to mądra i wzruszająca opowieść dla małych i dużych. Ta duża gabarytowo (nie spodziewałam się, że to będzie taki format :O), kolorowa i pięknie ilustrowana książeczka opowiada historię jegomościa Osvalda, który pewnego dnia wyrusza w podróż po dżungli, by ratować swojego przyjaciela - ptaszka o wdzięcznym imieniu Fiu Fiu. Cudowne wydanie z rozkładanymi stronami zachwyci dzieciaki, a rodzicom pewnie spodoba się morał płynący z tej opowiastki. Takie książki dawajmy dzieciom! Cieszę się, bo mam już prezent dla mojego 5-letniego siostrzeńca. Będzie w sam raz! 2018-09-07 11:23:46


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Baas Thomas (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×