Instrukcja obsługi kobiety

,

Książka

Instrukcja obsługi kobiety

,

 • Wydawnictwo: Zwierciadło
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788381320054
 • Ilość stron: 220
 • Format: 14.5x21.0cm
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 21,68 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 21,68 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Książka pod patronatem czytam.pl!

Jak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe? Po sukcesie książki "Instrukcja obsługi faceta" nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej o "bardziej skomplikowanej" połowie ludzkości - kobiecie. Kolejny przewodnik po damsko-męskiej komunikacji Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, to także praktyczny podręcznik, jak wychodzić z trudnych konfliktowych sytuacji. Z książki Instrukcja obsługi kobiety nie tylko mężczyźni dowiedzą się więcej o kobietach. Same kobiety będą mogły poznać lepiej same siebie. Napisałyśmy to dla Was babeczki, żebyście lepiej zrozumiały same siebie. Koniecznie pokażcie ją też Waszym facetom - żeby Was lepiej wyczuwali.

Suzan Giżyńska - niezależny reżyser i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książki "Instrukcja obsługi faceta" (Wydawnictwo Zwierciadło)

Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana z magazynem "Zwierciadło". Wykładowczyni licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. "Chcę być kochana tak jak chcę", "Instrukcja obsługi faceta", "Seksownik", "Zrób to kochanie", "Królowe życia i król", "W życiu jak w kinie", "Nie bój się życia" (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z magazynem "Zwierciadło".


Szczegóły

Tytuł: Instrukcja obsługi kobiety

Autor: Miller Katarzyna, Giżyńska Suzan

Wydawnictwo: Zwierciadło

ISBN: 9788381320054

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 220

Format: 14.5x21.0cm

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Kobieta od zawsze była widziana w roli matki, kochanej córki i oddanej żony, która czuwa nad domowym ogniskiem. Została wbita w te ramy przez mężczyzn. Czy to się zmieniło? Moim zdaniem nie. My kobiety nadal jesteśmy tak spostrzegane, musimy wykazać się determinacją, aby wyjść spoza ten schemat. Jednak pewne pytania nadal kołaczą w głowach wielu osobom płci pięknej - o tym czy wypada w wieku czterdziestu lat uprawiać seks? A jeśli założę szpilki to nie będę wyglądała wyzywająco? Na te pytania w formie dyskusji starają się odpowiadać autorki. Wymieniając się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, niekiedy mając całkiem inne zdanie.

Ten poradnik został stworzony moim zdaniem głównie do kobiet. Na początku myślałam, że do mężczyzn, ale znajdowały się takie pytania jak "Moja przyjaciółka jest z mężczyzną, który ją nie szanuje. Po kłótniach przychodzi do mnie z płaczem, ale zawsze do niego wraca. Co mam zrobić?" czy "Moje dzieci nie akceptują mojego obecnego partnera". Jednak nawet jeśli są takie pytania to i faceci znajdą tu co nieco. Autorki starają się dociekać tego, co kobiecie daje szczęście, co lubią, jak z nimi postępować? Czy mężczyzna jest w stanie zrozumieć ich skomplikowaną naturę? Skąd się biorą pomiędzy obiema płciami nieporozumienia? Dlaczego kobiety wybierają takich, a nie innych partnerów?

Poradniki Pani Miller i Giżyńskiej cenię za lekkość, za to, że przytaczane są tu wypowiedzi nawiązującego do różnych sytuacji życiowych. Tu występuje forma dyskusji. Np. Pani Katarzyna odpowiada na zadane pytanie, a do niego przyłącza się Suzan Giżyńska i tym oto sposobem poznajemy dwa różne spojrzenia na dane sytuacje. Moim zdaniem to świetny sposób, abyśmy my sami mogli zobaczyć jak to wygląda z boku.

"Poradnik obsługi kobiety" powinny przeczytać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.
Dla fanów autorek ta książka to pozycja obowiązkowa.
2018-03-22 10:52:32

