Andrzej Sapkowski przedstawia. Szpony i kły.

Książka

Andrzej Sapkowski przedstawia. Szpony i kły.

  • Wydawnictwo: Supernowa
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788375781557
  • Ilość stron: 400
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,12 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,12 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie Pod Lisem nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.

Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory ludzkie bądź nieludzkie niegodne żyć w świecie, który został nam dany.

A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu Nowa Fantastyka i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.

Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na trzydziestkę wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!

Co w środku? Opowiadania:

Marcin Zwierzchowski DZIEDZICTWO BIAŁEGO WILKA (przedmowa)

Piotr Jedliński KRES CUDÓW (zwycięskie opowiadanie)

Beatrycze Nowicka KREW NA ŚNIEGU. Apokryf Koral

Sobiesław Kolanowski IRONIA LOSU

Nadia Gasik CO DWIE GŁOWY

Katarzyna Gielicz SKALA POWINNOŚCI

Barbara Szeląg BEZ WZAJEMNOŚCI

Przemysław Gul LEKCJA SAMOTNOŚCI

Tomasz Zliczewski NIE BĘDZIE ŚLADU

Andrzej W. Sawicki DZIEWCZYNA, KTÓRA NIGDY NIE PŁAKAŁA

Michał Smyk BALLADA O KWIATUSZKU

Jacek Wróbel SZPONY I KŁY


Szczegóły

Tytuł: Andrzej Sapkowski przedstawia. Szpony i kły.

Autor: praca zbiororowa

Wydawnictwo: Supernowa

ISBN: 9788375781557

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 400

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Mój stosunek do Sapkowskiego znają chyba wszyscy. Ten człowiek to dla mnie ograniczenie słownika. Żeby nie przeklinać. Faktem jest, że książki napisał takie, że teraz większość fantastów (czytelników znaczy) żyje sagą wiedźmińską i grami na jej podstawie, nawet jeśli sam autor narobił dookoła tego takiego zamętu, że głowa mała. Ale to nadal się sprzedaje, nadal rośnie rzesza – he he – fanów. Jeśli chodzi o antologię… wklejam to, co można przeczytać na odwrocie książki:
"No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie Pod Lisem nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.
Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory ludzkie bądź nieludzkie niegodne żyć w świecie, który został nam dany.
A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu "Nowa Fantastyka" i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.
Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na trzydziestkę wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!"
Z jednej strony jestem nieprzyjemnie zaskoczona, że Sapkowski przyłożył rękę do wydania antologii, w której nie ma jego opowiadania. Jeszcze by mu się nie zdechło, gdyby wysilił ten swój łeb do napisania jednego tekstu. Z drugiej strony to nawet i lepiej, bo każde jego opowiadanie jest oryginalne w swoim wykonaniu i jest to zawsze jakiś powiew świeżości.
Mogłabym mieć wiele zastrzeżeń do tego, jakie opowiadania znalazły się w antologii wiedźmińskiej, ale hej. Nie jestem ani znawcą wiedźmińskiego świata, ani największą fanką. U znajomego pograłam trochę w komputerową wersję, przeczytałam sagę ( której dalej nie mam w fizycznej wersji..hue) i mam dwie figurki POP z gry. Do tego ogranicza się moja znajomość.
Wewnętrznie publikacja godna polecenia 10/10, warto kupić. Zewnętrznie… SuperNowa dała wszystko co najgorsze. Książka dotarła do mnie NOWA, a wyglądała, jakbym ją miała wydrzeć z gardła swojego psa. Poważnie? Okładkę można było chociaż dać laminowaną, bardziej odporną na bodźce zewnętrzne, a nie rzucać nie wiadomo czym. Zupełnie się zawiodłam, a chociaż sama bardzo dbam o książki..w tym przypadku dostałam raka i nie wychodzę z oknologii. Dobranoc.
2018-01-10 13:39:07


Zobacz także:

Inne pozycje tego autora: praca zbiororowa (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

  1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
  2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
  3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
  4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
  5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
  6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×