Książka
 • Wydawnictwo: Aetos Media
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788361097716
 • Ilość stron: 306
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (piątek 2018-10-19)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,14 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,14 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Wstrząsająca relacja odsłaniająca kulisy terroru, intrygę tajnych służb i heroiczny wybór niezwykłego czlowieka!

Nowe, rozszerzone wydanie bestsellera "NEW YORK TIMES"! Kulisy terroru, intryga tajnych służb i tajemnica niezwykłego człowieka Wstrząsająca relacja odsłaniająca kulisy terroru, intrygę tajnych służb i heroiczny wybór niezwykłego człowieka.

Musab Hasan Jusuf już od najmłodszych lat od środka obserwował działalność Hamasu. Jako najstarszy syn szajcha Hasana Jusufa - założyciela Hamasu i jego najbardziej szanowanego lidera - młody Musab asystował ojcu w aktywności politycznej i przygotowywał się do pójścia w jego ślady. Uczestniczył w spotkaniach z przywódcami bliskowschodnimi znanymi na całym świecie z wiadomości telewizyjnych. Cieszył się zaufaniem kierownictwa Hamasu i brał udział w intifadzie. Jednak od pewnego momentu historia Musaba potoczyła się w niespodziewanym kierunku.

Na stronach tej książki autor ujawnia zdarzenia i powiązania, które do tej pory znane były tylko w wąskim kręgu wtajemniczonych. Przestawia sensacyjne informacje na temat swojej prawdziwej roli. "Syn Hamasu" niemal natychmiast po premierze trafił na listę bestsellerów "New York Times", a niezwykła historia Musaba była relacjonowana przez stacje telewizyjne i gazety na całym świecie.

Palestyński terrorysta?

As izraelskiego wywiadu?

Naśladowca Chrystusa?


Szczegóły

Tytuł: Syn Hamasu

Autor: Jusuf Musab Hasan, Brackin Ron

Wydawnictwo: Aetos Media

ISBN: 9788361097716

Tytuł oryginału: Son of Hamas

Język oryginału: angielski

Tłumacz: Kurzępa Anna

Języki: polski

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 306

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

„Syn Hamasu” to światowy bestseller, który znalazł się na liście New York Timesa. Książka ukazuje rozpad kultury arabskiej od samego środka. Przedstawia nam istotę konfliktu między Izraelem a Palestyną, powody jego rozpoczęcia, a także historię jego przebiegu oraz to jak rósł on coraz bardziej w siłę i pochłonął w bestialski sposób życie tak wielu ludzi.

Musab Hasan Jusuf wychował się w tradycyjnej muzułmańskiej rodzinie. Jest najstarszym synem szejka Hasana Jusufa- jednego z założycieli Hamasu, którego celem jest utworzyć na ziemiach Izraela państwo palestyńskie. Członkowie Hamasu uważali, że ziemia, na której znajduje się Izrael należy do Allaha.

''Hamas jest duchem, ideą. Nie można zniszczyć idei - jeśli ktoś próbuje to zrobić, stymuluje ją do dalszego rozwoju. Hamas jest jak płaziniec: jeśli utniesz mu głowę, wyrośnie druga.''

Musab, tak jak jego pobratymcy, uważał, że naród palestyński walczy o odzyskanie wolności i ziem, które się im należą. Uwięzienie go w izraelskim więzieniu, w 1996 roku sprawiło, że jego życie obrało niespodziewany kierunek. Szanował swojego ojca i chciał być takim jak on, ale podczas uwięzienia zaczął kwestionować sprawę, w którą wierzył. W wieku 21 lat został szpiegiem izraelskiego wywiadu i od tej pory stąpał po kruchym lądzie.

''Syn Hamasu'' to historia człowieka, który znalazł się w samym środku konfliktu na Bliskim Wschodzie. Fakty, które Musab ujawnia w swojej książce, znane dotąd były tylko w kręgach izraelskiego wywiadu. Z jednej strony był asystentem i doradcą swojego ojca i wraz z nim uczestniczył w spotkaniach z palestyńskimi politykami, organizacjami, frakcjami czy komórkami terrorystycznymi, a z drugiej działał na rzecz Izraela. Dzięki przekazywanym przez niego informacjom udało się udaremnić ataki samobójcze i zabójstwa Izraelczyków. Działał pod pseudonimem ''Zielony Książę'' i był bardzo cenionym współpracownikiem ze względu na powiązania z Hamasem.


Przyznam, że zanim sięgnęłam po tę książkę niewiele wiedziałam o konflikcie na linii Izrael- Palestyna. W którymś momencie czułam się zagubiona i przerwałam czytanie książki, aby co nieco na ten temat znaleźć w Internecie. Książka jest wciągająca, szokuje, ukazuje wiele ważnych faktów i dostarcza informacji zza kulis terroru, ale jednak nie polecałabym sięgnięcia po nią bez żadnej wiedzy na ten temat. Mimo tego, nie sposób o niej zapomnieć. Nie zabraknie tu przemyśleń na temat wiary, wątpliwości oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania, które nasuwają nam się na myśl podczas lektury.
2018-01-01 12:11:48


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: Jusuf Musab Hasan, Brackin Ron (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×