Jestem samobójcą. Nie to, że życie mi zbrzydło, czy brak mi jakiegoś konkretnego bodźca do podejmowania codziennych wyzwań. Na tym polu jest wprost przeciwnie. Chodzi bardziej o temat, który postanowiłem niedawno zgłębić. Tajemnicę przekazywaną ustnie od zarania dziejów. Święty Graal, którego zdobycie oznaczałoby spełnienie wszelkich marzeń i spokój ducha. Wreszcie żywioł, który ujarzmić potrafi jedynie wielce wtajemniczona jednostka namaszczona przez Mistrza. KOBIETA!
My – chłopaki, faceci, mężczyźni, duże dzieci (niepotrzebne skreślić) mamy dość mylne poczucie iż dzierżymy władzę i rządzimy światem. Do takich wniosków zdołałem dotrzeć sam, obserwując otaczających mnie ludzi. Powód? Jeśli miałbym opisać jednym słowem współczesnego mężczyznę, byłby to przymiotnik „rozmemłany” (bez urazy dla tych wszystkich wyjątków potwierdzających regułę). Myślcie teraz, czy mam rację, czy też nie, a ja na tym temat zakończę. Bohaterem dzisiejszej rozprawy jest bowiem kobieta.
„Instrukcja obsługi kobiety” (patronat czytam.pl), to książka, w której postanowiono skonfrontować wiekowe niekiedy stereotypy z obrazem współczesnej pani, dziewczyny, kobiety (niepotrzebne skreślić). Dwie autorki: Katarzyna Miller (psycholożka, psychoterapeutka) oraz Suzan Giżyńska (reżyserka copywriter), w bardzo luźnej rozmowie próbują nakreślić czytelnikom drogę do zrozumienia (a przynajmniej próby ogarnięcia) kobiecości. Mechanizmów, które kierują poczynaniami naszych piękniejszych połówek jabłka. A że obie panie posiadają dość duże doświadczenie w temacie (pomijając oczywisty fakt, że obie są kobietami), rysuje się przed nami – mężczyznami szansa na zdobycie niebywale cennej wiedzy. Bo czy umiejętność rozbrojenia tykającej bomby nie jest warta poświęcenia kilku godzin na lekturę? Nawet jeśli ostatecznie nie uda Wam się przeciąć odpowiedniego kabelka, a nieunikniony wybuch odrzuci Wasze ciało na niewygodną kanapę w salonie (gdzie spędzicie kilka kolejnych nocy), to przynajmniej będziecie wiedzieć dlaczego przygotowano ów zamach i które ugrupowanie za nie odpowiada (np. Zazdrosny Ruch Oporu, Niedopieszczone Berety, czy Niedoceniane Pantery). Trzeba jednak wpierw sięgnąć po książkę.
Pod względem merytorycznym „Instrukcja obsługi kobiety” prezentuje się całkiem nieźle, a ja niewiele mam jej do zarzucenia. Autorki analizują konkretne przypadki kliniczne (życiowe w sensie), starając się dać czytelną odpowiedź na dany problem. Żeby była jasność: nie są to gotowe rozwiązania wszelakich kłopotów Kowalskiej i Kowalskiego, a jedynie sugestie mające pomóc w nakierowaniu na właściwą drogę. Zamiast grożenia moralizatorskim palcem jest zatem wyciągnięta ręka z hasłem „Chodź, zobacz czy może tutaj nie tkwi problem”. Podoba mi się takie podejście.
Można natomiast odnieść wrażenie, że tytuł mimo wszystko skierowany jest bardziej dla kobiet niż mężczyzn. Zawarte w książce afirmacje (czyli takie hasła pobudzające pozytywne myślenie) ewidentnie bowiem odnoszą się do naszych pięknych partnerek życiowych (i wszystkich tych dzikich, nieudomowionych skarbów, hasających po łąkach). Niemniej uważam, że żadnemu mężczyźnie nie stanie się krzywda jeśli zapozna się z drugą stroną partnerskiego medalu. Wprost przeciwnie! Tutaj ewentualny zysk znacznie przewyższy straty. Zwłaszcza, że sprawy dotyczą przecież najważniejszych osób w naszym życiu.

„Instrukcja obsługi kobiety”, to książka, która przybliża kobiecy świat. Pozwala zrozumieć wiele, a także daje szansę przeciwdziałania niektórym niepotrzebnym sytuacjom. Pomimo kilku „zgrzytów”, na jakie natknąłem się podczas lektury, uważam ten tytuł za ważny i potrzebny. Bo kobiety to bardzo złożone mechanizmy. Są jak najnowszy model smartfonu, z tymi wszystkimi aplikacjami, funkcjami itp. Do takich urządzeń należy podchodzić z rozwagą, poznawać możliwości, dopieszczać aktualizacjami. Nie to co my – Nokie 3310. Mimo, iż bardziej odporni oraz dłużej „na chodzie”, nie mamy poza podstawowymi funkcjami aż tak wiele do zaoferowania, a na pocieszenie pozostaje nam jedynie wąż...
2018-04-16 09:47:09

Zobacz także:

Produkt Cena W koszyku
Zwierciadło Instrukcja obsługi faceta
Instrukcja obsługi faceta
Instrukcja obsługi faceta
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
19,09 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Kup kochance męża kwiaty
Kup kochance męża kwiaty
Kup kochance męża kwiaty
wydanie trzecie
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
15,47 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Seksownik, czyli mądrze i pikantnie
Seksownik, czyli mądrze i pikantnie
Seksownik, czyli mądrze i pikantnie
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
22,21 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Życie jest fajne
Życie jest fajne
Życie jest fajne
19,09 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Nie bój się życia
Nie bój się życia
Nie bój się życia
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
19,09 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Zrób to kochanie
Zrób to kochanie
Zrób to kochanie
Oprawa: broszurowa
22,21 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Chcę być kochana tak jak chcę
Chcę być kochana tak jak chcę
Chcę być kochana tak jak chcę
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
19,09 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Blaski życia
Blaski życia
Blaski życia
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
14,63 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło W życiu jak w kinie
W życiu jak w kinie
W życiu jak w kinie
czyli filmy na kozetce u Kasi
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
23,02 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Jak pies z kotem
Jak pies z kotem
Jak pies z kotem
czyli o radości i złości w miłości
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
20,86 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Nie bój się życia
	 (Audiobook)
Nie bój się życia
	 (Audiobook)
Nie bój się życia (Audiobook)
Oprawa: Kartonowa Foliowana
15,88 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Królowe życia i król
Królowe życia i król
Królowe życia i król
Oprawa: Miękka
18,97 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
Oprawa: broszurowa
19,09 PLN
W koszyku:
OK

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×