Cudowny chłopak (wydanie filmowe)

Książka

Cudowny chłopak (wydanie filmowe)

 • Wydawnictwo: ALBATROS
 • Rok wydania: 2017
 • ISBN: 9788381250740
 • Ilość stron: 416
 • Format: 13,5x20,5 cm
 • Oprawa: MIękka
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2018-11-19)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 35,90 PLN
Nasza cena 26,45 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 35,90 PLN
Nasza cena 26,45 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

NR 1 NA LIŚCIE BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA! NAJLEPSZA KSIĄŻKA AMAZONA W 2012 ROKU! JEDNA ZE 100 KSIĄŻEK NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ W 2013 ROKU W STANACH ZJEDNOCZONYCH! NAJLEPSZA DZIECIĘCA KSIĄŻKA 2012 ROKU WEDŁUG: School Library Journal, Publishers Weekly, Kirkus Reviews oraz Booklist.


Szczegóły

Tytuł: Cudowny chłopak (wydanie filmowe)

Autor: Palacio R. J.

Wydawnictwo: ALBATROS

ISBN: 9788381250740

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 416

Format: 13,5x20,5 cm

Oprawa: MIękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

„Cudowny chłopak”, autorstwa R. J Palacio opowiada o wyjątkowym chłopcu oraz jego rodzinie…
Chłopiec ma starszą siostrę Vię, uroczą suczkę Daisy i kochających rodziców, Jest ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen i jest świetny w naukach ścisłych.
Nie ma jednak tak idealnego życia, jak mogłoby się wydawać…
Bohater jeszcze nigdy nie chodził do prawdziwej szkoły. Nigdy nie spał u kolegi. Nie miał wielu przyjaciół…
Wszystko przez jeden zmutowany gen, który nie pozwala zapomnieć chłopcu o swoim niecodziennym wyglądzie…
Mimo bardzo wielu operacji plastycznych, lekarzom nie udało się przywrócić mu „normalnego” wyglądu, przez co chłopiec jest bardzo nieśmiały i ma problemy z nawiązywaniem nowych znajomości.
Kiedy przychodzi czas, aby po raz pierwszy przekroczyć szkolne progi, Auggie staje przed ogromnym wyzwaniem!
W końcu chłopiec z „powykrzywianą” twarzą będzie totalną nowością w szkole…
Po trudnych, stresujących, a czasem nawet traumatycznych przeżyciach w nowym środowisku, August… zmienia myślenie swoich rówieśników - kolegów i koleżanek, zmienia też podejście ich rodziców i nauczycieli do bardzo wielu spraw…
Dziesięciolatek, który nigdy nie chodził do szkoły, którego twarz nie należy do najśliczniejszych, udowadnia, że piękno to więcej niż wygląd!
Ta historia pokazuje jak wiele tracimy, patrząc na innych wyłącznie przez pryzmat wyglądu zewnętrznego - samej okładki.
Zwraca też uwagę na aspekty życia, których nie doceniamy.
Na nowo pokazuje czym jest rzeczywiste piękno i jakie wartości są w życiu na prawdę ważne.
Ta książka w 100% podobała mi się. Jest napisana prostym, przyjemnym językiem i napawa optymizmem. W trakcie czytania otula przytulną atmosferą. Przedstawia czytelnikowi różnorodnych bohaterów, o których marzy się, żeby poznać takich w prawdziwym życiu!
Bywają momenty ,w których rozśmiesza i bywają też takie, w których wzrusza do łez. Opowiada o trudnych sprawach, w niezwykle prosty i łatwy do przyswojenia sposób.
Polecam ją każdemu.
Myślę, że zarówno- każde dziecko, jak i każdy dorosły, bez wyjątku - powinien ją przeczytać.
…Może nie jest to książka od której nie można się oderwać, ale taka, do której z przyjemnością się wraca.
Na koniec chciałabym jeszcze przytoczyć jeden z moich ulubionych cytatów z „Cudownego Chłopaka”, pochodzący z przemówienia jednego z bohaterów…
„Jeżeli każdy na tej sali przyjmie zasadę, że zawsze i wszędzie będzie się starał postępować ciut lepiej niż trzeba, to nasz świat rzeczywiście stanie się lepszym miejscem.”


2018-06-19 17:54:01


Zobacz także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×